Bölgemiz ve Turizm" Çalıştayı - Son Dakika

Bölgemiz ve Turizm" Çalıştayı

17.04.2019 16:35
Bölgemiz ve Turizm

Ereğli Kaymakamlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Turizm Fakültesi iş birliğiyle 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, "Bölgemiz ve Turizm" konulu çalıştay düzenlendi.

Ereğli Kaymakamlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Turizm Fakültesi iş birliğiyle 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, "Bölgemiz ve Turizm" konulu çalıştay düzenlendi.

Çalıştayda konuşan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, turizmin önemine değindi.

Turizmin geliştirilmesine yönelik etkili çalışma yapılması gerektiğini anlatan Çorumluoğlu, "Buraya bir turist geldiğinde, ayakkabı boyacısından tutun, yöresel ekmek satan vatandaşına kadar herkes para kazanır. Turizmde böyle bir çeşitlilik vardır. Bu meyanda kendi birimlerimizde de eksiklikler gördüm. Bunları düzeltmek için çaba sarf ediyoruz. Geçtiğimiz propaganda döneminde de tartışılan bir festival kültürü var. Yapılsın, yapılmasın şeklinde yaklaşımlar var. Bu konuda kanaatimi belirtmek isterim. Her yörenin kendine göre bir anlayışı vardır. Ereğli'de bir festival kültürü varsa, bu festivalin devamından yanayım." diye konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da ilçede daha önceki dönemde düzenledikleri festivallere farklı ülkelerden insanların da katıldığını ve turizmin hareketlenmesi noktasında önemli projeler hayata geçirdiklerini söyledi.

Etkinliğe Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, BEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Kemal Büyükgüzel, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy, daire müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Bölgemiz ve Turizm Çalıştayı
Bölgemiz ve Turizm Çalıştayı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bölgemiz ve Turizm' Çalıştayı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İnternetten mikro ihracata yüzde 50 vergi muafiyeti Cemre Kemer'in çocuğunun cinsiyeti belli oldu Oktay Kaynarca, İbo Show'a katılanları eleştiren Güvenç Dağüstün'e öfke kustu Milan Yusuf Yazıcı'nın peşine düştü! Sezon sonu resmi teklif yapacaklar Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de fabrika kurup üretime başlayacak Bolu eksi 32 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu ABD'de kongre baskınına özel jetiyle giden emlakçı: Pişman değilim AK Parti MKYK'da 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili teklif Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdırdı