Cübbeli Ahmet Hoca, Karma Eğitime Savaş Açtı - Son Dakika

Cübbeli Ahmet Hoca, Karma Eğitime Savaş Açtı

08.12.2014 22:02

Cübbeli Ahmet Hoca, karma eğitime ağır eleştiriler yönelterek, "Kız erkek karışırsa, ne olacak bu milletin nesli, zürriyeti, evladı?" dedi.

Cübbeli Ahmet Hoca "Bursa Sohbetleri"nde din dersinin ilkokul 1. Sınıfa kadar indirilmesi ve liselerde zorunlu ders olarak okutulması tartışılan "Osmanlıca dersi" konusunu değerlendirdi. Karma eğitimin verimi düşürdüğünü iddia eden Cübbeli "eğitimde bilmem kaçıncı geliyoruz dünyada. Tabi gelirsin. Kızların bacaklarına, kız erkek birbirine bakarsa böyle ne olacak." dedi.

"VERİM ALIR MI CEREYAN ALIYOR"

Cübbeli Ahmet Hoca konuşmasına kızların ve erkeklerin aynı yerde okumasını eleştirerek devam etti. Ahmet Hoca "Adam resmen diyor ki, Barış Yarkadaş mı Arkadaş mıdır nedir? Yahu diyor '9 yaşında çocuk kızı erkeği ayırırsan o çocuklar sapıtır'. Öbürü de dedi ona 'Ya sen böyle konuşuyorsun ama', bizi kastediyor 'Öyle kafalar var ki sen böyle konuşunca sana sapıttı diyorlar' diyor. Ne kadar doğru söyledi. Ya kardeşim kız erkek ne alakası var bir yerde okuyacak. Amerika da karma eğitim mecbur değil. Kanada'da mecbur değil Avrupa'nın bazı ülkelerinde mecbur değil . Adamlar diyorlar ki 'Kız erkek bir arada okuyunca verim alamıyor'. Verim alır mı cereyan alıyor. Cereyan alırsa verim gider.

"HOCANIN DEĞİL KIZIN SURATINA BAKIYOR, ÖĞRETMENE YAZIK..."

Hocanın suratına bakmıyor ki. Kızın suratına bakıyor. Adam orada haritada bir şeyler çiziyor. Hikaye... Öğretmene yazık. Mesaiye yazık. Millet 'Eğitim seviyesi düştü' diyor. Eğitimde bilmem kaçıncı geliyoruz dünyada. Tabi gelirsin. Kızların bacaklarına, kız erkek birbirine bakarsa böyle ne olacak. Kapıda uyuşturucu satılırsa, içeride kız erkek karışırsa, ne olacak bu milletin nesli, zürriyeti, evladı. Onun için, Allah bu işi düzeltmeye çalışanlardan razı olsun. Onlara yardım etsin. Muvaffak etsin. Böyle şey olur mu yani sen beraber gönderiyorsan, var öyle okula git gönder. Mecbur etmeyelim. Şu anda mecbur. İsteyen kız erkek ayrı göndersin okula. Bundan daha doğal bir hak var mı? Bu Müslümanların hakkı değil mi? Biz çocuğumuzu helak mı edeceğiz? Bu hakkı bize verenlerden Allah razı olsun. Vermek isteyenlere Allah yardım etsin. Ama sen şimdi, kalktılar ayağa kız erkek ayrılıyor, şeriat geldi bilmem ne diye. Hiç bir şey yok ortada. İnşallah o da olur. Şimdi din dersini kabul ettiler birinci sınıflara ama..." ifadelerini kullandı.

"ONDAN SONRA DİYORSUN Kİ GAVURLAR AYA ÇIKTI..."

Cübbeli Ahmet Hoca, Osmanlıca'nın okutulması gerektiğini şu cümleleriyle ifade etti: "Osmanlıca mecbur etmediler isteyen yapsın. Adam diyor 'Osmanlıcaya ne lüzum var?' Ne lüzumu olur mu? Ondan sonra diyorsun ki gavurlar aya çıktı. Biz burada yaya gezemiyoruz. Niçin? Gavurlar o ecdadımızın kitaplarını bize yasak ettiler. Kendileri aşırdılar. Bütün Amerika'nın Berlin'in kütüphanelerinde Arapça, Osmanlıca yazma eserler dolanıyor. Neden? İlim onlarda. Siz 90 senedir ne yaptınız? Anca film yaptınız. Antalya portakal yarışması. Ne yaptınız eseriniz ne?

"MANYAK MANYAK KONUŞURSAN BEN DE SANA BÖYLE MASRAF YAPMA DERİM"

Ey Müslüman, ecdadının eserlerine bak. Senin bir tane iftihar edecek eserin var mı? Florya plajı, bilmem ne gazinosu. Nerde eserin var? Bir şey yaptığın yok. Çoluk çocuğu mahvetmişsin. Atasının lisanını yasak etmişsin. Babasının mezar taşını okuyamaz hale getirmişsin. Millet, Kur'an evde yakalanır, Osmanlıca kitap yakalanır diye, çuvallarla çöpe atmış. En pahalı eserlerimizi, şimdi getirmiş müzelerine koymuş. Bugün Süleymaniye Kütüphanesi'nden fazla, dışarıda gavurlarda bizim İslam eserlerimiz var. Ondan sonra 'hoca uzaya karşı' diyor. Ben neden uzaya karşı olayım? Sen Allah'tan kaçmaya çalışma, dünyada insanlara faydalı olmaya çalış. Tabi uzaya da çık, oraya uyduyu da at, burada insanlara faydalı ol. Ama sen Marsta su varsa, burada kıyamet kopmadan kaçarım diye manyak manyak konuşursan ben de sana böyle masraf yapma derim. Ama sen bu kadar ecdadımızın kitaplarını okumayı yasak ediyorsun. Senin kitabında ne yazıyor? Ali top oyna. Ayşe zıpla. Sen böyle yetiştirirsen bu çocukları bunlar uzaya nasıl çıkacak? Yolda yürüyemiyorlar. Onun içindir ki biz aslımıza hücum etmek durumundayız."

YORUMLAR (9)
  • salim: Memlekette ne adamlar millete akıl veriyor laf sokuyor, bizim ne dürüst gariban hocalarımız var pisliğe bulaşmamış, kuran ehli onların değerini bilelim yoksa ataturkten sonra gelen zihniyet gibilerin eline düşeriz alimallah rabbim korusun, budaha kötü olur, dinimizi devletin hocalarından öğrenelim taraf olanlardan değil, dinimiz haklının yanındaolun der güçlünün yanında değil. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ARABACI: HOCAM KUSURA BAKMA AMA SENDE ÇOK İÇLİ DIŞLI OLDUN. HATIRLATIRIM. HAPSİNE KARŞILIK KASETLERİNİ YAYINLAMADIKLARI YAZILDI ÇİZİLDİ. . . Cevap Yaz 4 16 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Afrikalı basın mensuplarından uluslararası medyaya maymun çiçeği virüsü tepkisi Afrikalı basın mensuplarından uluslararası medyaya maymun çiçeği virüsü tepkisi Emniyet Genel Müdürlüğünden ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarına uyarı Emniyet Genel Müdürlüğünden ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarına uyarı Daha az acı ve kesiyle yapılan bypass yöntemi: Minimal İnvaziv Daha az acı ve kesiyle yapılan bypass yöntemi: Minimal İnvaziv
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Cübbeli Ahmet Hoca, Karma Eğitime Savaş Açtı - Son Dakika


Advertisement