Cinsiyet Değiştiren Esmeray: Göstermeme Gerek Yok, Gelin Anlatayım - Son Dakika

Cinsiyet Değiştiren Esmeray: Göstermeme Gerek Yok, Gelin Anlatayım

19.10.2014 11:26

Cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiren Taraf gazetesi yazarı, yaşadıklarını tiyatro oyununda anlatıyor. Kadın arkadaşları arasında vajinasını görmek isteyenler olmuş.

Taraf Gazetesi yazarı Esmeray, yaklaşık bir sene önce cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirdi. Ameliyat masasına yatana kadar geçen sürede yaşadıkları yazılsa kitap olacak türden. Ancak o, başından geçenleri en iyi bildiği şekilde, anlatarak aktarmayı seçti. Yeni oyunu, "Kestirmeden Hikayeler" böyle ortaya çıktı.

Esmeray, Cihangir Tatavla Sahnesi'nde ayda iki kez sahneye çıkarak, ameliyat sürecinde yaşadığı trajikomik olayları izleyicileriyle paylaşacak.

VAJİNASINI GÖRMEK İSTEYENLER OLMUŞ

Tuhaf ama gerçek, ameliyattan sonra çevresindeki kadın arkadaşları arasında vajinasını görmek isteyenler çok olmuş. Esmeray şimdi, anlamlandıramadığı bu merak karşısında ne diyeceğini bilemediği kadınlara seslenerek ''Göstermeme gerek yok, gelin, anlatayım size'' diyor.

"ÇOĞU KADIN ARKADAŞIM VAJİNASINI TANIMIYOR"

Ameliyattan sonra, kadınların cinsellik ve cinsel organları hakkında ne kadar bilgisiz olduklarını görünce sudan çıkmış balığa dönmüş sanki. Yeni oyunuyla da, insanların ''ayıp'' denerek meşrulaştırdıkları cahilliklerini yüzlerine vurmayı istemiş: ''Çoğu kadın arkadaşım vajinasını tanımıyor. Klitorisin ne olduğunu bilmeyenler var. İnsan burnunu nasıl tanıyorsa cinsel organını da tanımalı. Köylü kadınları bilmiyor diyorlar ya, eminim onlar daha iyi biliyor! Eğitimle alakalı bir durum değil.''

Cinsiyet Değiştiren Esmeray: Göstermeme Gerek Yok, Gelin Anlatayım

Son Dakika Magazin Cinsiyet Değiştiren Esmeray: Göstermeme Gerek Yok, Gelin Anlatayım - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İsrail kara operasyonu başlattı, Gazze'den göç başladı İsrail kara operasyonu başlattı, Gazze'den göç başladı Son Dakika: İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne kara operasyonu başlattı Son Dakika: İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne kara operasyonu başlattı İlginç kıyafetiyle Armağan Çağlayan'a konuk olan Bahar Candan'dan çok konuşulacak sözler İlginç kıyafetiyle Armağan Çağlayan'a konuk olan Bahar Candan'dan çok konuşulacak sözler ABD'de tamamen aşılanmış kişiler maske ve mesafe kurallından muaf olacak ABD'de tamamen aşılanmış kişiler maske ve mesafe kurallından muaf olacak Sofralardaki büyük tehlike! Bağışıklık sistemini perişan ediyor Sofralardaki büyük tehlike! Bağışıklık sistemini perişan ediyor Putin, BM Genel Sekreteri Guterres ile Filistin meselesini görüştü Putin, BM Genel Sekreteri Guterres ile Filistin meselesini görüştü Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu "Oruçluyum benimle tartışmayın" diyen genci, iftar saatinde vuruldu
Advertisement