Kayseri'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları - Son Dakika
Güncel

Kayseri'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları

Kayseri\'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları

Kayseri'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli kurum ve kuruluşlar mesaj yayımladı.

07.03.2022 14:23  Güncelleme: 16:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayseri'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli kurum ve kuruluşlar mesaj yayımladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mesajında, kadın elinin değdiği yerde emek, sağduyu, fedakarlık ve sabır olduğunu belirtti.

Kadınların eğitimden kültür sanata, ekonomiden siyaset ve spor gibi tüm alanlarda daha fazla varlık göstermesini çok önemsediklerini ifade eden Büyükkılıç, Kayseri'nin geçmişten bugüne kadar değişim ve gelişimlerinde kadınların, gayretinin ve emeğinin çok fazla olduğunu aktardı.

Kadın derneklerine her zaman destek verdiklerini vurgulayan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle kurulan Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi'nde (KAÇEM) kadın girişimcilerin üretimlerini önemsiyor, onlara sahip çıkıyoruz. Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı'nda organik tarım yapan kadın üreticilerimizin de her zaman destekçisiyiz. Ecdadımızın bıraktığı mirası günümüz kadınları da halen sürdürmektedir. KAYMEK birimimizin sanat ve mesleki eğitim kursları ile kadınlarımızın ekonomik hayatta yer edinmeleri, birçok mesleki kurslarla da onların hem sosyal hem de ticari hayatta yerlerini pekiştirmelerini istiyor, bunun için gayret gösteriyoruz. İlçelerimizdeki kadın ve gençlik merkezlerimizle kadınlarımız ve genç kızlarımız merkezlerimize gelerek aile ekonomilerine katkıda bulunabilecekleri gibi boş zamanlarını hobi ve meslek kursları ile değerlendirebiliyorlar."

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Sema Karaoğlu ise mesajında din, ırk, cinsiyet farkı gözetmeksizin hiçbir ayrımcılığının yapılmadığı, emeğin sömürülmediği, bireylerin eşit olduğu bir dünya istediklerini belirtti.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci de mesajında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise kadınların bir ömür boyu kıymetli ve değerli olduğunu belirterek, onlara hak ettikleri değeri vermek için çalıştıklarını kaydetti.

MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun da yayımladıkları mesajla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayseri'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze'de Çocuklar Açlıktan Ölüyor
  03:46 Gazze'de Çocuklar Açlıktan Ölüyor

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, Gazze'de çocukların açlıktan öldüğünü belirtti. Ghebreyesus, bölgedeki hastane binalarının da yıkıldığını aktardı. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, yetersiz beslenme ve susuzluktan dolayı en az 15 çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı. BM yardım yetkilileri ise Gazze Şeridi'nde gıda güvensizliği ve beslenme yetersizliği sorununa dikkat çekti.

 • Kocaeli'de Ramazan Davulcusu Muhtarı Tabancayla Vurdu
  02:48 Kocaeli'de Ramazan Davulcusu Muhtarı Tabancayla Vurdu

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir ramazan davulcusu, mahalle muhtarıyla çıkan tartışma sonucunda tabancayla muhtarı bacağından vurdu. Yaralı muhtar hastaneye kaldırıldı ve sağlık durumu iyi. Polis, kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

 • Çanakkale Yenice'de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem güvenlik kamerasına yansıdı
  02:27 Çanakkale Yenice'de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem güvenlik kamerasına yansıdı

  Çanakkale'nin Yenice ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem, bir büfenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Deprem anında büfe içinde bulunanlar panikle mekanı terk ederek açık alana kaçtı.

 • Gümüşçü Holding'de Yönetim Krizi: Onur'un Gözaltına Alınmasıyla Şebnem'in Hayatı Değişiyor
  02:18 Gümüşçü Holding'de Yönetim Krizi: Onur'un Gözaltına Alınmasıyla Şebnem'in Hayatı Değişiyor

  Onur'un yolsuzluk iddiasıyla göz altına alınması ve Aysel'in kritik kararı sonrası Gümüşçü Holding'de yönetim krizi ortaya çıkar. Onur, Aysel ve Demir arasında büyük bir mücadele başlatırken, Şebnem'in Onur'la yaptığı anlaşma ilişkileri karmaşık hale getirir. Geçmişten gelen bir misafir ise Şebnem'in hayatındaki dengeleri değiştirebilir.

 • Google Haritalar'a yeni özellik: Bina giriş kapısı gösterilecek
  02:18 Google Haritalar'a yeni özellik: Bina giriş kapısı gösterilecek

  Google Haritalar, kullanıcıların daha kolay bir şekilde binanın ana giriş kapısını bulmasını sağlayacak bir özellik ekliyor. Bu özellik sayesinde kapılar, yeşil arka planlı, ok şeklini içeren bir daire ile işaretlenecek.

 • Hindistan, Yapay Zeka Alanındaki Denetimleri Artırıyor
  02:18 Hindistan, Yapay Zeka Alanındaki Denetimleri Artırıyor

  Hindistan yönetimi, yapay zeka alanındaki denetimleri artırmak için yeni bir karar aldı. Bundan böyle bu alanda üretilecek her yeni teknoloji için devlet kurumlarından resmi izin almak zorunlu olacak. Bu kararın Amerikan firmalarının ülkedeki hakimiyetini sınırlamak amacıyla verildiği düşünülüyor. Hindistan Bilgi İşlem Bakanlığı, yapay zekanın geleceği hakkında endişeli olduklarını belirterek, Hint halkının menfaatlerini korumak adına yeni önlemler alacaklarını açıkladı. Büyük teknoloji firmalarının yapay zeka uygulamaları için direkt olarak bakanlığa bilgi vermeleri gerekecek ve karara uymayan firmalara cezalar verilecektir.


Advertisement