Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Son Dakika

Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü

30.08.2015 14:26
Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü, System.String[]

Afyonkarahisar'da, Kurtuluş Savaşı'nda bir dönem karargah olarak kullanılıp 1986 yılında müzeye dönüştürülen bina, Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü nedeniyle ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Afyonkarahisar'da, Kurtuluş Savaşı'nda bir dönem karargah olarak kullanılıp 1986 yılında müzeye dönüştürülen bina, Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü nedeniyle ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Ağustos 1920'de büyük zaferin elde edildikten sonra belediye binası olarak kullanılan yapının, bugün Zafer Müzesi olarak hizmet vermeye başladığını belirtti.

Zafer Haftası nedeniyle müzeye çok yoğun ilginin olduğunu vurgulayan Kuşçu, şöyle konuştu:

"Müze, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından karargah olarak kullanıldı. Atatürk, zaferin planlarını burada tekrar gözden geçirdi. Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü ve Mareşal Fevzi Çakmak'ın odaları mevcut. Ayrıca müzemizde İsmet Paşa'nın kullandığı kıyafetler ve o döneme ait mühimmatlar, mermi, silah ve top gibi eşyalar bulunuyor. Bizler, Zafer Müzesi'ne halkımızı bekliyoruz. 30 Ağustos Zafer bayramı kutlu olsun."

Kuşçu, müzeyi her yıl yaklaşık olarak 25 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor