Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Zafer Müzesi - Son Dakika

Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Zafer Müzesi

30.08.2015 16:20

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zafer Müzesi önünden genel görünüm- Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu ile röportaj Afyonkarahisar'da, Kurtuluş Savaşı'nda bir dönem karargah olarak kullanılıp 1986 yılında müzeye dönüştürülen bina, Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü nedeniyle ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zafer Müzesi önünden genel görünüm- Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu ile röportaj Afyonkarahisar'da, Kurtuluş Savaşı'nda bir dönem karargah olarak kullanılıp 1986 yılında müzeye dönüştürülen bina, Büyük Taarruz'un 93. yıl dönümü nedeniyle ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.Doğa Koruma ve Milli Parklar 5'inci Bölge Müdürü Mehmet Kuşcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Ağustos 1920'de büyük zaferin elde edildikten sonra belediye binası olarak kullanılan yapının, bugün Zafer Müzesi olarak hizmet vermeye başladığını belirtti. Zafer Haftası nedeniyle müzeye çok yoğun ilginin olduğunu vurgulayan Kuşçu, şöyle konuştu: "Müze, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından karargah olarak kullanıldı. Atatürk, zaferin planlarını burada tekrar gözden geçirdi. Batı Cephesi Komutanı İsmet İnönü ve Mareşal Fevzi Çakmak'ın odaları mevcut. Ayrıca müzemizde İsmet Paşa'nın kullandığı kıyafetler ve o döneme ait mühimmatlar, mermi, silah ve top gibi eşyalar bulunuyor. Bizler, Zafer Müzesi'ne halkımızı bekliyoruz. 30 Ağustos Zafer bayramı kutlu olsun."Kuşçu, müzeyi her yıl yaklaşık olarak 25 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydetti.

Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Zafer Müzesi
Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Zafer Müzesi
Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Zafer Müzesi
Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Zafer Müzesi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Zafer Müzesi - Son Dakika


Son Dakika

Ayrıldıkları konuşulan Hadise ve Kaan Yıldırım, iddiaları romantik pozlarıyla yalanladı %94 başarı sağlayan korona aşısı Moderna: Veriler, aşının tüm yaş gruplarında kalıcı bağışıklık sağlayabileceğini gösterdi Masumlar Apartmanı'nın 13. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Gülben, çöp evi ateşe veriyor Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Vaka sayıları düşmezse uzun süreli kapanma gündemimizde Beşiktaşlı Mensah'tan şampiyonluk paylaşımı: Sonunda deniz kenarında Türk çayı içeceğiz Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Ayşecan Tatari suda doğum yaptığı anları paylaştı! Fotoğrafın altına yazdıkları herkesi duygulandırdı