Buğdayın Türküsü Altın Koza'da - Son Dakika

Buğdayın Türküsü Altın Koza'da

31.08.2012 11:38
Buğdayın Türküsü Altın Koza'da, System.String[]

Adana Büyükşehir belediyesi tarafından 17 - 23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 19. Altın Koza Film Festivali, bir çok nitelikli eserin prömiyerine ev sahipliği yapacak.

Adana Büyükşehir belediyesi tarafından 17-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 19. Altın Koza Film Festivali, yerli ve yabancı pek çok nitelikli eserin prömiyerine ev sahipliği yapacak. Festival kapsamında ilk kez Adana'da gösterilecek filmlerden biri de, "İlk Türkü: Buğdayın Türküsü."

Türkiye müziğinin en özgün gruplarından biri olan Yeni Türkü'nün kuruluşunu ve ilk albümleri olan "Buğdayın Türküsü"nü gerçekleştirilme hikayelerini anlatan eser, Can Dündar imzasını taşıyor. Yapımcılığını Zeyno Film'in üstlendiği, müziklerini ise Selim Atakan'ın yaptığı belgeselde, grubun yaratıcıları ve dönemin tanıkları, sadece müzik tarihimizde önemli bir yer turan bir albümün oluşum sürecine değil, ülkemizin bir döneme ışık tutuyorlar.

Filmde, Selim Atakan, Derya Köroğlu, Zerrin Atakan, Mehmet Toker, Yılmaz Aysan, Tuğrul Bayrak, Bülent Somay, Yaşar Miraç, Zülfü Livaneli, Tuncer Tercan, Murat Buket, Ayşe Tütüncü ve Hüseyin Karabey'in sözkonusu süreçle etkileşimlerine tanık olunuyor.

Filmin 19. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak prömiyeri, 18 Eylül Salı günü saat 15.00'da gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapılacak gösterimin ardından, saat 16.15'de Can Dündar, Derya Köroğlu ve Selim Atakan'ın konuşmacı olarak katılacağı 'Bir Grubun Doğuşu: Yeni Türkü' başlıklı söyleşi yapılacak. Saat 17.30'da ise grup sahne alacak. - ADANA

Buğdayın Türküsü Altın Koza'da

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Buğdayın Türküsü Altın Koza'da - Son Dakika


Son Dakika

Eşi tarafından dövülen kadın hastanelik oldu Polis denetimine takılan ehliyetsiz sürücü ve yanındaki 5 kişiye ceza yağdı Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor