Mahkeme, ağlıyor diye yastıkla bebeğini boğan annenin ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi - Son Dakika

Mahkeme, ağlıyor diye yastıkla bebeğini boğan annenin ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi

01.12.2020 12:51

Konya'da 2,5 aylık bebeğini yastıkla boğarak öldüren kadın, cinayeti "Mama yedirdikten bir süre sonra ağlamaya başladı. Sussun diye çocuğun yüzüne yastık kapattım. Ağlamaya devam edince yastığı bastırdım" sözleriyle itiraf etti. Mahkeme kadının ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Fatma Kaynak ile taraf avukatları katıldı.
Savcı, esas hakkındaki mütalaasında, "Sanık Kaynak'ın olay tarihinde 2,5 aylık bebeğini emzirdikten sonra uyuması için yatırdığı, bebeğin uyumayıp ağlaması üzerine beşikte bulunan yastığı, susması için sırt üstü yatan bebeğin yüzüne kapattığı, bebek bağırdığı halde yastığı 10-15 dakika kadar yüzünde tuttuğu, bebeğin sesinin kesilmesi üzerine sanığın yastığı kaldırdığında bebeğin nefes almadığını gördüğü anlaşılmıştır." ifadesini kullandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ

"Sanığın, maktul bebeği yastıkla boğmak suretiyle öldürdüğü ve bu şekilde üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmaktadır" değerlendirmesinde bulunan duruşma savcısı, Kaynak'ın "kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi. Sanık avukatı Ebubekir Kaya, esasa ilişkin savunmasını hazırlamak için süre talep etti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, esasa ilişkin savunmanın hazırlanması için süre vererek, duruşmayı erteledi.

NE OLMUŞTU?

Selçuklu ilçesi Aydınlıkevler Mahallesi Temsili Sokak'ta yaşayan Fatma Kaynak (21), eşi A. Kaynak'a, 11 Ekim 2019'da, mamayla doyurduğu 2,5 aylık bebeği İ. Kaynak'ın durumunun kötüleştiğini ve hareket etmediğini söylemiş, hastaneye götürülen bebeğin öldüğü tespit edilince polis ekipleri inceleme başlatmıştı. İfadesi alınmak üzere karakola götürülen anne, burada suçunu ağlayarak itiraf etmişti.

"AĞLAMAYA DEVAM EDİNCE YASTIĞI BASTIRDIM"

Fatma Kaynak'ın polisteki ifadesinde, "Çocuğa mama yedirdikten bir süre sonra ağlamaya başladı. 'Sussun' diye çocuğun yüzüne yastık kapattım. Ağlamaya devam edince yastığı bastırdım. Çocuk sustu fakat hareket etmiyordu. Eşime haber vererek bebeğin durumunun kötü olduğunu söyledim. O da hastaneye götürdü. Hastanede de öldüğü tespit edildi. Psikolojim bozuktu. Bir anlık sıkıntıyla oldu" dediği öğrenilmişti.

Mahkeme, ağlıyor diye yastıkla bebeğini boğan annenin ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi

Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Mahkeme, ağlıyor diye yastıkla bebeğini boğan annenin ağırlaştırılmış müebbet hapsini istedi - Son Dakika


YORUMLAR (32)
  • S.S.S.S: Ne alaka baş örtüsüyle bu vicdan meselesi yani bunu beden baş örtüsüne bağladın agzımı bozdurma yaptığın yorumunda bi adabı olsun sen ne ye göre insanları dibine göre yargıluyosun Cevap Yaz 30 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Gaziantep FK'dan olaylı şekilde ayrılan Sumudica, Çaykur Rizespor ile anlaştı Akkuyu Nükleer Santrali inşaatındaki planlı patlamada evler ve seralar zarar gördü CIA Direktörü Gina Haspel istifa etti Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı ama kurtarılamadı Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Emniyetten "Sultangazi'de çocuk kaçırma girişimi"ne ilişkin açıklama: Akli dengesi yerinde değil ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız