Son Dakika Haberleri: "Çağdaş Kibeleler" ile Bir Gece

"Çağdaş Kibeleler" ile Bir Gece

5 yıl önce

Alanlarının duayenleri, Dünya Kadınlar Günü'nü "Ustalara Saygı"da kutluyor.

Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı – Dünya Kadınlar Günü Özel/ Çağdaş Kibeleler
Tarih: 4 Mart Pazartesi
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 20.00
Türü: Ücretsiz

 Beşiktaş Belediyesi'nin sekiz sezondur düzenlediği "Ustalara Saygı" toplantıları, Dünya Kadınlar Günü geleneksel etkinliği "Çağdaş Kibeleler" ile devam ediyor. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan toplantı, 4 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00'den itibaren Akatlar Kültür Merkezi'nde izlenebilecek.

Tuna Egemen'in sunacağı "Çağdaş Kibeleler" etkinliğinde; siyaset, tıp, basın, edebiyat, hukuk gibi alanlarda ülkemiz kadınının varlığını ispatlamış katılımcılar, kadın olmanın mesleklerine katkılarını, toplum içinde kadının yerini ve karşılaştıkları olumlu-olumsuz durumları seyircilerle paylaşıyorlar.

"Kurtuluş Savaşı'nda kadınlar" temalı kısa bir filmin ve İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği'nin çalışmalarını anlatan görüntülerin izlenebileceği etkinliğin bu yılki "Çağdaş Kibeleler"i; halkla ilişkiler uzmanı Arın Saydam, televizyoncu Ayşenur Arslan, ressam Fatma Tülin, çevirmen ve yayıncı İlknur Özdemir, yazar Mine Söğüt, akademisyen Nazan Erkmen, kadın hakları savunucusu ve ülkemizin ilk kadın hukuku uzmanı Nazan Moroğlu, devlet eski bakanlarından Önay Alpago, oyuncu Sevil Uluyol, 1952'de hemşirelik okulundan mezun olan Zuhal Acıman Savaş, çevirmen ve gazeteci Sevin Okyay ile yazar Solmaz Kâmuran...

"Ustalara Saygı" toplantıları, 11 Mart'ta Göksel Kortay-Kerem Yılmazer'e saygı gecesiyle devam edecek.


Türkiye'ye Ateş Açan Terörist Öldürüldü, Bulunduğu Bina Delik Deşik Edildi ÖSO, PYD/PKK'lı Teröristlerle Çatışmaya Girdiği Burseya Dağı'ndan Çekildi!
BM'deki Kritik Afrin Toplantısı Sonrası Fransa'dan Türkiye'ye İtidal Çağrısı Geldi