Çin Kırsal Yapılaşma Eylem Planı Yayınladı - Son Dakika

Çin Kırsal Yapılaşma Eylem Planı Yayınladı

24.05.2022 15:21
Çin Kırsal Yapılaşma Eylem Planı Yayınladı

BEİJİNG, 24 Mayıs (Xinhua) -- Çin, kırsal bölgelerde yaşayan insanların geçimlerini iyileştirmek ve ülkenin kırsal canlandırma hamlesini kolaylaştırmak için Pazartesi günü kırsal yapılaşma konusunda bir eylem planı yayınladı.

BEİJİNG, 24 Mayıs (Xinhua) -- Çin, kırsal bölgelerde yaşayan insanların geçimlerini iyileştirmek ve ülkenin kırsal canlandırma hamlesini kolaylaştırmak için Pazartesi günü kırsal yapılaşma konusunda bir eylem planı yayınladı. Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Genel Ofisi ve Devlet Konseyi Genel Ofisi tarafından ortaklaşa yayınlanan belgede, 2025 yılına kadar kırsal yapılaşma konusunda somut ilerleme kaydedilmesi ve kırsal yaşam ortamında sürekli bir iyileşme gözlenmesi gerektiği belirtildi.

Bu zaman zarfında Çin her bir köy ve hanehalkının kırsal altyapıya erişime sahip olmasının sağlanmasında pozitif ilerleme, temel kamu hizmetlerinde istikrarlı bir gelişme ve kırsal alanlardaki kültürel ve etik ilerlemenin ilerletilmesi konusunda somut sonuçlar elde edilmesini bekliyor. Merkezi Kırsal Çalışma Lider Grubu Ofisi'ne göre eylem planı, kırsal yapılaşma inisiyatifinin ilerletilmesi ve kırsal alanların yaşamak ve çalışmak için daha cazip yerler haline getirilmesinde yol gösterici bir rol oynayacak. Belgede; birleşik bir plan oluşturulması, büyük projeler gerçekleştirilmesi ve kırsal işlerde ilgili mekanizmaların iyileştirilmesi de dahil olmak üzere kırsal yapılaşmaya katkıda bulunacak 12 kilit görev listeleniyor. Belgede ayrıca projelerin kara taşımacılığı, su tedariki, enerji, lojistik, enformatizasyon, kapsamlı hizmetler, kırsal iskan ve yaşam ortamı gibi alanları kapsayacağı belirtiliyor.

YORUMLAR
500
Xi'nin Çkp'nin Geçen Yüzyıldaki Tarihsel Deneyimi Üzerine Yaptığı Konuşma Yayımlanacak Xi'nin Çkp'nin Geçen Yüzyıldaki Tarihsel Deneyimi Üzerine Yaptığı Konuşma Yayımlanacak Çin'in İmalat Sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi Haziran'da Yeniden Büyüme Bölgesine Geçti Çin'in İmalat Sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi Haziran'da Yeniden Büyüme Bölgesine Geçti Çkp Üyelerinin Sayısı 96,7 Milyonu Aştı Çkp Üyelerinin Sayısı 96,7 Milyonu Aştı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin Kırsal Yapılaşma Eylem Planı Yayınladı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement