'Benim Adım Üzüm' filminin galası İzmir Sanat Kültür Merkezinde Yapıldı - Son Dakika

'Benim Adım Üzüm' filminin galası İzmir Sanat Kültür Merkezinde Yapıldı

05.02.2019 15:43
'Benim Adım Üzüm' filminin galası İzmir Sanat Kültür Merkezinde Yapıldı, System.String[]

Ege Bölgesi'nde bağcılığı konu alan filme, sinemaseverlerin ilgisi yoğun oldu.

Galaya katılanlar arasında Aktör Macir Sonkan, UKEB okullarının sahibi Filiz Üstel, İFOD Başkanı Seda Şengök, Gödence Kooperatifi Başkanı Çağatay Özcan Kokulu, Bademler Kooperatifi Başkanı Mehmet Sever, Mahmut Türkmenoğlu KooperatifçilikVakfıBaşkanı Prof. Mustafa Kaymakçı, Tarım Ekonomisi Derneği Başkanı Prof. Tayfun Özkaya, İzmir Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ertuğrul Tugay, Tariş Üzüm Birliği Ar-Ge Müdürü Mübeccel Topuzoğlu, KFC Gıda Müdürü Cevat Koç ve çok sayıda davetli katıldı.

Filmin yönetmeni Ramazan Emiroğlu, küçük bir ekip olduklarını ve kırsalda tarımsal üretim yapan çiftçi ailelerin hikayelerini anlattıklarını belirtti. 2013 yılında film üretimlerini İstanbul'dan İzmir'e kaydırdıklarını söyleyen Emiroğlu bundan sonra da tarım, ekoloji ve çiftçi ailelerle ilgili filmler yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Filmin yapımcısı Nilgün Yanık Emiroğlu, bu filmin Ege Medeniyetini yaratan ürünler serisinin ikinci filmi olduğunu söyledi. Daha önce 'Ölümsüz Z' adlı belgeselde zeytinciliği, Egelilerin zeytine olan tutkusunu işlediklerini, bu filmle üzüm üreticilerini anlattıklarını belirten Emiroğlu incir üzerine önümüzdeki günlerde çekmeye başlayacakları filmle seriyi tamamlayacaklarını dile getirdi.

'Benim Adım Üzüm' bundan sonra da davet aldığı festivallerde ve özel gösterimlerde izleyici ile buluşmaya devam edecek.

'Benim Adım Üzüm' filminin galası İzmir Sanat Kültür Merkezinde Yapıldı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Benim Adım Üzüm' filminin galası İzmir Sanat Kültür Merkezinde Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi