Biden, 7 Şubat'ta Almanya Başbakanı Scholz'u Beyaz Saray'da ağırlayacak - Son Dakika

Biden, 7 Şubat'ta Almanya Başbakanı Scholz'u Beyaz Saray'da ağırlayacak

27.01.2022 18:21
Biden, 7 Şubat'ta Almanya Başbakanı Scholz'u Beyaz Saray'da ağırlayacak

ABD Başkanı Joe Biden'ın, 7 Şubat'ta Almanya Başbakanı Olaf Scholz'u Beyaz Saray'da kabul edeceği bildirildi.

ABD Başkanı Joe Biden'ın, 7 Şubat'ta Almanya Başbakanı Olaf Scholz'u Beyaz Saray'da kabul edeceği bildirildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı yazılı açıklamada, Biden'ın 7 Şubat'ta Scholz'u Beyaz Saray'da ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Görüşmenin iki ülke arasındaki derin ve sağlam bağların yeniden teyidi için fırsat olduğunu kaydeden Psaki, "İki lider, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığının engellenmesine yönelik diplomasi ve ortak çabaları görüşecek." ifadesini kullandı.

Psaki, Biden ve Scholz'un Kovid-19 salgını, iklim değişikliği tehdidi, ekonomik refahın arttırılması ve ortak demokratik değerlere bağlı uluslararası güvenlik gibi konularda yakın işbirliği içinde olmanın önemini de ele alacağını aktardı.

YORUMLAR
500
G7 ülkelerinden Ukrayna'ya 19,8 milyar dolarlık destek G7 ülkelerinden Ukrayna'ya 19,8 milyar dolarlık destek Fermantasyon sürecinden geçirerek 'Siyah sarımsak' elde etti! Kilosunu 2 bin eurodan satıyor Fermantasyon sürecinden geçirerek 'Siyah sarımsak' elde etti! Kilosunu 2 bin eurodan satıyor İsveç ve Finlandiya liderleri Beyaz Saray'da! ABD Başkanı Biden: İki ülke de NATO'nun tüm şartlarını karşılıyor, üyeliklerini destekliyoruz İsveç ve Finlandiya liderleri Beyaz Saray'da! ABD Başkanı Biden: İki ülke de NATO'nun tüm şartlarını karşılıyor, üyeliklerini destekliyoruz
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Biden, 7 Şubat'ta Almanya Başbakanı Scholz'u Beyaz Saray'da ağırlayacak - Son Dakika


Advertisement