Çomü'lü Akademisyenden Avukatlara Konuşma Dersi - Son Dakika

Çomü'lü Akademisyenden Avukatlara Konuşma Dersi

07.11.2015 14:06
Çomü'lü Akademisyenden Avukatlara Konuşma Dersi, System.String[]

Adana Barosu’nun düzenlediği program kapsamında akademisyen ve hitabet eğitmeni Gökhan Bayram, avukatlara yönelik “Etkili Konuşma” konulu eğitim verdi.

Adana Barosu'nun düzenlediği program kapsamında akademisyen ve hitabet eğitmeni Gökhan Bayram, avukatlara yönelik "Etkili Konuşma" konulu eğitim verdi. Eğitimde, sese iyi gelen yiyecekler tattırıldı, teknikler öğretildi, uygulamalar ve ödüllü yarışmalar yaptırıldı.

Adana Barosu'nun düzenlediği program çerçevesinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hitabet Eğitmeni Gökhan Bayram eğlenceli ve bilgilendirici bir seminer verdi. Seminere Adana Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, baro yöneticileri ve 200'e yakın avukat katıldı. 3 saat süren programda avukatlık ve konuşma ilişkisi, avukatın nasıl konuşması gerektiği, konuşma teknikleri, ikna yöntemleri, ses ve beden dili konularında avukatların neler yapabilecekleri uygulamalı olarak aktarıldı.

YEMELİ İÇMELİ EĞİTİM

Hitabet Eğitmeni Gökhan Bayram, seminerde, sese iyi gelecek çeşitli bitki, şeker gibi yiyecek ve içecekleri tanıtarak katılımcılara tattırdı. Yapılan uygulamalarda ise tanıtılan yiyecek ve içecekler katılımcılara armağan edildi. Sesi daha iyi hale getirmek için ne gibi uygulamalar yapılabileceği videolarla ve uygulamalarla aktarıldı. Bayram, öğrettiği ses taktiklerinin ardından uygulamalar yaptırdı. Seminerde avukatları geliştirecek kitap isimleri, yapılacak uygulamaları içeren notlar da verildi.

Akademisyen Gökhan Bayram, konuşma üzerine edindiği bilgi ve tecrübeleri Adanalı hukukçularla paylaşırken, psikolojik tekniklere de değindi. Avukatların müvekkillerle, hakimle, adliye personeliyle ve vatandaşlara konuşmalarına ilişkin deneyimli hukukçulardan da aldığı referanslarla bilgiler paylaştı. Yapılan konuşma yarışmasının sonunda ise 2 avukat Çanakkale Gezisi ile ödüllendirildi. Eğitim soru-cevap bölümü ile son buldu. Avukatlar, eğitime ilişkin değerlendirmelerinde eğitimi çok faydalı bulduklarını, bu bilgilerin tüm avukatlara lazım olduğunu söyledi. Programın bitiminde Baro tarafından Gökhan Bayram'a plaket sunuldu. - ÇANAKKALE

Çomü'lü Akademisyenden Avukatlara Konuşma Dersi
Çomü'lü Akademisyenden Avukatlara Konuşma Dersi
Çomü'lü Akademisyenden Avukatlara Konuşma Dersi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Çomü'lü Akademisyenden Avukatlara Konuşma Dersi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi