Son dakika Söğüt haberleri, Söğüt son dakika, son dakika Söğüt

Son Dakika Söğüt Haberleri

 • Bilecik'te Askerlere Özel Kurs Tamamlandı
  10:49 Bilecik'te Askerlere Özel Kurs Tamamlandı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde gerçekleştirilen 23'üncü dönem TTZA Vuran Kullanıcı Kursu tamamlandı. Ulaştırma Eğitim Merkezinde ileri teknikler kullanılarak eğitim verilen askerler, her türlü olumsuzluğa karşı bilgilendirildi.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  08:37 Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. İstanbul, İzmir, Şile, Ödemiş, Kaymakçı, Kiraz, Seydikemer, Söğüt, Diyarbakır, Mardin, Çanakkale, Çan, Adıyaman, Kahta, Artvin ve Erzurum gibi birçok ilde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak gerçekleştiriliyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

 • Genç MAGİNDER, Doğanşehir ilçesindeki öğrencilere destek oldu
  13:09 Genç MAGİNDER, Doğanşehir ilçesindeki öğrencilere destek oldu

  Malatya Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) bünyesinde oluşturulan Genç MAGİNDER üyeleri, Doğanşehir ilçesindeki Söğüt İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilere bayramlık hediye çeki takdim eden ekip, ayrıca 'Olağan Üstü Durumlarda Aile içi İletişim' semineri düzenledi. Proje kapsamında 'Çitlembik Abla Eğlence Show' ekibi de öğrencilere eğlenceli saatler yaşattı. Genç MAGİNDER Başkanı Sertaç Özhüsrev, sosyal sorumluluk projeleriyle kırsal mahallelerdeki okullara ve ailelere destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  08:19 Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Çeşitli bölgelerde yapılan çalışmalar sebebiyle bazı yollar trafiğe kapatılmış veya tek şeritten kontrollü olarak kullanılmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önemlidir.

 • AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu
  20 Şub AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu

  AK Parti Kayseri İl Teşkilatı'nın seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği'ne aday olacak isimleri belli oldu.

 • Bilecik'te 45 Milyon Kök Marul Hasadı Yapılıyor
  20 Şub Bilecik'te 45 Milyon Kök Marul Hasadı Yapılıyor

  Bilecik'in Söğüt ve İnhisar ilçelerinde, Sakarya Havzası'ndaki tarla ve seralarda üretilen 45 milyon kök marul hasat edilerek çevredeki büyükşehirlere gönderiliyor. Bilecik'te yılda yaklaşık 4 bin 550 dekar alana marul ekilirken, yaklaşık 45 milyon kök marul hasadı yapılıyor. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere destek sağlanarak sera örtüleri yenilendi ve 350 çiftçiye 5 milyon marul fidesi hibe olarak dağıtıldı. Üreticiler, marulları tüccarlara satıyor ve tüccarlar ise İstanbul, Ankara ve Bursa gibi şehirlere gönderiyor.

 • Bilecik'te Üretilen 45 Milyon Kök Marul Büyükşehirlere Gönderiliyor
  20 Şub Bilecik'te Üretilen 45 Milyon Kök Marul Büyükşehirlere Gönderiliyor

  Bilecik'in Söğüt ve İnhisar ilçelerinde, Sakarya Havzası'ndaki tarla ve seralarda üretilen 45 milyon kök marul hasat edilerek çevredeki büyükşehirlere gönderiliyor. Bilecik'te yılda yaklaşık 4 bin 550 dekar alana marul ekilirken, il genelinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere destek sağlanarak sera örtüleri yenilendi ve 5 milyon marul fidesi dağıtıldı. Üreticiler ise marulları tüccarlara satıp İstanbul, Ankara ve Bursa gibi şehirlere gönderiyor.

 • Kara yollarında yapılan çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor
  20 Şub Kara yollarında yapılan çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. TAG Otoyolu'nun Narlı-Gaziantep Batı kavşakları, İstanbul-Ankara yolunun Kozluk Kavşağı mevkisi, İzmir-Manisa yolunun Sabuncubeli Tüneli, Samsun-Ordu yolunun orta refüjü, Seydikemer-Söğüt yolunun Seydikemer Devlet Hastanesi Kavşağı, Zonguldak-Devrek yolunun Fevkani Köprüsü ve Kavşağı, Anamur-Aydıncık yolunun taş düşmelerine karşı koruma sistemi, Iğdır-Aralık-Dilucu yolunun ve Karakurt-Erzurum yolunun bakım ve onarım çalışmaları, Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun otokorkuluk yapım çalışması nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 • MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: CHP çizgisinden çıkmıştır
  18 Şub MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: CHP çizgisinden çıkmıştır

  MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bozüyük ve Söğüt ilçelerinde partisinin seçmen iletişim merkezlerinin açılışına katıldı. Büyükataman, CHP'nin yerel yönetimler vasıtasıyla Türkiye'nin yükselişini sekteye uğratmaya çalışan zihniyete aziz milletin sandıkta kırmızı kartı göstereceğini belirtti. Ayrıca, CHP belediyeciliğinin sınıfta kaldığını ve hizmetten mahrum kentlerin MHP'nin belediyeleriyle kurtarılması gerektiğini vurguladı.

 • Karabük İdmanyurdu, Kırıkkalegücü'nü mağlup etti
  18 Şub Karabük İdmanyurdu, Kırıkkalegücü'nü mağlup etti

  Karabük İdmanyurdu, TFF 3. Lig 1. Grup 20. haftasında evinde Kırıkkalegücü Futbol Spor Kulübü'nü 2-1 mağlup etti. Karabük İdmanyurdu'nun gollerini Yakup Ramazan Zorlu ve Ahmet Sun attı.

 • Malatya'da yapımı tamamlanan deprem konutları hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı
  18 Şub Malatya'da yapımı tamamlanan deprem konutları hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı

  6 Şubat 2023'de yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yara alan Malatya'da, deprem konutları hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Doğanşehir ilçesinde yapılan kura çekimi sonucunda vatandaşlar evlerine kavuştu.

 • Bilecik'te Aranan Şahıs Yakalandı
  16 Şub Bilecik'te Aranan Şahıs Yakalandı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde hakaret ve tehdit suçlarından aranması bulunan bir şahıs, Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Şahıs, çıkarıldığı adli makamlarca 8 ay 27 gün süreyle ceza aldı ve tutuklanarak Bilecik M Tipi Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  16 Şub Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. Yapılacak olan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı kesimlerde trafiğe kapatılan şeritler bulunuyor. Ayrıca heyelanlar ve üstyapı yenileme çalışmaları da ulaşımı etkileyen diğer faktörler arasında yer alıyor.

 • Körfez Belediyesi 50. Evlilik Yıldönümüne Sürpriz Yaptı
  15 Şub Körfez Belediyesi 50. Evlilik Yıldönümüne Sürpriz Yaptı

  Körfez Belediyesi, evliliklerinde 50 yılı dolduran çiftlere sürpriz yaparak hediye takdim etti. Belediye Başkanı Şener Söğüt, asırlık çiftleri ziyaret ederek Sevgililer Günü dolayısıyla meyve sepeti ve çiçek hediye etti.

 • Bilecik'te aranan şahıs yakalandı
  15 Şub Bilecik'te aranan şahıs yakalandı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde, 'İnfaz Kurumuna veya Tutukevine Yasak Eşya Sokmak' suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan bir şahıs, Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Tutuklanan şahıs, Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

 • Bilecik'te Firari Hükümlü ve Aranan Şüpheli Yakalandı
  15 Şub Bilecik'te Firari Hükümlü ve Aranan Şüpheli Yakalandı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlü ile aranan şüpheli yakalandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, asayiş uygulaması sırasında zanlıları yakaladı. Firari hükümlü ve şüpheli, adliyeye sevk edildi.

 • Lösemi Hastası Çocuk, Babasından Aldığı Kök Hücreyle Hayata Tutundu
  15 Şub Lösemi Hastası Çocuk, Babasından Aldığı Kök Hücreyle Hayata Tutundu

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki Emir Eymen Dönmez, geçen yıl lösemi hastalığıyla mücadele etti. Babasından alınan kök hücre nakliyle hayata tutunan Emir Eymen, tedavisinin tamamlanmasının ardından okuluna ve arkadaşlarına kavuşmayı hayal ediyor. Ailesiyle birlikte bu zorlu süreci atlatan Emir Eymen, diğer lösemi hastalarına da güçlü olmaları ve umutlarını kaybetmemeleri konusunda mesaj veriyor.

 • Bilecik'te Hayırsever İş İnsanı Tarafından Yapılan Kur'an Kursu Açıldı
  15 Şub Bilecik'te Hayırsever İş İnsanı Tarafından Yapılan Kur'an Kursu Açıldı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde bir hayırsever iş insanı tarafından yaptırılan 4-6 yaş Kur'an Kursu'nun açılışı gerçekleştirildi. İl Müftüsü Ali Erhun ve İlçe Müftüsü Ali Yurtlu'nun da katıldığı açılış programında, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve konuşmalar yapıldı. İl Müftüsü Erhun, hayırsever iş insanına teşekkür ederek, bu kursta yetişecek hayırlı nesillerin Kur'an-ı Kerim öğreneceğini belirtti.

 • Eskişehir ve Bilecik'te hırsızlık yapan 2 zanlı tutuklandı
  14 Şub Eskişehir ve Bilecik'te hırsızlık yapan 2 zanlı tutuklandı

  Eskişehir'in Tepebaşı ve Bilecik'in Söğüt ilçelerinde evlerden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 zanlı tutuklandı. Jandarma ekipleri, zanlıların kullandığı aracın plakasını tespit ederek 9 ayrı hırsızlık olayını çözdü. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah, uyuşturucu ve çalıntı malzeme ele geçirildi. Şüpheliler adliyeye sevk edilerek tutuklandı.

 • Söğüt'te Yapılan Hamam Hizmete Açıldı
  14 Şub Söğüt'te Yapılan Hamam Hizmete Açıldı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde belediye tarafından yapımına başlanan hamam tamamlanarak hizmete açıldı. Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, hamamın yapım aşamasıyla ilgili bilgi vererek, tüm eksiklerin tamamlandığını ve işletmeye açıldığını belirtti.

 • Körfez Belediyesi Personellerine Seyahat Semineri Düzenlendi
  14 Şub Körfez Belediyesi Personellerine Seyahat Semineri Düzenlendi

  Körfez Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerde, Türkiye'nin doğal ve tarihi güzellikleri anlatıldı. Seminere Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan, Birim Müdürleri ve farklı birimlerden personeller katıldı.

 • Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimlerine devam ediyor
  14 Şub Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimlerine devam ediyor

  Bozüyük, Söğüt ve Pazaryeri'nde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri bünyesinde personellere 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimleri verildi. İş Güvenliği Uzmanı Bektaş Çam tarafından verilen eğitimde, iş sağlığı ve güvenliği konuları ele alındı.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret eden motosiklet konvoyuna katıldı
  12 Şub Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret eden motosiklet konvoyuna katıldı

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Bilecik Motosiklet Derneği üyeleri tarafından düzenlenen motosiklet konvoyuna katılarak Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti. Konvoy, Valilik binasından başlayarak Türbeye kadar devam etti. Vali Aygöl, konvoydaki motosiklet tutkunlarına teşekkürlerini iletti.

 • Bilecik'te geleneksel asker uğurlama töreni düzenlendi
  11 Şub Bilecik'te geleneksel asker uğurlama töreni düzenlendi

  Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı Yakacık Köyü'nde askere gidecek gençler için geleneksel törenler düzenlenmeye devam ediyor. Köyde askere gidecek olan Nur Ahmet Yıldırım için eğlence düzenlendi. Asker eğlencesinin ardından gencin yolcu edileceği gün köy camisinde Mevlid-i Şerif okutulurken cami çıkışında ise yüzyıllardır devam eden gelenek yeniden yaşatıldı. Köy imamı eşliğinde önde askere gidecek genç, arkasında köylüler tek sıra dizildi. Köy imamının dualarının ardından tek sıra dizilen köylülerin ellerini öpen Nur Ahmet Yıldırım, 'helallik' istedi. Köylüler de askere gidecek gencin cebine harçlık koyarken duygu dolu anlar yaşandı. Yüzyıllardır yaşatılan gelenek hakkında bilgi veren Yakacık Köyü Muhtarı Hüseyin Yıldırım, 'Geleneksel asker uğurlama töreninde askere gidecek olan Nur Ahmet Yıldırım, köy meydanında tek tek büyüklerinin elini öpüp helallik aldı. Yıllardır bu geleneği sürdürüyoruz. Biz çocuklarımızı düğün, bayram havasında askere uğurluyoruz. Hepimiz çok mutlu ve gururluyuz. İnşallah sağ salim geri gelecek' dedi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın: Şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırıyoruz
  10 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın: Şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırıyoruz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın, "Şehirlerimizi algı belediyeciliğinden kurtarıp, gerçek belediyecilikle tanıştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Atalarımızın Toprakları Ana Muhalefete Emanet Edilemez
  10 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Atalarımızın Toprakları Ana Muhalefete Emanet Edilemez

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Bilecik'te düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, CHP'nin politikalarını eleştirerek, ülkenin ve şehirlerin durumunun umurlarında olmadığını belirtti. Kaya, atalarımızın manevi yadigarı olan bu toprakların ana muhalefete asla emanet edilemeyeceğini vurguladı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir
  10 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, partisinin ilçe ve belde belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı peşinde koşan AK Parti'nin, yerel seçimde kendi yıldızlarını parlatmaktan başka hiçbir gayesi olmayanlara milletin gereken cevabı sandıkta vereceğinden şüphesi olmadığını belirtti. Kaya, siyasetin gönül işi olduğunu vurgulayarak, AK Parti'nin milletle yoldaşlık yaptığını ve Bilecik'in CHP'ye bırakılamayacağını söyledi. Ayrıca, Millet İttifakı içinde olan partilerin artık birbirlerini görmediğini ve şehirlerin geleceği umurlarında bile olmadığını ifade etti.

 • Bilecik'te dur ihtarına uymayan sürücü başka araçla kaçarken yakalandı
  10 Şub Bilecik'te dur ihtarına uymayan sürücü başka araçla kaçarken yakalandı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde bir otomobilin dur ihtarına uymaması üzerine yapılan takip sonucunda sürücü, başka bir araçla kaçarken jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Yapılan aramada metamfetamin, payp, ruhsatsız av tüfeği ve tabanca malzemeleri ele geçirildi. Şüpheli şahıslar Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

 • Söğüt'te Dur İhtarına Uymayan Sürücünün Üzerinde Sentetik Uyuşturucu Bulundu
  10 Şub Söğüt'te Dur İhtarına Uymayan Sürücünün Üzerinde Sentetik Uyuşturucu Bulundu

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde jandarma trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen önleyici kolluk faaliyeti sırasında dur ihtarına uymayan bir otomobil sürücüsü yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada 5 gram sentetik uyuşturucu, 20 fişek, uyuşturucu madde kullanma aparatı, ruhsatsız av tüfeği ile tabanca bulundu. Ayrıca, firari bir hükümlü de Bozüyük'te gerçekleştirilen asayiş uygulaması sırasında yakalandı ve cezaevine teslim edildi.

 • AK Parti Burdur'da belediye başkan adayları açıklandı
  09 Şub AK Parti Burdur'da belediye başkan adayları açıklandı

  Burdur'da 31 Mart Yerel Seçimlerinde mücadele verecek AK Parti ilçe belediye başkan adayları, AK Parti İl Başkanlığı tarafından açıklandı. Açıklanan listede mevcut 5 ilçenin belediye başkanı tekrar aday gösterildi.

 • Taksi Şoförü Çalıntı Bebek Arabalarını Sahiplerine Teslim Etti
  08 Şub Taksi Şoförü Çalıntı Bebek Arabalarını Sahiplerine Teslim Etti

  AVCILAR'da bir binadan çalınarak durağın yanındaki arsaya bırakılan 4 bebek arabası, taksi şoförü Mehmet Ali Koç tarafından bulundu. Koç, sosyal medya aracılığıyla ulaştığı sahiplerine bebek arabalarını teslim etti. Bebek arabalarının sahipleri, Koç'a teşekkür etti.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi Bozburun Yarımadası'nda İçme Suyu Hattı Çalışmalarına Devam Ediyor
  06 Şub Muğla Büyükşehir Belediyesi Bozburun Yarımadası'nda İçme Suyu Hattı Çalışmalarına Devam Ediyor

  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmaris Bozburun Yarımadası'nın içme ve kullanma suyu için başlatılan 53 kilometre uzunluğundaki içme suyu hattının çalışmaları devam ediyor. Bozburun Yarımadasında 53 kilometrelik içme suyu hattının 10 kilometresi tamamlandı. Özellikle yaz aylarında suyun yetersiz kalması nedeniyle büyük sorun yaşayan bölge halkının problemi Muğla Büyükşehir Belediyesinin başlattığı proje ile çözülüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi proje için yaklaşık 262 milyon 980 bin TL ödeme yapacak. Osmaniye ve Turunç Mahalleleri 15 Nisan'da içme suyuna kavuşacak.

 • Söğüt Belediyesi Sosyal Tesis Projesi Tamamlandı
  06 Şub Söğüt Belediyesi Sosyal Tesis Projesi Tamamlandı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde, Söğüt Belediyesi tarafından yapılan sosyal tesis projesi tamamlandı. Proje kapsamında Hamidiye Saat Kulesi'nin benzeri olan bir tesis inşa edildi ve trafo binasının yeri değiştirildi. Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, tesisin halkın kullanımına açıldığını belirtti.

 • Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, esnafı gezdi
  05 Şub Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, esnafı gezdi

  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, yeniden adaylığının açıklanması sonrasında teşkilatıyla birlikte Körfez'de esnafı gezdi. İlk programını İzmit Orhan Cami'de gerçekleştiren Başkan Söğüt, vatandaşlara çorba ikramında bulundu ve çevredeki esnafı ziyaret etti.

 • HÜDA PAR, Batman'da milletvekili Serkan Ramanlı'yı aday gösterdi
  04 Şub HÜDA PAR, Batman'da milletvekili Serkan Ramanlı'yı aday gösterdi

  HÜDA PAR, 31 Mart yerel seçimleri için Batman'da adaylarını tanıttı. Batman Belediye Başkan adaylığına Batman Milletvekili Serkan Ramanlı seçildi.

 • HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Belediyelerimizde rüşvet ve yolsuzluk asla olmayacaktır
  04 Şub HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Belediyelerimizde rüşvet ve yolsuzluk asla olmayacaktır

  HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, belediye başkan adaylarını açıkladı. Her zaman doğrudan yana olacaklarını söyleyen Yapıcıoğlu, ''Belediyecilik anlayışımızda insan merkezli siyasetin ne olduğunu fiilen belediye başkanlarımızın seçildiği yerlerde vatandaşlarımıza göstermek mümkün olacaktır. Bizim belediyelerimizde rüşvet ve yolsuzluk asla olmayacaktır. Allah'ın izniyle hizmetler adil bir şekilde yapılacaktır.'' dedi.

 • AKP, Malatya'da belediye başkan adaylarını açıkladı
  04 Şub AKP, Malatya'da belediye başkan adaylarını açıkladı

  AKP, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik Malatya belediye başkan adaylarını açıkladı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tekrar aday gösterilmedi. AKP'li Yeşilyurt Belediyesi'nin, 2020 yılında Almanya'ya gönderdiği 43 kişinin geri dönmediği ortaya çıkmıştı.

 • Şener Söğüt, Körfez Belediye Başkan Adayı olarak yeniden gösterildi
  04 Şub Şener Söğüt, Körfez Belediye Başkan Adayı olarak yeniden gösterildi

  AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için ilçede karşılama töreni düzenlendi. Başkan Söğüt, 31 Mart akşamının provasını yapıyoruz. Hep birlikte zaferimizi yine burada kutlayacağız dedi. Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin Okutan, MHP İlçe Başkanı Doğan Bekiroğlu, BBP İlçe Başkanı Selim Öztürk, il yöneticileri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 • İşte Kocaeli'nin AK Parti belediye başkan adayları
  03 Şub İşte Kocaeli'nin AK Parti belediye başkan adayları

  İşte Kocaeli'nin AK Parti belediye başkan adayları AK Parti, Kocaeli'nin 12 ilçe belediye başkan adayını düzenlenen görkemli programla tanıttı.

 • AK Parti Kocaeli'de belediye başkan adayları belli oldu
  03 Şub AK Parti Kocaeli'de belediye başkan adayları belli oldu

  AK Parti'nin 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Kocaeli'nin 12 ilçesindeki belediye başkan adayları belli oldu. Aday tanıtım toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da katıldı.

 • Söğüt'te trafik ışıkları devreye girdi
  03 Şub Söğüt'te trafik ışıkları devreye girdi

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde trafik ışıkları devreye girerek trafiğe yön verdi. Söğüt Belediyesi, sürücüleri ve vatandaşları kurallara uymaya davet etti.

 • Irak'ta şehit olan Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı için Tekirdağ'da mevlit okutuldu
  02 Şub Irak'ta şehit olan Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı için Tekirdağ'da mevlit okutuldu

  Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu 22 Aralık 2023'de şehit olan Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı için Tekirdağ'da mevlit okutuldu.

 • Bilecik'te Uyuşturucu İmalatı Yapan Zanlı Yakalandı
  01 Şub Bilecik'te Uyuşturucu İmalatı Yapan Zanlı Yakalandı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde jandarma ekipleri tarafından evinde uyuşturucu yetiştiren şüpheli M.D. yakalandı. Operasyonda, 99,73 gram skunk, kesilmiş skunk bitkisi, bitki toprağı, bitki vitamini, iklimlendirme sistemi ve hassas terazi ele geçirildi. Zanlının jandarmadaki sorgusu devam ediyor.

 • İklimlendirme sistemi kullanarak evde uyuşturucu imalatı
  01 Şub İklimlendirme sistemi kullanarak evde uyuşturucu imalatı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde iklimlendirme sistemi kullanarak evinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı tespit edilen M.D. isimli şahıs gözaltına alındı. Operasyon sonucunda şahsın ev ve aracında uyuşturucu madde ve iklimlendirme sistemi araçları ile çok sayıda malzeme ele geçirildi.

 • Bilecik'te Skunk Bitkisi Yetiştiren Şüpheli Gözaltına Alındı
  01 Şub Bilecik'te Skunk Bitkisi Yetiştiren Şüpheli Gözaltına Alındı

  Bilecik'te iklimlendirme sistemi kurarak skunk bitkisi yetiştiren ve uyuşturucu imal edip satan şüpheli, yapılan baskınla gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda ise skunk bitkisi ve uyuşturucu imalatında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

 • Bilecik'te iklimlendirme sistemi kullanarak uyuşturucu imalatı yapan şahıs gözaltına alındı
  01 Şub Bilecik'te iklimlendirme sistemi kullanarak uyuşturucu imalatı yapan şahıs gözaltına alındı

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde iklimlendirme sistemi kullanarak evinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı tespit edilen M.D. isimli şahıs, jandarma ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şahsın ev ve aracında, uyuşturucu madde ve iklimlendirme sistemi araçları ile çok sayıda malzeme ele geçirildi. Şahıs hakkında tahkikata başlandı.

 • MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 55 yeni adayını açıkladı
  31 Oca MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 55 yeni adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 1 büyükşehir ilçe, 8 ilçe ve 46 belde belediye başkan adayını daha açıkladı. Toplamda 55 adayın ismi açıklanırken, bazı bölgelerde mevcut belediye başkanları tekrar aday gösterildi.

 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin desteklediği Söğüt Belediye Başkan adayı Ferhat Durgut oldu
  31 Oca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin desteklediği Söğüt Belediye Başkan adayı Ferhat Durgut oldu

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin büyük önem verdiği Osmanlı Devleti'nin kurulduğu topraklar olan Söğüt'ün Belediye Başkan adayı Ferhat Durgut oldu. MHP Genel Merkezi tarafından açıklanan 55 belediye başkan adayı arasında Bahçeli'nin de önem verdiği Söğüt yer aldı.

 • MHP 55 adayını daha duyurdu
  31 Oca MHP 55 adayını daha duyurdu

  MHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, partinin yetkili kurullarının değerlendirmeleri ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin onayıyla 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Trabzon Çarşıbaşı Belediye Başkan Adayı Ahmet Keleş oldu. MHP ayrıca Bilecik'in Söğüt, Yozgat'ın Aydıncık, Çandır, Çayıralan, Kadışehri, Sarıkaya, Yenifakılı, Düzce'nin Yığılca ilçesi belediye başkan adayları ile Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karaman, Kırıkkale, Karabük ve Kırşehir'e bağlı 46 belde belediye başkan adayını da belirledi.

 • Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün 4. olağan genel kurulu yapıldı
  31 Oca Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün 4. olağan genel kurulu yapıldı

  Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün tüzük gereği 3 yılda bir yapılması gereken 4. olağan genel kurul toplantısı, üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, oybirliğiyle yeniden yönetim kurulu başkanı oldu. Kongrede, yönetim ve denetim kurullarının faaliyet raporları oybirliğiyle kabul edildi ve yeni yönetim ve denetim kurulları üyeleri seçildi. Divan Başkanı Nazmi Akın, spor kulüplerinde ahlaklı sporcuların yetişmesi ve gençlerin spora yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Muğla'nın sorunlarını iletti
  30 Oca Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Muğla'nın sorunlarını iletti

  Aydın Ayaydın, Muğla'nın sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiğini ve denizlerin temizliği için acil yardım talebinde bulunduğunu açıkladı. Ayaydın, Muğla'da yaşanan sorunları yerinde görerek rapor haline getirdiğini belirtti ve destek istediği konuları dile getirdi.

 • Bodrum Kitap Günleri devam ediyor
  30 Oca Bodrum Kitap Günleri devam ediyor

  Bodrum Belediyesi ile Gümüşlük Akademisi Vakfı iş birliğiyle düzenlenen Bodrum Kitap Günleri yoğun bir katılımla devam ediyor. Yazar söyleşileri, kampanyalar ve Bodrum Belediyesi stantları etkinlikte ilgi çekiyor.

 • Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, çalışanlara yüzde 66,77 zam yaptıklarını açıkladı
  30 Oca Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, çalışanlara yüzde 66,77 zam yaptıklarını açıkladı

  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, belediye çalışanlarına yaptıkları zamın yanı sıra ikramiyeleri ve bayram paralarını da eklediklerini belirterek, çalışanların giydirilmiş en düşük maaşının 37 bin TL olduğunu söyledi. Başkan Söğüt, çalışanlarla birlikte 5 yılda yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 • Bilecik'te İş Kazalarıyla İlgili Farkındalık Oluşturuldu
  30 Oca Bilecik'te İş Kazalarıyla İlgili Farkındalık Oluşturuldu

  Bilecik Emniyet Müdürlüğü verilerine göre, 2023 yılında Bilecik'te her 3 adli olaydan birinin iş kazası olduğu belirlendi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Önlemini Al' projesi kapsamında, 7 fabrika ve 17 işyeri tesisi gezilerek, bin 340 işçiye iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

 • MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı
  27 Oca MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde adaylıkları kesinleşen 55 yeni adayın isim listesini yayımladı. MHP'nin yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda seçimlerde 11. etap olarak adaylıkları kesinleşen bir il, 5 ilçe ve 49 belde belediye başkan adayı olmak üzere toplam 55 adayın isim listesi açıklandı.

 • Yeniden Refah Partisi, Pozantı Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  27 Oca Yeniden Refah Partisi, Pozantı Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, eski MHP'li Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ı partilerinin Pozantı Belediye Başkan Adayı olarak duyurdu. Erbakan, Çay'a rozet takarak desteğini gösterdi. Yeniden Refah Partisi, 31 Mart Mahalli ve İdari Seçimleri için toplamda 74 belediye başkan adayını açıkladı.

 • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, eski MHP'li Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ı aday olarak kabul etti
  27 Oca Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, eski MHP'li Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ı aday olarak kabul etti

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, eski MHP'li Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ı partilerinin Pozantı Belediye Başkan Adayı olarak duyurdu. Erbakan, aday tanıtım toplantısında toplamda 74 belediye başkan adayını açıkladı.

 • Bilecik'teki tarihi kütüphane yakında hizmete açılacak
  26 Oca Bilecik'teki tarihi kütüphane yakında hizmete açılacak

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde restorasyon çalışmaları süren tarihi İlçe Halk Kütüphanesi, yakın zamanda hizmete açılacak. Vali Şefik Aygöl, kütüphanede incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Aygöl, Söğüt'e yakışan bu tarihi eseri ilçeye kazandırmaktan heyecan duyduklarını belirtti.

 • Söğüt'teki Tarihi İlçe Halk Kütüphanesi'nin Restorasyonu Tamamlanıyor
  26 Oca Söğüt'teki Tarihi İlçe Halk Kütüphanesi'nin Restorasyonu Tamamlanıyor

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde bulunan Tarihi İlçe Halk Kütüphanesi'nin restorasyon çalışmaları tamamlanıyor. Vali Şefik Aygöl, kütüphane binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kütüphanenin Şubat sonunda hizmete girmesi planlanıyor.

 • MHP Söğüt Belediye Başkan Adayı İsmet Sever Sağlık Sorunları Nedeniyle Adaylıktan Çekildi
  25 Oca MHP Söğüt Belediye Başkan Adayı İsmet Sever Sağlık Sorunları Nedeniyle Adaylıktan Çekildi

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Söğüt Belediye Başkanı adayı İsmet Sever, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiğini duyurdu. Sever, yaptığı açıklamada Milliyetçi Hareket Partisi'ne olan bağlılığının devam edeceğini belirtti.

 • Bilecik'te Türkiye'nin En Büyük Kara Araçları Simülasyon Merkezi Açılıyor
  25 Oca Bilecik'te Türkiye'nin En Büyük Kara Araçları Simülasyon Merkezi Açılıyor

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Söğüt'te Türkiye'nin en büyük kara araçları simülasyon merkezi ve güvenli sürüş eğitim parkurunun inşa edildiğini duyurdu. Vali Aygöl, projelerin Bilecik için gurur verici olduğunu belirtti.

 • Bilecik'te Uyuşturucu Operasyonu: 3 Zanlı Tutuklandı
  25 Oca Bilecik'te Uyuşturucu Operasyonu: 3 Zanlı Tutuklandı

  Bilecik'te gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 11 zanlı gözaltına alındı. Yapılan aramalarda esrar, kenevir tohumu ve uyuşturucu kullanma aparatları ele geçirildi. Gözaltına alınan 11 şüpheliden 3'ü tutuklandı, 7'si ise serbest bırakıldı.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkez Komutanlığına ziyarette bulundu
  25 Oca Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkez Komutanlığına ziyarette bulundu

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkez Komutanlığına ziyarette bulundu. Vali Aygöl'ü Merkez Komutanı Jandarma Albay İbrahim Enver Sungur ile tören mangası karşıladı. Aygöl, Merkez Komutanlığı Simülasyon Merkezi ve Güvenli Sürüş Eğitim Parkurunun inşaatını gezdi. Aygöl, komutanlığa 2 önemli projeyle hizmet götürmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

 • Bilecik'te Uyuşturucu Operasyonu: 2 Kişi Tutuklandı
  25 Oca Bilecik'te Uyuşturucu Operasyonu: 2 Kişi Tutuklandı

  Bilecik Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 kişiden 2'si tutuklandı. Operasyonda, uyuşturucu madde, terazi ve bong aparatı ele geçirildi.

 • MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı
  24 Oca MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimine ilişkin belediye başkan adaylarını açıklama devam ediyor. Bu çerçevede MHP, 2'si büyükşehir ilçe, 53'ü ise ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Buna göre, Kahramanmaraş Çağlayancerit Belediye Başkan adayı Hasan Onaran, Muğla Fethiye Belediye Başkan adayı ise Muhammet Kökten oldu.

 • Körfez Gençlerbirliği SK Karatecileri Kocaeli U17 Yıldızlar Karate Şampiyonasında 6 Altın Madalya Kazandı
  23 Oca Körfez Gençlerbirliği SK Karatecileri Kocaeli U17 Yıldızlar Karate Şampiyonasında 6 Altın Madalya Kazandı

  Kocaeli U17 Yıldızlar Karate Şampiyonasına katılan Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü karatecileri, 6 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı. Şampiyonada gösterdikleri başarıyla dikkat çeken kulüp, Belediye Başkanı Şener Söğüt'e teşekkür etti.

 • Konak Belediyesi Personeli Dürüstlüğüyle Örnek Davranış Sergiledi
  23 Oca Konak Belediyesi Personeli Dürüstlüğüyle Örnek Davranış Sergiledi

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, görevini yaparken bulduğu cüzdanı sahibine teslim eden temizlik işleri personeli Mehmet Hüseyin Söğüt'ü tebrik etti. Başkan Batur, Söğüt'ün bulduğu cüzdanı amirlerine ve emniyete bildirdikten sonra sahibine teslim etmesinden gurur duyduklarını belirtti. Başkan Batur, Konak Belediyesi çalışanlarının dürüstlük ve iş ahlakıyla hizmet ürettiğini vurgulayarak Söğüt'ü altınla ödüllendirdi.

 • Söğüt İlçe Belediye Başkanı İsmet Sever, muhtarlarla 2024 çalışmalarını planladı
  23 Oca Söğüt İlçe Belediye Başkanı İsmet Sever, muhtarlarla 2024 çalışmalarını planladı

  Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek 2024 yılında yapılacak çalışmaları planladı. Başkan Sever, vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüm için çalışacaklarını belirtti.

 • Konak Belediye Başkanı, dürüst temizlik işçisini tebrik etti
  23 Oca Konak Belediye Başkanı, dürüst temizlik işçisini tebrik etti

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, görevi sırasında bulduğu cüzdanı sahibine ulaştıran temizlik işleri personeli Mehmet Hüseyin Söğüt'ü tebrik etti. Batur, Söğüt'ü makamında ağırlayarak altın hediye etti ve onun duyarlı ve çalışkan bir çalışan olduğunu vurguladı.

 • Bilecik'te Ana Kanalizasyon Hatları Yenileniyor
  23 Oca Bilecik'te Ana Kanalizasyon Hatları Yenileniyor

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde, Türkmenbaşı Mahallesi ve Kayhan Mahallesi'nde yaşanan ana kanalizasyon hattı arızası nedeniyle yenileme çalışması başlatıldı.

 • AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın Fethiye ve Seydikemer'i ziyaret etti
  22 Oca AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın Fethiye ve Seydikemer'i ziyaret etti

  AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Fethiye ve Seydikemer ilçelerini ziyaret etti. Ayaydın, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret etti, Fethiye Muhtarlar Derneği'nde muhtarlarla bir araya geldi. Seydikemer'de ise Karabel Tüneli ve imar planı sorunlarına değindi.

 • AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın Fethiye'de Ziyaretlerde Bulundu
  22 Oca AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın Fethiye'de Ziyaretlerde Bulundu

  AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Fethiye ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Ayaydın, ziyaretler sırasında Fethiye'nin sorunlarına çözüm projeleri sundu ve seçim sonrasında bu sorunların çözüleceğini belirtti. Ayrıca, Fethiye Körfezi'ndeki balçık sorununa da değinen Ayaydın, bu sorunu çözmek için hükümet desteği alacaklarını ve çalışmalara hızlı bir şekilde başlayacaklarını ifade etti.

 • Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Yıldız Kız Voleybol Takımı Final Grubuna Yükseldi
  22 Oca Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Yıldız Kız Voleybol Takımı Final Grubuna Yükseldi

  Bozüyük Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü Yıldız Kız Voleybol Takımı, 2023-2024 sezonu Yıldız Kızlar Voleybol kategorisinde grup etabında oynadığı tüm maçları 3-0 kazanarak final grubuna yükseldi. Final grubu ilk maçında Osmaneli Belediye Spor'u 3-0 mağlup eden takım, ikinci maçta Bilecik Belediye Spor'un sahaya çıkmamasıyla hükmen galip geldi. Son maçta Söğüt Belediye Spor'u da 3-0 mağlup eden Bozüyük Belediyesi Yıldız Kız Voleybol Takımı, üst üste 7. kez Bilecik şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti.

 • Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilçe turizmine ciddi katkı sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini belirtti
  22 Oca Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilçe turizmine ciddi katkı sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini belirtti

  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez Kafkas Derneği'ne konuk olarak ilçe turizmine ciddi katkı sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Söğüt, yapılan çalışmaları anlattı ve ilçe turizminin gelişmesi için attıkları adımlardan bahsetti.

 • Körfezli Karateciler Şampiyonada Madalyalar Kazandı
  22 Oca Körfezli Karateciler Şampiyonada Madalyalar Kazandı

  Sakarya'nın Hendek ilçesinde düzenlenen Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan Karate Şampiyonası'na katılan Körfezli karateciler, 3 altın 4 gümüş 3 bronz madalya kazandı. Turnuvaya Kocaeli'den Körfez Gençlerbirliği Spor Kulübü karatecileri de katılarak madalyaları topladı. Karateciler 3 birincilik, 4 ikincilik ve 3 üçüncülük elde ederek madalya kazandı ve kürsüde yer aldı.

 • Bilecik'te Kar Yağışı Sonrası 24 Köy Yolu Kapandı
  21 Oca Bilecik'te Kar Yağışı Sonrası 24 Köy Yolu Kapandı

  Bilecik'te etkili olan kar yağışının ardından 24 köyün yolu kapandı. Bilecik Valiliği, yol açma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü açıkladı. Kent merkezinde kapalı cadde ve sokak bulunmamakta olup, Belediye ekipleri gerekli çalışmaları yürütmektedir. Haberleşme ve enerji kesintisi olmayan bölgede AFAD arama kurtarma ve sağlık ekipleri teyakkuz halindedir.

 • Bilecik'te kar nedeniyle ulaşım kapanan köy yolları açılıyor
  21 Oca Bilecik'te kar nedeniyle ulaşım kapanan köy yolları açılıyor

  Bilecik'in merkez, Pazaryeri ve Söğüt ilçelerindeki yüksek kesimlerde kar nedeniyle kapanan 24 köy yolu ve bağlantı yollarının açılması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürerek ulaşımın sağlanmasını hedefliyor.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
  19 Oca Bilecik Valisi Şefik Aygöl, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, eğitim öğretim yılının birinci döneminin bitmesiyle karne alan öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Vali Aygöl, Salih ve Ömer Musaoğlu İlkokulu'ndaki karne törenine katıldı ve öğrencilere karnelerini dağıttı. Ayrıca, bayrak töreninde öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Vali Aygöl, öğretmenlerin mutluluğunun öğrencilerin de mutluluğu anlamına geldiğini belirterek, Bilecik Eğitimde Nitelik ve Vizyon Programı (BİL-EN) ile eğitim öğretim kurumlarını daha iyi bir noktaya taşıyacaklarına inandıklarını ifade etti.

 • Bilecik Valisi Şefik Aygöl, öğrencilere kitap okuma sözü verdi
  19 Oca Bilecik Valisi Şefik Aygöl, öğrencilere kitap okuma sözü verdi

  Bilecik Valisi Şefik Aygöl, öğrencilerin karne heyecanına ortak olurken miniklerden bol bol kitap okuyacaklarının sözünü aldı.

 • Söğüt ilçesinde yardımsever iş insanlarına plaket takdim edildi
  19 Oca Söğüt ilçesinde yardımsever iş insanlarına plaket takdim edildi

  Bilecik'in Söğüt ilçesinde bulunan 100. Yıl Atatürk İlkokulu'nun bakım ve onarım çalışmalarını üstlenen yardımsever iş insanlarına plaket takdim edildi. İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, yapılan çalışmaları anlatarak iş insanlarına teşekkür etti.

Advertisement