Beyşehir'de doğadan 315 poşet dolusu atık toplandı - Son Dakika

Beyşehir'de doğadan 315 poşet dolusu atık toplandı

19.10.2020 16:31
Beyşehir'de doğadan 315 poşet dolusu atık toplandı, System.String[]

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen kampanyada, insan eliyle kirletilen doğal alanlar, göl kıyıları, mesire alanlar ve çevre temiz hale getirildi.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen kampanyada, insan eliyle kirletilen doğal alanlar, göl kıyıları, mesire alanlar ve çevre temiz hale getirildi.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Fotoğraf Kulübü, Beyşehir Belediyesi ve Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi işbirliği ile çevre temizliği konusunda toplumsal bir farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ve bir ay süren proje kapsamında düzenlenen çevre temizliği kampanyasının istatistiki verileri açıklandı.

Proje çerçevesinde "Eski hali, yeni hali" fotoğraf yarışmasının da düzenlendiği kampanya kapsamında ilçedeki 18 piknik alanı ve seyir noktası, 5 farklı alanda göl kıyısı, 3 farklı güzergahta 8 kilometre uzunluğunda yol kenarının temizlendiği belirtildi.

Açıklamada, çevre temizliği kampanyasına aralarında 71 çocuğun da olduğu toplam 146 kişinin katıldığı, katılımcıların 113 saat boyunca temizlik için mesai yaptığı bildirildi.

Açıklamada, sözkonusu alanlardan 315 battal boy poşet dolusu çöp toplandığı aktarılarak, "En çok alkol şişesi atığı başta olmak üzere doğadan soda, kola, plastik şu şişesi, maske, çocuk bezi, kağıt peçete, ıslak mendil gibi atıklar toplanmış olup, en kirli bölge ise Şamlar yolu ilk 6 kilometre olarak belirlenmiştir." denildi.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde düzenlenen çevre temizliği kampanyasının sona erdiğini belirterek, projeye destek veren ve katılan herkese teşekkür etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Beyşehir'de doğadan 315 poşet dolusu atık toplandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bahçeli, terör örgütü sembolünün kullanıldığı iddia edilen park üzerinden CHP'ye yüklendi: Burunlarından fitil fitil getirilmelidir Bolivya'dan korkutan haber! İnsandan insana bulaşan yeni bir virüs tespit edildi Gram altının fiyatı 469 liradan işlem görüyor Kolundaki alçıda patlayıcı madde bulunan terörist: Yakalanmasaydım bombaları İstanbul'a götürüyordum Cinnet geçiren kadın dehşet saçtı! Önce eşini vurdu, ardından intihar etti İpek böcekçiliğiyle uğraşan vatandaşlar, 1 kutu kozadan asgari ücret kadar para kazanıyor Son Dakika! Bakan Elvan: 2020 yılında büyümenin yüzde 0,3 olmasını bekliyoruz Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları arasında sokağa çıkma kısıtlaması bulunmuyor