Son Dakika Haberleri: beIN Sports'tan, 'Türkiye'den çekilecek' iddialarına yanıt

beIN Sports'tan, 'Türkiye'den çekilecek' iddialarına yanıt

5 ay önce

Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk'un yayıncı kuruluş beIN Sports için, "En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş, onlar da çıkmak istiyor" iddiasına Digitürk'ten açıklama geldi.

Konyaspor Kulübünün Başkanı Hilmi Kulluk'un yayıncı kuruluş hakkında ortaya attığı iddialar hakkında Digitürk'ten açıklama yapıldı.

Başkan Kulluk, "Kulüpler Birliğinden gelen yazıda '18 Haziran'da toplantı var' deniliyor. Toplantının gündemi, yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki 'Ben satış yapamıyorum, zarar ediyorum', ve bir hesap çıkarmışlar, Türkiye Futbol Federasyonuna verdiği teminatı yakarsa zararı daha az oluyor, devam ederse zararı daha çok oluyor. Belki öyle bir gün gelecek ki o gelirler de gelmeyecek, iş daha da kötüye gidecek. En büyük gelirimiz yayıncı kuruluş, onlar da çıkmak istiyor." şeklinde konuştu.

Bu açıklamalar üzerine Digitürk, TFF ile çalışmaya devam edeceklerine ancak bazı taleplerde bulunduklarını duyurdu.

"TFF'YE VERİLEN TÜM TAAHHÜTLERE HER ZAMAN BAĞLI KALINMIŞTIR"

Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'in yayıncı kuruluşu Digiturk'ten Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk'un "Yayıncı kuruluş çıkmak istiyor." şeklindeki ifadeleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Digiturk, TFF ile yaptığı yayın anlaşmasına binaen Türk futbolunun hali hazırdaki en büyük destekçisidir ve 20 yıldan bu yana iş ortaklığı yaptığı TFF'ye verdiği tüm taahhütlere her zaman bağlı kalmıştır, bağlı kalmaya da devam etmektedir." denildi.

Kurumun Türk futboluna katkıda bulunma konusundaki kararlılığına vurgu yapılan açıklamada, "Yayın hakları anlaşmasından doğan her türlü yükümlülük ve ödemeler Digiturk tarafından gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan Digiturk uzunca bir süredir, söz konusu anlaşma kapsamındaki bazı ticari hususlar hakkında TFF'den doğal ve makul taleplerde bulunmaktadır. Digiturk öncelikli gördüğü bu hususlar üzerinde TFF ile çalışmaya devam ederek, Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır." ifadeleri kullanıldı.

beIN Sports'tan, 'Türkiye'den çekilecek' iddialarına yanıt
Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk: BeIN Sports çekilmek istiyor

Dorukhan ve Hakan Çalhanoğlu için çılgın takas planı!

Haber Yayın Tarihi: 13.06.2019 09:38 Kaynak: AA

YORUMLAR


Uyuşturucu operasyonunda "Ben içiciyim" diyen genç kız, yanındakileri ihbar etti
Yunanistan'da açılan pankart ve kötü tezahürat sonrası Türk oyuncular sahayı terk etti 53 yaşındaki yıldız oyuncu Salma Hayek, takipçilerine çıplak pozla teşekkür etti