Bitlis'te "Diyabet Eğitim Okulu" Açıldı - Son Dakika

Bitlis'te "Diyabet Eğitim Okulu" Açıldı

02.01.2016 13:00
Bitlis'te

Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde "Diyabet Eğitim Okulu" açıldı.

Bitlis Devlet Hastanesi bünyesinde "Diyabet Eğitim Okulu" açıldı.

Hastane Konferans Salonunda, "Diyabete Genel Yaklaşım" konulu seminer düzenlendi.

Diyabet okulunun ilk hafta programında diyabetin oluşumu ve genel bilgiler ele alınırken, diyabet hastalığı ve sonuçları hakkında hastalara bilgiler verildi.

Diyabet Eğitim Okulu sorumlusu Dahiliye Uzmanı Dr. Hidayet Kılıç, yaptığı açıklamada, diyabet hastalarının yaşam kalitesini artırmak ve tedavi konusunda onları bilinçlendirmek amacıyla okulun açıldığını söyledi.

Kılıç, şöyle konuştu:

"Diyabet hastaları tedavilerini aksatmamalı. Amacımız diyabette farkındalık yaratmak. Okulumuzun açılışını yaparak ilk semineri verdik. Seminerde insülin tedavisi nasıl yapılır, diyabet hemşiremiz tarafından hastalarımıza anlatıldı. Psikologlarımız hasta ve hasta yakınlarına psikolojik olarak destek olunması için telkinlerde bulundu. Diyetisyenimiz beslenme konusunda bilgiler verdi. İnsülin kullanan hastalara ara öğünlerin önemi anlatıldı. Seminere katılan hasta yakınlarına ve hastalara katılım belgesi verildi. Diyabet hastası olsun olmasın herkes eğitime katılabilir."

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bitlis'te 'Diyabet Eğitim Okulu' Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'de 6.6 büyüklüğündeki depremde Kızılay Kan Merkezi yıkıldı İzmir'de meydana gelen deprem sonrası dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağdı Deprem sonrası enkaz altında kalan talihsiz kadın böyle çıkartıldı İzmir'de zamana karşı yarış! Kurtarma ekipleri ve vatandaşlar enkazda çalışıyor TJK, depremden etkilenen vatandaşlar için Şirinyer Hipodromu'nu kullanıma açtı Oyun oynarken depreme yakalanan gencin yaşadığı korku kamerada Depreme İzmir'de yakalanan Fatih Portakal, korku dolu anları anlattı İzmir'deki depremde binanın çökme anı anbean kamerada!