Bilinçli Spor ile Sosyal Eğitimi Tamamla Projesi - Son Dakika

Bilinçli Spor ile Sosyal Eğitimi Tamamla Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finansa edilen ve Gümüşhane Üniversitesi tarafından yürütülen “Bilinçli Spor İle Sosyal Eğitimi Tamamla” projesi kapsamında 18 farklı üniversitelerden toplam 43 bayan öğrenci Gümüşhane’ye gelerek 80 çocuğun sosyalleşmesinde katkıda bulunuyor.

Bilinçli Spor ile Sosyal Eğitimi Tamamla Projesi, System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finansa edilen ve Gümüşhane Üniversitesi tarafından yürütülen "Bilinçli Spor ile Sosyal Eğitimi Tamamla" projesi kapsamında 18 farklı üniversitelerden toplam 43 bayan öğrenci Gümüşhane'ye gelerek 80 çocuğun sosyalleşmesinde katkıda bulunuyor.


Projenin alt dallarından olan "10 Gönüllü Gün, 1000 Gönüllü Genç" programını hayata geçiren Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane'ye gelen gönüllü öğrenciler ile birlikte şehirdeki yatılı okullarda ve yetiştirme yurtlarından kalan yaklaşık 80 çocukla idol-rol ilişkisini işleyerek, üniversite hayatının nasıl olduğunu, üniversitenin insana neler kattığını ve üniversite hayatına ulaşmak için neler yapılması gerektiği üzerinde duracak.


Program hakkında detaylı bilgi veren Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Ahmet Yılmaz Albayrak, "Program amacı Gümüşhane bölgesinde bulunan yatılı okullarda ve yetiştirme yurtlarında kalan öğrencilerle 43 bayan öğrenci faaliyetler gerçekleştirecek. Bu kapsamda öğrenciler idol-rol ilişkisini inceleyecekler. Üniversite hayatının neler olduğunu, insana neler kattığını ve üniversite hayatına ulaşmak için neler yapılması gerektiğini çocuklara anlatacaklar. İlimize gelen öğrencilerimize Gümüşhane'nin kültüründen bahsettik. Gümüşhane'nin tarihi ve turistik yerlerini gezdirerek ilimizi tanıtacağız. Çocuklarımızı sosyalleştirirken gönüllü kızlarımızı da unutmayarak onlarında sosyalleşmesine katkıda bulunmak istiyoruz." dedi.


Program kapsamında Gümüşhane'ye gelen öğrencilerden Esra Uysal ve Fatma Yıldırım, büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek, "Gönüllü olarak geldiğimiz Gümüşhane'de çocuklarla çok güzel vakit geçiriyoruz. 10 gün boyunca Gümüşhane'nin birçok yerine giderek çocukların sosyalleşmesine katkıda bulunmaya çalışacağız. Çocuklardan beklediğimizden çok daha büyük bir ilgi görüyoruz. Buda bizleri çok mutlu ediyor. Aynı zamanda Gümüşhane'nin öneli turistik ve tarihi yerlerini de gezerek hem bizim için hem de çocuklar için güzel bir etkinlik olacak." diye konuştu. - GÜMÜŞHANE


Son Dakika

Karanlığın Kraliçesi lakaplı ünlü model, üstsüz pozuyla nefes kesti Yasmin Erbil, evinde tedavi gören babası Mehmet Ali Erbil'in son görüntüsünü paylaştı İşte Benim Stilim'in Barbie'si bakın şimdi ne halde! 14 ve 16 yaşındaki kızlarını evlendiren anne, Esra Erol'un canlı yayınında gözaltına alındı Türkiye'ye dönen Acun Ilıcalı'ya Bebek'te sevgi seli Acun Ilıcalı'nın 1 milyon 713 bin TL'lik saati görenleri şaşkına çevirdi Ailesi, 1 ay önce hayatını kaybeden Nur Yerlitaş'ın son görüntülerini paylaştı Yeni yaşını kutlayan Fahriye Evcen'e sevenlerinden hediye yağdı Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Sembol oyununu kazanan Elif, Survivor 2020'nin çeyrek finaline kalan ilk yarışmacı oldu Survivor'da Sercan'ın "Deliliğe vuruyor" sözleri Yasin'i küplere bindirdi Maç sırasında sahaya atlayan YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz ve 3 arkadaşına dava açıldı Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor