Brigitte Bardot: #meetoo Kadınları Sadece Ünlü Olmak İstiyor - Son Dakika

Brigitte Bardot: #meetoo Kadınları Sadece Ünlü Olmak İstiyor

– Türkiye'de de geniş kitlelerce tanınan Fransız aktrist Brigitte Bardot, Hollywood'da Harwey Weinstein skandalıyla başlayan ve tacize uğrayan kadınların tacizcilerini açığa çıkartmak için kullandıkları #MeeToo akımına katılan kadınları "ünlü olmaya çalışmakla" suçladı.

Brigitte Bardot: #meetoo Kadınları Sadece Ünlü Olmak İstiyor, System.String[]

Türkiye'de de geniş kitlelerce tanınan Fransız aktrist Brigitte Bardot, Hollywood'da Harwey Weinstein skandalıyla başlayan ve tacize uğrayan kadınların tacizcilerini açığa çıkartmak için kullandıkları #MeeToo akımına katılan kadınları "ünlü olmaya çalışmakla" suçladı.


Fransa'nın aşırı sağ partisi Ulusal Cephe'yi destekleyen Bardot, cinsel tacize uğradığını iddia eden kadınlarının yalnızca ünlü olmaya çalıştıklarını savundu. Fransız dergi Paris Match'e konuşan Bardot, "Bu aktrislerin büyük bir çoğunluğu iki yüzlü ve gülünç. Birçok aktris rol alabilmek için yapımcılara yaklaşır. Sonra bu olanları anlatırız. Bu kadınlar taciz edildiklerini söylüyor" dedi.


83 yaşındaki oyuncu hiçbir zaman cinsel taciz kurbanı olmadığını belirterek, "Adamlar bana güzel olduğumu veya güzel ufak bir popom olduğunu söylediklerinde hoşuma giderdi" dedi. Brigitte Bardot 1956 yılında ve Tanrı Kadını Yarattı filmiyle aniden seks sembolü haline gelmişti. 1973 yılında sinema kariyerine başlayan ve hayvan haklarının sıkı bir savunucusu olan Bardot daha önce de farklı zamanlarda feminist örgütleri ve kadın hakları savunucularını kızdıran söylemlerde bulunmuştu.


Yine geçen haftalarda Fransız star Catherine Deneuve tacize uğradığını söyleyen kadınları eleştirmiş ve tüm kadın örgütlerin tepkisini çekmişti. (Fotoğraflı) - İstanbul


Son Dakika

Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı Twitter, Trump konusunda geri adım attı: Kurallarımıza aykırı bir durum tespit etmedik ABD'de George Floyd'un polis tarafından öldürüldüğü Minneapolis'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi Rus milyarderler koronavirüs salgınından kurtulmak için Avrupa sahillerine kaçıyor Filmleri aratmayan görüntü! İki grup av tüfekleriyle sokak ortasında çatıştı Siyahi Amerikalı Floyd'un öldürüldüğü Minneapolis'te göstericiler polis merkezini ateşe verdi Son Dakika: ABD Başkanı Trump: Bugün Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkimizi sonlandırıyoruz İsrail Başbakanı Netanyahu: Batı Şeria'nın yüzde 30'unu ilhak edeceğiz Cinsel ilişki fantezisi için tutulan iki adam ellerinde palalarla yanlış eve girdi George Floyd ve onu öldüren polisin geçmişte iş arkadaşı oldukları ortaya çıktı Korona engeline takılan doktor çift, çalıştıkları hastanede evlendi Eylemleri bastırmak için uğraşan Trump hakkında bomba iddia: Hamile bıraktığı asistanını boğarak öldürdü Erdoğan'ın mesajı Yunanistan'ı çıldırttı: Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma Hindistan'da erkek arkadaşıyla kaçan genç kıza meydan dayağı atıldı Sırlar ortaya çıkıyor! Uçaktaki cinsel ilişki skandalında yeni detay