Büyükşehir Makamı 23 Nisan'da Çocuklara Devredildi - Son Dakika
Güncel

Büyükşehir Makamı 23 Nisan'da Çocuklara Devredildi

Büyükşehir Makamı 23 Nisan\'da Çocuklara Devredildi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' dolayısıyla makam koltuğunu Ahmet Edip Rende Ortaokulu öğrencisi Burcu Gülenç'e devretti.

24.04.2017 15:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ahmet Edip Rende Ortaokulu Müdürü Barış Harputoğlu, öğretmenler Nedye Ayaz ve Gizem Aslan başta olmak üzere okul öğrencileri HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ı ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.

BAŞKAN SAVAŞ; "GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ MİLLÎ İDEALLERİMİZE SARILMALI"

Çocukların bayramını kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eğitime verdiği önemi ifade ederek, şehrin gelişimi için çocukların iyi eğitimlerden geçmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Savaş; "Şehirlerin sahipleri Belediyelerdir. Halkın oyu ile seçilerek gelinen tek makam belediyelerdir ve halkın da sorununu en rahat bir şekilde ifade ettiği bir kurumdur. Çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma yararlı bireyler olarak yetişmesi, şehirlerimizin yöneticileri olmasını istiyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında her makama çocuklarımızın oturtulmasının amacı, yarının gençleri ve yöneticileri olan çocuklarımıza bu makamları sevdirmek. Bu makamlarda kendilerinin de olabileceğini benimsetmektir. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı Kutluyorum" açıklamasında bulundu.

"DOSTLUK DUYGULARI İÇERİSİNDE BARIŞIN SAĞLANDIĞI BİR DÜNYA"

Temsili Belediye Başkanlığı için büyükşehir makam koltuğunu devralan Burcu Gülenç; "Bu koltuğu bana takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm dünya çocuklarını bir araya getiren bu bayramı bizlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hepimizin adına minnetlerimi sunuyor ve saygılarımı iletiyorum. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duyguları içerisinde barışın ve huzurun sağlandığı bir dünya dileğiyle, hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun." dedi.

Temsili Başkan Burcu Gülenç, görev süresinde daire başkanları ile kendi ürettikleri projeler konusunda istişarede bulunarak,"Şehrimize bisiklet yolları yapılması hakkında bir proje planladık. Daha sağlıklı bir yaşam için ve hava kirliliğini önlemek adına yollarımıza bisiklet yollarının eklenmesini uygun gördük. Gerekli çalışmaların başlatılmasını istiyoruz ve Antakya bölgesine bisiklet yollarının kazandırılmasının iyi olacağını düşünüyoruz. Sokakta kalmak zorunda olan, ülkelerini terk etmiş ve buraya sığınmış çocuklarımız hakkında da bir proje geliştirdik. Bu projede belediyemiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim amacıyla burs verilmesini planladık. Çocukların maddi ve manevi yardımlarla birlikte psikolojik destek de verilmesi gerektiğini düşündük, gereğinin yapılmasını rica ediyoruz. Öte yandan şehrimizdeki yeşil alanları çoğaltmak adına bir proje planladık. Merkezi noktalarda yapılan yeşil alan ve çiçeklendirme çalışmalarının kırsal alanlara da yaymayı istiyoruz." ifadelerinde bulundu.

Makam ziyareti sonunda, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ziyarette bulunan öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Büyükşehir Makamı 23 Nisan'da Çocuklara Devredildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • B2-B3 Az Görenler Futsal 1. Lig 1. devre müsabakalarının fikstür çekimi yapıldı
  13:35 B2-B3 Az Görenler Futsal 1. Lig 1. devre müsabakalarının fikstür çekimi yapıldı

  Eskişehir'de düzenlenecek olan B2-B3 Futsal 1. Lig 1. devre müsabakalarının fikstürü çekildi. Türkiye Görme Engeller Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım, organizasyona katılan takımlara teşekkür etti ve müsabakaların Fair-Play ruhu içinde geçmesini temenni etti.

 • CHP Milletvekili Tanrıkulu: Diyarbakır'da Kamu Görevlileri AK Parti Üyeleri Gibi Çalışıyor
  13:35 CHP Milletvekili Tanrıkulu: Diyarbakır'da Kamu Görevlileri AK Parti Üyeleri Gibi Çalışıyor

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır'da devletin tüm imkanlarının AK Parti için seferber edildiğini ve kayyum yönetiminin Adalet ve Kalkınma Partisi'ne hizmet ettiğini belirtti. Tanrıkulu, kamu görevlilerini hukuksuzlukları kaydetmeye ve suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Şantiye Gezileri Düzenliyor
  13:34 Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Şantiye Gezileri Düzenliyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Roma Tiyatrosu, Arkeopark ve Ankara Kalesi'nde şantiye gezileri düzenleyecek. Geziye katılmak isteyen vatandaşlar, 'https://forms.ankara.bel.tr/ankaramiras' linki üzerinden başvuruda bulunabilecek.

 • AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, Kent Konseyi'ni ziyaret etti
  13:33 AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, Kent Konseyi'ni ziyaret etti

  AK Parti'nin Bilecik Belediye Başkan adayı Mustafa Yaman, Bilecik Kent Konseyi üyeleriyle bir araya gelerek kente ilişkin talep ve önerileri dinledi. Yaman, Genç Meclis Başkanı Ayşenur Çelik'in program teklifini kabul ederek diğer adayları da programa davet etti ve moderatörlük teklifinde bulundu.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatırımlarına Devam Ediyor
  13:31 Muğla Büyükşehir Belediyesi Yatırımlarına Devam Ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde gerçekleştirdiği yatırımlara ara vermeden devam ediyor. Milas'a kazandırılacak Kültür Merkezi ve Fethiye Karaçulha Toptancı Hali'nde yapılan Üretici Pazar yeri ve Şarap tesisinin açılışı yapılacak. Ayrıca, Muğla merkeze kazandırılan Kent Meydanı ve Gümbet-Gümüşlük Atıksu Arıtma Tesisleri'nin açılışları gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Fethiye ilçesine kazandırılan Foça Çay Bahçesi'nin açılışını yapacak ve Menteşe ilçesinde restorasyon çalışmaları tamamlanan Ağa Bahçesi Konağı ve Sosyal Tesis ile Cengiz Bektaş Kent Belleği ve Kültür Merkezi'nin açılışlarını gerçekleştirecek.

 • Avustralya'nın başkenti Kanberra'da Enlighten Festivali başladı
  13:31 Avustralya'nın başkenti Kanberra'da Enlighten Festivali başladı

  Avustralya'nın başkenti Kanberra'da her yıl düzenlenen Enlighten Festivali 1-11 Mart tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

 • Kalp krizi geçiren Türk vatandaşı Kamboçya'da öldürüldü
  13:31 Kalp krizi geçiren Türk vatandaşı Kamboçya'da öldürüldü

  İstanbul'da yaşayan Ufuk Öntürk, kalp krizi geçirdikten sonra dünya turuna çıkmış ve Kamboçya'ya yerleşmişti. Ancak kaldığı pansiyonun sahibi ve çalışanları tarafından çekiçli saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti. Öntürk'ün yakınları, cenazenin Türkiye'ye getirilmesi için devlet yetkililerinden destek istedi.

 • Çorum İskilip'te Jandarma Ekipleri Huzur ve Güvenliği Sağlıyor
  13:30 Çorum İskilip'te Jandarma Ekipleri Huzur ve Güvenliği Sağlıyor

  İskilip Jandarma Komutanlığı, ilçe giriş ve çıkışları başta olmak üzere trafiğin yoğun olduğu noktalarda denetleme noktaları oluşturdu. Günlük ortalama 360 aracın incelendiği denetimlerde yaklaşık 700 kişinin de sorgulaması yapılıyor.

 • Emekliler Bayram İkramiyesini Yetersiz Buldu
  13:30 Emekliler Bayram İkramiyesini Yetersiz Buldu

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan emekliler, 3 bin liralık bayram ikramiyesini az bularak tepki gösterdi. Emekli vatandaşlar, fiyatların artmasıyla birlikte ikramiyenin yetersiz kaldığını belirtti. Emeklilere daha fazla destek verilmesi talep edildi.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayırsever iş adamı Davut Çalışkan'ın destekleriyle açılan sağlık merkezi hizmete girdi
  13:29 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayırsever iş adamı Davut Çalışkan'ın destekleriyle açılan sağlık merkezi hizmete girdi

  Bursa Büyükşehir Belediyesince, hayırsever iş adamı Davut Çalışkan'ın destekleriyle hayata geçirilen "Gülbahçe Beyaze Çalışkan Aile Sağlığı Merkezi ve 38 No'lu Acil Sağlık Hizmet İstasyonu" törenle hizmete açıldı.

 • MHP, 14. Olağan Büyük Kurultayına hazırlanıyor
  13:29 MHP, 14. Olağan Büyük Kurultayına hazırlanıyor

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 17 Mart Pazar günü Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek 14. Olağan Büyük Kurultayına hazırlanıyor. Kurultayda Genel Başkan ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile Merkez Disiplin Kurulu (MDK) seçilecek. Bahçeli, kurultay öncesi yapılan çalışmaları değerlendirerek MYK ve MDK üyelerine teşekkür etti.


Advertisement