Son Dakika Haberleri: Beyazay Derneğinden Engellilere Ekpss Eğitimi

Beyazay Derneğinden Engellilere Ekpss Eğitimi

9 ay önce

Şırnak Beyazay Derneği ile İl Müftülüğü işbirliğiyle engellilere yönelik Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) hazırlık kursu açıldı.

Beyazay Derneğinden Engellilere Ekpss Eğitimi, System.String[]
Şırnak Beyazay Derneği ile İl Müftülüğü işbirliğiyle engellilere yönelik Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) hazırlık kursu açıldı.

Şırnak Beyazay Derneği Başkanı Sabri Özcan, yaptığı açıklamada, kentte ilk kez engellilere yönelik sınav öncesi bir eğitimin verildiğini söyledi.

Engellilere yönelik bir farkındalık yapmaya çalıştıklarını dile getiren Özcan, şunları kaydetti:

"Şırnak genelinde 3 bin 150 engelli öğrencimiz var. Kursta şu an 15 öğrencimiz var. Gönül isterdi ki daha fazla engelli kardeşlerimizi bu imkandan yararlandıralım. Yetkililerimizden bir engelli merkezi kurmalarını istiyoruz. İngilizce ve işaret diline yönelik kurslar düzenlemeyi de imkanlar dahilinde yapmak istiyoruz. Bizim derneğimiz 81 il ve 15 ülkede faaliyet gösteren ve engellilere yönelik hizmet veren bir dernektir. Eğitim üzerine çalışmaları var. Beyazay Derneği olarak engellilerimizin her zaman yanındayız."

Engelli öğrencilerden Abdulhakim Erkan, nisan ayında yapılacak sınav öncesi kursun kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Tahminini Düşürdü! İşte Açıklanan Rakamlar Yol Kenarında Baygın Bulunan Suriyeli Kızların, Otomobilden Atladıkları Ortaya Çıktı

ABD Askerleri, Trump Yönetiminde Büyük Çaplı Bir Savaş İhtimalini Yakın Görüyor