Çin'in Vuhan kentinde karantinanın bitmesini isteyen halk isyan çıkardı, polise saldırdı - Son Dakika

Çin'in Vuhan kentinde karantinanın bitmesini isteyen halk isyan çıkardı, polise saldırdı

Çin'in Vuhan kentinde yaşayanlar koronavirüs salgınının kontrol altına alınması ve yeni vakaların görülmemesi nedeniyle karantina şartlarının gevşetilmesini isterken polis engeliyle karşılaşınca halkla polis arasında çatışma çıktı.

Çin'in Hubey eyaletinde bulunan Vuhan kentinde halk koronavirüs tedbirleri nedeni ile polise saldırarak, isyan çıkardı.

HALK HAYATIN NORMALE DÖNMESİNİ İSTEDİ

Vuhan kenti ortaya çıkan korona virüs nedeni ile karantina altına alınarak, dış dünyadan izole edilmişti. Vuhan halkı koronavirüs salgınının kontrol altına alınması ve yeni vakaların görülmemesi nedeni ile alınan sıkı karantina tedbirlerinin gevşetilmesini isterken, hayatın normale dönmesi talebinde bulundu.

POLİS ARAÇLARINI TERS ÇEVİRDİLER

Bugün Hubey eyaleti ve Jiangxi eyaletleri arasında bulunan köprüyü kullanarak Jiangxi'ye geçmek isteyen vatandaşlar polis engeli ile karşılaştı. Polis, köprüye barikatlar kurarak Hubey eyaletinden çıkmak isteyenlere engel olmaya çalışırken, vatandaşlar bu engelleme karşısında polise saldırdı. Polise saldıran vatandaşlar polis araçlarını ters çevirerek, barikatları aştı. Vatandaşlar Hubey ve Jiangxi arasındaki köprüde yürüyerek ilerlemeye başlarken, Hubey eyaletine girmek isteyen vatandaşlarda yolların barikatlar ile kapatıldığına şahit oldu.

ÇİN'DE SON DURUM

Çin hükümeti koronavirüs salgınını kontrol altına aldığını duyururken, Çin merkezli yeni vakaların olmadığını iddia etmişti. Çin'de toplam korona virüs vakası 81 bin 394'e, hayatını kaybedenler ise 3 bin 295'e ulaştı.

Çin'in Vuhan kentinde karantinanın bitmesini isteyen halk isyan çıkardı, polise saldırdı
Çin, koronavirüs vakalarının artmasını önlemek için yabancıları ülkeye almayacak

Çin'den getirilen koronavirüs kitleri yanılma payı yüksek olduğu için kullanıma sokulmadı

Çin'de koronavirüs sebebiyle dün sadece 5 kişi hayatını kaybetti

YORUMLAR (7)
  • ...: Mücadeleleri takdire şayan.heleki tık diye sahra hastanesini nasıl kurdular.insanlara sert önlem aldılar.ama başardılar.bitirmek üzereler.önce kötü gibi geldi ama şu güne bakınca anlıyor insan gerekliliğini.zekiler. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Trump, polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkında ilk kez konuştu İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu Cani baba, 35 yaşındaki kişiye kaçan 13 yaşındaki kızının uykudayken kafasını kesti ABD'de polisin boğarak öldürdüğü siyahi genç olayında yeni görüntüler ortaya çıktı Hastanenin kapısında 3 aydır böyle bekliyor! Sebebi yürek yaktı Ukrayna'da Türk turistler, "en cömert turist" seçildi ABD'de "siyahi ırkçılık" bitmiyor! Skandal görüntü sonrası sokaklara dökülen halk polisle çatışıyor Yunanistan, halkını koronavirüsten korumak için verem aşısını deniyor Son Dakika: Tweetlerine uyarı gelen Trump, ABD'de sosyal medya platformlarını kapatmakla tehdit etti ABD ayakta! Polisin bir vatandaşı boğarak öldürmesi, halkı sokaklara döktü Japon hükümeti turizmi canlandırmak için tatile çıkacak vatandaşlarına günlük 1.250 lira verecek Son Dakika: İspanya'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte sadece 1 kişi hayatını kaybetti ABD Başkanı Trump "Kapatırım" dediği Twitter'dan yeni tweet attı Son Dakika: NASA'nın 9 yıl sonra düzenleyeceği ilk insanlı uzay seferi 30 Mayıs'a ertelendi Rahip, koronavirüsü durdurmak için kendini toprağa gömüp etrafında ateş yaktı