Bitlis'te "Diyabet Eğitim Okulu" Açıldı - Son Dakika

Bitlis'te "Diyabet Eğitim Okulu" Açıldı

4 yıl önce

Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde "Diyabet Eğitim Okulu" açıldı.

Bitlis'te

Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde "Diyabet Eğitim Okulu" açıldı.


Hastane Konferans Salonunda, "Diyabete Genel Yaklaşım" konulu seminer düzenlendi.


Diyabet okulunun ilk hafta programında diyabetin oluşumu ve genel bilgiler ele alınırken, diyabet hastalığı ve sonuçları hakkında hastalara bilgiler verildi.


Diyabet Eğitim Okulu sorumlusu Dahiliye Uzmanı Dr. Hidayet Kılıç, yaptığı açıklamada, diyabet hastalarının yaşam kalitesini artırmak ve tedavi konusunda onları bilinçlendirmek amacıyla okulun açıldığını söyledi.


Kılıç, şöyle konuştu:


"Diyabet hastaları tedavilerini aksatmamalı. Amacımız diyabette farkındalık yaratmak. Okulumuzun açılışını yaparak ilk semineri verdik. Seminerde insülin tedavisi nasıl yapılır, diyabet hemşiremiz tarafından hastalarımıza anlatıldı. Psikologlarımız hasta ve hasta yakınlarına psikolojik olarak destek olunması için telkinlerde bulundu. Diyetisyenimiz beslenme konusunda bilgiler verdi. İnsülin kullanan hastalara ara öğünlerin önemi anlatıldı. Seminere katılan hasta yakınlarına ve hastalara katılım belgesi verildi. Diyabet hastası olsun olmasın herkes eğitime katılabilir."

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2016 01:00 Kaynak: AASon Dakika

Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım
Kahramanmaraşlı esnaf 50 lirayı, 50 bin liraya satışa çıkardı Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi