Gamze Akkuş İlgezdi'den Prof.Dr. Akarsu'ya Destek: "Bilimden Nasibini Almamış Baskıcı Zihniyet Çok İyi Bilsin Ki Bunlar Son Çırpınışları" - Son Dakika

Gamze Akkuş İlgezdi'den Prof.Dr. Akarsu'ya Destek: "Bilimden Nasibini Almamış Baskıcı Zihniyet Çok İyi Bilsin Ki Bunlar Son Çırpınışları"

17.09.2022 14:33

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, asistan hekimlerin iş bırakma eylemine izin verdiği için Dokuz Eylül Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevgi Akarsu’nun zorla istifa ettirildiğini belirterek, “Korku iklimini yaratanların baskı ile insanları susturmaları mümkün değildir. Rektörü eski AKP Milletvekili olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nin bu baskıcı tutumu bir bilim yuvasına yakışmamaktadır. Bu bilimden nasibini almamış baskıcı zihniyet çok iyi bilsin ki bunlar son çırpınışları” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, asistan hekimlerin iş bırakma eylemine izin verdiği için Dokuz Eylül Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevgi Akarsu'nun zorla istifa ettirildiğini belirterek, "Korku iklimini yaratanların baskı ile insanları susturmaları mümkün değildir. Rektörü eski AKP Milletvekili olan Dokuz Eylül Üniversitesi'nin bu baskıcı tutumu bir bilim yuvasına yakışmamaktadır. Bu bilimden nasibini almamış baskıcı zihniyet çok iyi bilsin ki bunlar son çırpınışları" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, asistan hekimlerin iş bırakma eylemine izin verdiği için baskı uygulanarak istifa ettirildiği belirtilen Prof. Dr. Akarsu'ya destek verdi. Akkuş İlgezdi, konuyla ilgili bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

"BİLİMDEN NASİBİNİ ALMAMIŞ BASKICI ZİHNİYET ÇOK İYİ BİLSİN Kİ BUNLAR SON ÇIRPINIŞLARI"

"Dokuz Eylül'de dekanlık ve başhekimlik, asistanların grev yapmasına izin vermemesi konusunda birçok anabilim dalı başkanına baskı yaptı ve soruşturma için isim istedi. Değerli hocamız Prof. Dr. Sevgi Akarsu yönetime rağmen asistanların yanında durdu. Bunun üzerine yönetimin istifa et talimatı sonrası Sevgi hocamız, asistanlarının yanında olduğu için istifa etmek zorunda kaldı. Asistanların yanında yer alarak dik duruş sergileyen bir bilim insanına yapılanlar üniversitelerin geldiği son noktayı gözler önüne sermektedir. Hak aramak 21'inci yüzyılın olmazsa olmazıdır. Korku iklimini yaratanların baskı ile insanları susturmaları mümkün değildir. AKP iktidarının kadrolarını belirlediği, rektör atamalarını yaptığı üniversitelerde, liyakat son bulmuş, bilimin ışığı sönmüş, tek adam siyasetinin kıskacında kalmıştır. Rektörü eski AKP Milletvekili olan Dokuz Eylül Üniversitesi'nin bu baskıcı tutumu bir bilim yuvasına yakışmamaktadır. Bilim yuvalarını baskıyla, yasaklarla, talimatlarla yönetmeye kalkanlar Sevgi hocamızı istifa etmek zorunda bırakarak amaçlarına ulaştıklarını düşünüyor olabilirler. Ancak bu bilimden nasibini almamış baskıcı zihniyet çok iyi bilsin ki bunlar son çırpınışları. Bizim iktidarımızda liyakatin hakim olmadığı üniversiteler, partili rektörler son bulacak. Ülkemiz özerk üniversitelere kavuşacak. Hatırlatmak isterim ki Sevgi hocamız yalnız değildir."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
İskenderun-Payas kara yolunun 1. etap asfalt ihalesi yapıldı İskenderun-Payas kara yolunun 1. etap asfalt ihalesi yapıldı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: 'Şehrin kalbinde örnek bir yaşam alanı olacak' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: 'Şehrin kalbinde örnek bir yaşam alanı olacak' CHP'nin Enflasyonun Araştırılması Önerisini AKP ve MHP'li Milletvekilleri Reddetti CHP'nin Enflasyonun Araştırılması Önerisini AKP ve MHP'li Milletvekilleri Reddetti

Son Dakika Güncel Gamze Akkuş İlgezdi'den Prof.Dr. Akarsu'ya Destek: 'Bilimden Nasibini Almamış Baskıcı Zihniyet Çok İyi Bilsin Ki Bunlar Son Çırpınışları' - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement