Çilem'in Kayınvalidesinden İddialar: Oğlumu Çilem'in Akrabası Öldürdü - Son Dakika
Güncel

Çilem'in Kayınvalidesinden İddialar: Oğlumu Çilem'in Akrabası Öldürdü

Adana'da kefaletle serbest bırakılan Çilem Karabulut'un öldürdüğü eşi Hasan Karabulut'un annesi, oğlunu Çilem'in değil ailesinden başka birisinin öldürdüğünü ileri sürdü.

23.06.2016 12:35  Güncelleme: 14:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adana'da kefaletle serbest bırakılan Çilem Karabulut'un kendisini dövdüğü ve fuhuşa zorladığı iddiasıyla öldürdüğü eşi Hasan Karabulut'un annesi, oğlunu Çilem'in değil ailesinden başka birisinin öldürdüğünü iddia etti. Hatun Karabulut, "Oğlum uykuda 8 kurşunla öldürüldü, adalet istiyorum. Çilem cezaevinden çıktıysa bütün katiller çıksın." dedi.

KEFALETLE TAHLİYE EDİLMİŞTİ

8 Temmuz 2015'te eşi Hasan Karabulut'u tabancayla öldüren 1 çocuk annesi Çilem Karabulut, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tahrik ve iyi hal indirimi ile 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çilem Karabulut'un avukatı İsa Ayanoğlu, 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne müvekkilinin uygun görülecek adli kontrol tedbirleriyle tahliye edilmesi için talepte bulundu. Mahkeme heyeti ise talebi kabul ederek Çilem Karabulut'u 20 Haziran Pazartesi günü akşam 50 bin lira nakdi kefaletle tahliye etti.

Çilem Karabulut'un kefaletle serbest bırakılması, öldürülen Hasan Karabulut'un ailesinin tepkisine neden oldu.

"BÜTÜN KATİLLERİN ÇIKMASI GEREKİYOR"

Karabulut'un annesi Hatun Karabulut, oğlunun uykuda 8 kurşun sıkılarak öldürüldüğünü, bunu savcılığın da uyku ve uyanmak arasında olduğu tespitine rağmen Çilem'in tahliye edilmesine bir anlam veremediklerini söyledi.

Çilem'in tahliyesiyle ciğerinin ikinci kez yandığını, onun en ağır cezadan yargılanması gerektiğini savunan Hatun Karabulut, "Bu nasıl bir adalet. 15 yıl hapis cezasını bile az bulurken tahliye olmasına çok üzüldük. Ben bu tahliyeye karşıyım. Bu tahliye bizi çok üzdü. Çilem tahliye oluyorsa cezaevindeki bütün katillerin dışarı çıkması gerekiyor. Çünkü benim oğlum da öldürüldü, onu öldüren dışarıda" diye konuştu.

Çilem'in Kayınvalidesinden İddialar: Oğlumu Çilem'in Akrabası Öldürdü


"OĞLUMU ÇİLEM'İN AKRABALARI ÖLDÜRDÜ"

Anne Karabulut, oğlunun Çilem tarafından öldürülmediğini de ileri sürerek, "Olaydan birkaç gün önce Çilem'in babası eşimi ve beni çağırarak Hasan'a 120 bin lira para verdiğini geri alamadığını söyleyerek Hasan'ı ve ailesini yakacağını söyledi. Biz ise içinde kendi kızının da olduğunu söyledik ama bizi paranın geri verilmemesi durumunda tehdit etti. Bu durumu oğluma anlattım oğlum da kayınbabasının kendisine 180 bin lira borcu olduğunu söyledi, 120 bin lirayı da ev alma bahanesiyle 180 bin lirasını kurtarmak için aldığını söyledi. Daha sonra da bu olay oldu. Zaten Çilem 3 ay önce oğlumla sorun yaşadığı için baba evine dönmüştü. Ancak olaydan 3 gün önce nedense evine geri döndü. Oğlumu Çilem değil onun akrabaları öldürdü, ben Çilem'in öldürdüğünü sanmıyorum." dedi.

"ÖZGECAN'I MEZARINDA RAHAT BIRAKSIN"

Karabulut, Çilem'in tahliye olduktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Özgecan'ın katiline tepki gösterdiği için Hasan'ın 'kız ne yaptı Allah bilir o yüzden öldürdü' diyerek şiddet uyguladığını iddia ettiğini hatırlatarak, "Özgecan çok masum bir insandı. O çok iyi bir aile kızıydı. O masum kızın üzerinden de prim yapmaya çalışıyor. Bunu yapmasın Özgecan'ı mezarında rahat bıraksın. Özgecan öldürüldü, Çilem ise öldürdü" şeklinde konuştu.

Çilem'in Kayınvalidesinden İddialar: Oğlumu Çilem'in Akrabası Öldürdü

"BEN BİLİYORUM Kİ OĞLUM ÇİLEM'İN İKİNCİ EŞİ"

Oğlu öldürüldüğü ilk günden beri Çilem'in fuhuş iddiası ortaya attığını söyleyen Karabulut, "Oğlum yaralamadan, uyuşturucu kullanmak ve satmaktan cezaevine girdi. Ancak kesinlikle namussuzluk yapmadı. Benim oğlum kesinlikle eşine fuhuş yaptırmadı. Kendisi Hasan benim ilk aşkımdı diyor ancak ben biliyorum ki oğlum Çilem'in ikinci eşi. Onlar en baştan oğlumun Çilem'e fuhuş yaptırmak istediğini söyleyerek ailemizin adını kirletti. Yarın bir gün Çilem'in kızı büyüyecek okula gidecek o kıza baban annene fuhuş yaptırıyormuş diye sorarlarsa kızcağız ne diyecek. Bunları hiç düşünmediler sırf cezaevinde yatmamak için bizim aileye bütün karayı çaldılar. Ancak benim oğlum otomobil alıp satıyordu işi de çok iyiydi kesinlikle böyle bir namussuzluk yapmadı."

"ÇİLEM MAĞDUR EDEBİYATI YAPIYOR"

Hasan Karabulut'un kızkardeşi Ayşe Elçi ise Çilem'in bir erkek tarafından vahşice öldürülen Özgecan Arslan'ın üzerinden bile prim yapmaya çalıştığını, mağdur edebiyatı yaptığını ifade ederek, "Tahliye olduktan sonra güya ağabeyim Çilem'i Özgecan Arslan'ın katiline tepki gösterdiği için dövmüş bunu söyleyip duruyor. Öyle bir şey yok yalan. Kardeşim Özgecan Arslan öldürüldüğünde 'devlet Özgecan'ın katilini bana versin onu Taksim'de doğrayayım' dedi. Ben bunu biliyorum. Çilem'in söylediği gibi bir şey olmadı" diye konuştu.

Çilem\'in Kayınvalidesinden İddialar: Oğlumu Çilem\'in Akrabası Öldürdü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çilem'in Kayınvalidesinden İddialar: Oğlumu Çilem'in Akrabası Öldürdü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • ms: iyice abarttılar millet prim yapmaya bayılıyor. ne olursa olsun kadın erkek bir cinayet işlediyse bedelini ödemeli halk kahramanı olamamalı 44 2 Yanıtla
  • Tarsuslu: Uyuşturucu satandan içenden ne Hayır beklenirki allah kimseyi doğru yoldan ayırmasin 21 0 Yanıtla
  • Bitlis li: Bu ülkede başka sorun yok gibi munevver Karabulut yok bide çilem karabulut şimdi bunların sanırım soyadlarında kaynaklanıyor bu tür aileler aile kavramının içine etti bari haber yapmayın da millete örnek olmasın kacgundur böyle yeter artık 11 1 Yanıtla
  • ali elçi: parayı veren düdüğü çalar 2 0 Yanıtla
  • TY: kkimin dogruyu soyledıgını sadece Allah bılıyor. Allah herkesın gonlune gore versın 1 1 Yanıtla

Advertisement