Çiftlikköylülere Aşure Gününde 4 Bin Aşure - Son Dakika

Çiftlikköylülere Aşure Gününde 4 Bin Aşure

23.10.2015 18:20

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aşure Dağıtımından görüntüler Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçenin 23 Nisan Meydanı'nda yapılan aşure günü etkinliğinde vatandaşlara aşure dağıttı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aşure Dağıtımından görüntüler Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçenin 23 Nisan Meydanı'nda yapılan aşure günü etkinliğinde vatandaşlara aşure dağıttı. Önlüğü ve eldivenleri giyerek aşure kazanının başına geçen Başkan Silpagar'a vatandaşların ilgisi yoğundu. İlçe merkezi ve köylerde Çiftlikköy Belediyesi tarafından tam 4 bin aşurenin dağıtımı gerçekleştirildi. Başkan Silpagar, Muharrem Ayı'nda vatandaşlara geçtiğimiz yıl olduğu gibi binlerce aşurenin dağıtıldığını dile getirerek, "Halkımızla bir arada olmayı seviyoruz. Bu vesile ile halkımızın Muharrem ayını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu."21 camide dağıtım gerçekleştirildi"Çiftlikköy Belediyesi'nin Muharrem ayındaki Aşure Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiği etkinliğe, yağmura rağmen ilgi büyük oldu. Çiftlikköy'ün 23 Nisan Meydanı'nda bizzat Başkan Silpagar aşure dağıtımına katılırken, merkez mahallelerinde camilerde de aşure dağıtımı yapıldı. Ayrıca Gacık, Laledere, Kılıçköy, İlyasköy, Dereköy, Çukurköy, Burhaniye, Denizçalı ve Kabaklı köylerine de Çiftlikköy Belediyesi ekipleri giderek aşureleri köy sakinlerine ulaştırdı. İlçe merkezi ve köylerde toplam 21 camiye 4 bin aşure ulaştırıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çiftlikköylülere Aşure Gününde 4 Bin Aşure - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement