Burdur'da karantinayı ihlal eden vatandaş, pazara girerken yakalandı - Son Dakika

Burdur'da karantinayı ihlal eden vatandaş, pazara girerken yakalandı

24.11.2020 20:47
Burdur'da karantinayı ihlal eden vatandaş, pazara girerken yakalandı, System.String[]

Burdur'da koronavirüs hastası ile temaslı olduğu için karantinada olması gereken hasta, evden çıkıp geldiği pazarda HES kodu sorgulamasında yakalandı. Polis ve zabıtanın durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen ekipler hasta, KYK yurduna götürdü. Ayrıca karantinayı ihlal ettiği için de hastaya idari para cezası uygulandı.

Burdur'da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinada olması gereken kişi kent pazarına girerken yakalandı.

POLİS, HES KODUNU SORUNCA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Karantina tedbirleri uygulanan Askeriye köyünden Uzay Çatı Kapalı Pazar Yeri'ne alışverişe gelen M.A.E'ye girişte polis ekipleri HES kodunu sordu. M.A.E'nin temaslı olduğu için karantinada olması gerektiğinin anlaşılmasının ardından pazar yerine sağlık ekipleri çağrıldı.

YURDA GÖTÜRÜLEREK KARANTİNA ALTINA ALINDI

Cezai işlem uygulanan M.A.E, ambulansla Gençlik ve Spor Bakanlığı yurduna götürülerek karantinaya alındı.

Burdur'da karantinayı ihlal eden vatandaş, pazara girerken yakalandı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Burdur'da karantinayı ihlal eden vatandaş, pazara girerken yakalandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

FIFA ve kıta federasyonları, Avrupa Süper Ligi'ne katılan takımları tüm turnuvalardan men edecek Merkez Bankası rezervleri bir haftada 2,5 milyar dolar azaldı Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi Yunanistan Parlamentosu Üyesi Velopoulos: Tek kurşun dahi atamadan Ege'nin yarısını Türklere kaybedeceğiz Hazır döner paketleyen iki çalışanın çekip paylaştığı videoya tepki yağıyor 10 dakikada bir aynı ATM'den para çeken kart dolandırıcıları kıskıvrak yakalandı Simpsonlar yine gündemde! Kamala Harris'in yemin törenindeki kıyafetini 20 yıl önceden bildiler Hindistan'da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı