Angelina Jolie, uluslararası topluma seslendi! Pakistan'daki sel mağdurları için daha fazla yardım istedi - Son Dakika

Angelina Jolie, uluslararası topluma seslendi! Pakistan'daki sel mağdurları için daha fazla yardım istedi

22.09.2022 11:18

Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi ve oyuncu Angelina Jolie, uluslararası toplumlara seslendi. Jolie, sel felaketinden etkilenen Pakistan'daki halk için daha fazlasının yapmasını istedi.

Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, Pakistan'da sel felaketinden etkilenen halka yardımcı olmak amacıyla20 Eylül'de bölgeye gitti. Jolie, başkent İslamabad'daki Selle Mücadele ve Koordinasyon Ulusal Merkezi'nde (NFRCC) yetkililerle görüştü.

YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Jolie, burada yaptığı açıklamada, daha önce böyle bir afet görmediğini belirterek, çevreye az zarar veren ülkelerin doğal afet ve ölümlerin en ağırını yaşadığını söyledi. İnsani ihtiyaçların önemine dikkatini çeken Jolie, sel felaketinden etkilenen Pakistan'daki halk için uluslararası topluma daha fazlasını yapması için çağrıda bulundu.
Pakistan'da 14 Haziran'dan bu yana muson yağmurlarının yol açtığı sel felaketleri sebebiyle 1500'ün üzerinde kişi ölmüş, 33 milyondan fazla kişi etkilenmişti.

Angelina Jolie'den uluslararası topluma, Pakistan'daki sel mağdurları için yardım çağrısı
Angelina Jolie'den uluslararası topluma, Pakistan'daki sel mağdurları için yardım çağrısı
Angelina Jolie'den uluslararası topluma, Pakistan'daki sel mağdurları için yardım çağrısı
YORUMLAR
500
BM uzmanlarından Keşmir'deki işaretsiz mezarlarla ilgili soruşturmaların sürdürülmesi çağrısı BM uzmanlarından Keşmir'deki işaretsiz mezarlarla ilgili soruşturmaların sürdürülmesi çağrısı Pakistan'da Pamuk Hasadı Zamanı Pakistan'da Pamuk Hasadı Zamanı Pakistan'da bir diş kliniğine silahlı saldırı düzenlendi Pakistan'da bir diş kliniğine silahlı saldırı düzenlendi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Angelina Jolie, uluslararası topluma seslendi! Pakistan'daki sel mağdurları için daha fazla yardım istedi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement