Çizgi Film Tadında Tiyatro Oyunu - Son Dakika

Çizgi Film Tadında Tiyatro Oyunu

24.04.2012 17:10
Çizgi Film Tadında Tiyatro Oyunu
, System.String[]

Yapımında fosforik renklerle özel kuklaların kullanıldığı Black-Light ışık sistemi ile tiyatro gösterimi yapan İstanbul Çizgi Kukla Tiyatrosu, İnegöl'lü çocuklarla buluştu.

İstanbul Çizgi Kukla Tiyatro ekibi, Grimm Kardeşler'in ünlü hikâyesinden esinlenerek çizgi kukla tekniğine uygun olarak yeniden yazılan 'Bremen Mızıkacıları" adlı çocuk oyunuyla, Belediye Kültür Sarayı salonunda İnegöllü öğrencilerin karşısına çıktı. Çizgi film tadında oynanan tiyatro gösterimini izleyen öğrenciler doyasıya eğlendiler.

4 seansta gerçekleştirilen ve toplamda bin 200 öğrencinin izleme fırsatı bulduğu 'Bremen Mızıkacıları" adlı tiyatro gösterimi, sadece minik öğrencilerin değil velilerinin de ilgisini çekti. Oyunda evlerinden kovulan Eşek, Köpek, Kedi ve Horoz'un hayatta kalma ve özgür bir yaşam kurma mücadeleleri eğlenceli bir şekilde miniklere anlatıldı.

Yaşlandığı için ev sahibi tarafından kötü muamele gören Eşek, eskisi gibi avlanamadığı için sahibi tarafından evden kovulan köpek, tembel olduğu ve bir işe yaramadığı gerekçesiyle evinden sokağa atılan kedi, eve gelen misafirler için kesip yenmek istediği için evden kaçan Horoz'un, evden kaçma olaylarının anlatıldığı oyunda, minik öğrenciler canlı çizgi film tadında tiyatro gösterimi izlemenin fırsatını yakaladılar.

Tiyatro gösterimini öğrencilerle birlikte izleyen Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, Bu güne kadar düzenlenmemiş bir tiyatro gösterimini İnegöl'lülerle buluşturmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Son Dakika Güncel Çizgi Film Tadında Tiyatro Oyunu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Seçim heyecanı başladı! Galatasaray'da başkan adayları da oylarını verdi 14:21 Seçim heyecanı başladı! Galatasaray'da başkan adayları da oylarını verdi İmamoğlu yönetimine Bakan Yanık'dan sert sözler: İSMEK markasını çöpe attılar çünkü taşıyacak vizyonları yok 14:04 İmamoğlu yönetimine Bakan Yanık'dan sert sözler: İSMEK markasını çöpe attılar çünkü taşıyacak vizyonları yok 18 yıllık eşinden ayrılan kadın, site bahçesinde davul zurna çaldırıp göbek attı 14:02 18 yıllık eşinden ayrılan kadın, site bahçesinde davul zurna çaldırıp göbek attı
Berdan Mardini'nin eski eşi Fatoş Karademir'e, silahlı saldırı yapıldı 14:00 Berdan Mardini'nin eski eşi Fatoş Karademir'e, silahlı saldırı yapıldı Kullanıcılar erişim sıkıntısı yaşıyor! WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü? 12:51 Kullanıcılar erişim sıkıntısı yaşıyor! WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü? Şenol Güneş, kadroda değişikliğe gidiyor! İsviçre maçında kemik ilk 11'den 5 ismi kulübeye çekecek 12:40 Şenol Güneş, kadroda değişikliğe gidiyor! İsviçre maçında kemik ilk 11'den 5 ismi kulübeye çekecek
Borçlarını yapılandıran ev hanımlarına düşük primle emeklilik hakkı 12:30 Borçlarını yapılandıran ev hanımlarına düşük primle emeklilik hakkı Marmara'dan toplanan müsilajdan gübre üretmek adına kolları sıvadılar 12:04 Marmara'dan toplanan müsilajdan gübre üretmek adına kolları sıvadılar
Advertisement