Son Dakika Haberleri: Bursa'da Polonya Rüzgarı

Bursa'da Polonya Rüzgarı

6 yıl önce

'Polonya'dan Sevgilerle' sergisi Bursa'da

Bursa'da Polonya Rüzgarı, System.String[]
'52. Uluslararası Bursa Festivali' kapsamında hazırlanan 'Polonya'dan Sevgilerle' adlı fotoğraf sergisi, 3 Temmuz Çarşamba tarihine kadar Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi'nin üzerindeki park alanında görülebilecek.

Sergide, Akgün Akova ve Gülden Akıncı'nın Polonya'da çektikleri fotoğraflar gözler önüne seriliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, serginin Bursa ile Polonya arasında kurulan dostluk bağlarının temellerinden biri olduğunu söyledi.

'52. Uluslararası Bursa Festivali' kapsamında hazırlanan ve Akgün Akova ile Gülden Akıncı'nın fotoğraflarının yer aldığı 'Polonya'dan Sevgilerle' adlı fotoğraf sergisi, sanatseverlerle buluştu.

Heykel'de Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi'nin üzerindeki alanda izlenime sunulan 'Polonya'dan Sevgilerle' adlı sergide, yazar Akgün Akova ile Gülden Akıncı'nın Polonya'nın 5 şehrinde çektikleri fotoğraflar Bursalı sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Miroslaw Stawski'yi sergi açılışı öncesinde Tarihi Belediye Binası'nda ağırladı. Serginin açılışında konuşan Başkan Altepe, kültür, sanat ve medeniyet kenti Bursa'da 52 yıldır devam eden 'Uluslararası Bursa Festivali'nin farklı kültürleri Bursa'da birleştirdiğine işaret etti. Büyükşehir Belediyesi olarak farklı kentler ve ülkelerle kardeşlik bağlarına büyük önem verdiklerini vurgulayan Altepe, "Sanatçılarımız, bu özel sergiyle Polonya'yı Bursa'ya getirdiler. Polonya'nın 5 kentinden birbirinden güzel fotoğrafların yer aldığı serginin Polonya ile Bursa arasındaki dostluk bağlarının kuvvetlendirilmesine katkı sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik de Bursa ile Polonya arasında 600 yıl önce başlayan diplomatik ilişkilerin güzel sonuçlar ortaya çıkardığına değindi. Serginin açılışına katılan Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Miroslaw Stawski ise Bursa ile Polonya arasında 600 yıl önce başlayan diyaloğun yüksek gelişme dinamiğinin temelini oluşturduğuna dikkati çekti. Başkonsolos Stawski, serginin bu nedenle Bursa'da açılmasının önemli olduğunu ifade etti.

Başkan Altepe, konuşmaların ardından Yılbirlik ve Başkonsolos Miroslaw Stawski ile birlikte kurdele keserek açılışını yaptığı sergideki eserleri ilgiyle inceledi. Başkan Altepe, sergiyi hazırlayan sanatçılardan da fotoğraflarıyla ilgili bilgiler aldı. 'Polonya'dan Sevgilerle' sergisi, 3 Temmuz'a kadar görülebilir.
Haber Yayın Tarihi : 20.06.2013 04:27 Kaynak: BültenlerÜnlü İsimler, Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'nun Konuk Olduğu Yayını Erken Bitirdiği İddiasına Tepki Gösterdi AK Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın Ekibi "Ekrem İmamoğlu" İsmini Satın Aldı Sinem Kobal, Ölmeden Önce Camdan Atlamak İstediğini Söyleyerek Şaşırttı