Çin, koronavirüs vakalarının artmasını önlemek için yabancıları ülkeye almayacak - Son Dakika

Çin, koronavirüs vakalarının artmasını önlemek için yabancıları ülkeye almayacak

6 gün önce

Çin, koronavirüs vakalarındaki artışı önlemek için yabancıların ülkeye girişini geçici olarak yasakladı. Yasak pazar günü uygulanmaya başlanacak. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, ülkede 81 bin 285 kişide Kovid-19 tespit edildiğini ve 3 bin 287 kişinin yaşamını yitirdiğini açıklamıştı.

Çin, yurt dışı kaynaklı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle yabancılara "geçici olarak ülkeye giriş yasağı" getirdi.

YASAK PAZAR GÜNÜ UYGULANMAYA BAŞLANACAK

Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu giriş yasağının Kovid-19 salgınını önlemek için geçici bir tedbir olduğu ve pazar günü uygulanmaya başlanacağı belirtildi.

Açıklamada, ikamet izni ve vize serbestisi bulunan yabancıların da ülkeye girişinin geçici olarak durdurulacağı kaydedildi.

YABANCI ÜLKE MİSYONLARINDA ÇALIŞANLAR KAPSAM DIŞI TUTULACAK

Yabancı ülke misyonlarında çalışanların kapsam dışında tutulacağının vurgulandığı açıklamada, ticari faaliyetler, teknoloji ve enerji alanındaki işlerle ilgili ise vize başvurularının yapılabileceği bilgisi paylaşıldı.

3 BİN 127 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, 81 bin 285 kişide virüs görüldüğünü ve salgına bağlı 3 bin 287 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurmuştu.

Çin, koronavirüs vakalarının artmasını önlemek için yabancıları ülkeye almayacak
Son Dakika: İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 8 bin 165'e yükseldi

Bilim insanları tespit etti! Koronavirüs kendine yeni bir yaşam alanı daha buldu
Son Dakika

Endonezya, Çin'den sonra Asya'da Kovid-19'dan en çok ölümün görüldüğü ülke oldu
Yabancı uyruklu adam sokak ortasında öldü, vatandaşlar sosyal mesafeyi hiçe saydı Türkmenistan'da şu ana kadar Kovid-19 vakası görülmedi! İşin sırrı üzerlik bitkisi mi? Ticaret Bakanlığı tek tek açıkladı! İşte haksız fiyat artışı yapan firmalar ve aldıkları cezalar