Çinli profesörden şok eden 'mikrodalga silahı' iddiası: Hint askerleri diri diri pişti - Son Dakika

Çinli profesörden şok eden 'mikrodalga silahı' iddiası: Hint askerleri diri diri pişti

23.11.2020 10:21

Çin'de Renmin Üniversitesi'nde bir konferansta açıklamalar yapan Profesör Jin Canrong, ağustos ayında Çin ile Hindistan arasındaki sınır gerginliğinde ülkenin, Hintli askerler üzerinde 'mikrodalga silahı' kullandığını itiraf etti. Canrong, "Hintli askerler diri diri pişti" sözlerine yer verirken, Hint Ordusu iddiayı yalanladı.

Ağustos ayında Çin ile Hindistan arasında yaşanan sınır gerginliğiyle ilgili, Çin'in Renmin Üniversitesi'nde bir konferansta konuşan Çinli Profesör Jin Canrong, iki ülkeyi de karıştıracak açıklamalarda bulundu.

"HİNTLİ ASKERLER DİRİ DİRİ PİŞTİ"

Canrong, Çin tarafının Hintli askerlere karşı mikrodalga silahı kullandığını söyledi. Profesör Jin olayı tarif ederken, Hintli askerlere vücudu ısıtarak tahrişe ve ağrıya neden olan yüksek frekanslı elektromanyetik darbelerle saldırdıklarını belirterek, "Hintli askerler diri diri pişti" dedi.

HİNT ORDUSU AÇIKLAMAYI YALANLADI

Canrong'un iddiası Hint Ordusu tarafından yalanlandı. Prof. Jin'in Himalayalar'daki olay hakkındaki iddiasını 'sahte haber' olarak adlandıran Hint Ordusu, "Kabul edilemez bir olay" dedi.

İNGİLTERE VE ABD İNCELEME İSTEDİ

Diğer yandan İngiltere Savunma Seçim Komitesi Başkanı ve Milletvekili Tobias Ellwood, mikrodalga silahının kullanıldığına işaret ederek "Çinlilerin bir süredir bu tür silahları araştırdığını ve geliştirdiğini biliyoruz. Bunun araştırılması gerektiğini gösteren yeterli kanıt var" dedi.

ABD'nin istihbarat servisi CIA ise, Hint askerlerinin Çin'in elektromanyetik darbe silahı tarafından 'diri diri pişirildiği' iddiaları karşısında araştırma yapacağı belirtildi.

Çinli profesörden şok eden 'mikrodalga silahı' iddiası: Hint askerleri diri diri pişti

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Çinli profesörden şok eden 'mikrodalga silahı' iddiası: Hint askerleri diri diri pişti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Biden, Trump'ın kaldırdığı Kovid-19 seyahat yasağını geri getirdi Avrupa Birliği, Türkiye'ye yaptırımları rafa kaldırdı Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı'nda ilk kez izleyici karşısına çıktı Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Rıdvan Dilmen: İrfan Can Marsilya'ya gitmek istiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TESK arasında çarpıcı gıda fırsatçıları diyalogu: Gerekirse her dükkana kolluk kuvveti koyarız Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt