BİLGİ Mayfest'te Müzikallere Selamam - Son Dakika

BİLGİ Mayfest'te Müzikallere Selamam

24.05.2012 10:29
BİLGİ Mayfest'te Müzikallere Selamam, System.String[]

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mayfest kapsamında düzenlenen gecede izleyenlere müzikallerin büyülü dünyasında özel bir gezinti yaptıracak.

Büyük usta Haldun Dormen'den müzikal eğitim alan öğrenciler, 25 Mayıs Cuma günü saat 20.00'de İstanbul Bilgi Üniversitesi Mayfest'te sahne alacaklar.

Haldun Dormen'den müzikal eğitimi alan öğrenciler 4 aylık bir çalışmanın ardından sahneye adım attılar. İzleyiciler, 1800'lü yıllardan günümüze pek çok önemli müzikal şarkısını canlı performans olarak, Şehir Tiyatroları Orkestra Şefi Hakan Elbir'in piyanosu eşliğinde dinleme imkanı buldular.

18.yüzyılın büyük roman yazarı Charles Dickens'in popüler yapıtı "OliverTwist'' ten esinlenerek İngiliz besteci ve şarkı yazarı "LionelBart" tarafından müzikal uyarlaması yapılmış "Oliver'' gecenin ilk eseri olacak. Daha sonra son yılların en popüler müzikallerinden biri haline gelmiş olan, efsanevi Fransız yazar Victor Hugo'nun büyük klasiği "Sefiller" adlı romanından aynı adla uyarlanmış müzikal yapıt seslendirilecek.

Türkiye'nin çeşitli kentlerde sergilenmiş ve halen Ankara Devlet Tiyatrosunda kapalı gişe oynanan; Haldun Dormen'in yazdığı, Serpil Günseli'nin bestelediği "Kantocu" adlı müzikalinden çeşitli şarkılar son derece güzel teatral bir kurguyla sahnelenecek.

Son olarak da, 1933 yılında sahneye konulan ve o yıllarda tam 63 kez oynanarak büyük başarı kazanan sonra da Haldun Dormen tarafından Gencay Gürün yönetmenliğinde Ekrem Reşit Rey'in yazdığı, Cemal Reşit Rey'in bestelediği İstanbul Şehir Tiyatroları'nda 28 yıl kapalı gişe oynayarak bütün rekorları kıran, halen oynanan ve ayakta alkışlanan Lüküs Hayat'tan birkaç parça seyirciler ile birlikte söylenecek.

2011-2012 eğitim döneminde Haldun Dormen, Ekoldrama Sanat Evi'nin Genel Sanat Yönetmeni Oldu…

Haldun Dormen'in Ekoldrama'nın Genel Sanat Yönetmenliğini üstlenmesiyle geleceğin oyuncuları, büyük bir ustanın deneyimleriyle buluşma imkanına kavuştu.

Gençleri sürekli olarak destekleyen, başarılı projelere imza atan tiyatro duayeni usta sanatçı Haldun Dormen, Genel Sanat Yönetmenliğinin yanı sıra Oyunculuk ve Müzikal tiyatro eğitimi dallarında Ekoldrama'da ders veriyor. Dört aylık eğitim süresince oyuncu adayları Haldun Dormen'den oyunculuk eğitimi alırken aynı zamanda seslendirme yönetmeni Murat Şenol'dan diksiyon, fonetik, ses, nefes eğitimi alıyorlar.

Eğitimin sonunda ise katılımcılar Haldun Dormen yönetmenliğinde oyun veya müzikallerini izleyiciyle paylaşma şansını elde ediyorlar.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel BİLGİ Mayfest'te Müzikallere Selamam - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü