Cumhurbaşkanı Gül, Soruları Yanıtladı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Gül, Soruları Yanıtladı

11.01.2013 11:10
Cumhurbaşkanı Gül, Soruları Yanıtladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fransa'da 3 kadının öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fransa'da 3 kadının öldürülmesine ilişkin, "İşin aslının, perde arkasında ne var öğrenilmesi için bir kaç güne ihtiyaç vardır. O zaman biz de işin doğrusunun ne olduğunu görürüz. Şu anda ne söylenirse çeşitli tahminlerden öteye geçmez" dedi

Gül, Uşak Valiliğini ziyareti sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun Fransa'da 3 kadının öldürülmesi ile ilgili olarak çeşitli yorumlar yapıldığını hatırlatması ve yeni başlayan sürece etkisi olup olmayacağını sorması üzerine Gül, şu anda yapılan değerlendirmelerin tahminlere dayandığını ifade etti. Gül, "İşin aslının, perde arkasında ne var öğrenilmesi için bir kaç güne ihtiyaç vardır. Bir kaç gün sonra bu işin aslı nedir, nasıl olmuştur, kimler hangi niyetle bu işleri yapmışlardır, bu bilgileri verirler ilgili kurumlarımız. ve o zaman biz de işin doğrusunun ne olduğunu görürüz. Ama şu anda ne söylenirse çeşitli tahminlerden öteye geçmez" diye konuştu.

Gül, olayın süreci etkileyip etkilemeyeceğinin yeniden sorulması üzerine de şunları kaydetti:

"Bizim terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarmak için kararlığımız ortadadır, ama bu işler zor işlerdir biliyorsunuz. Dünyanın her tarafında da zor işlerdir. Bu kadar çok cana kıymış, bu kadar çok kirli işlere karışmış bir terör örgütüyle mücadele etmek çok kolay da değildir, ama terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarmak için bütün yöntemlerin, metotların kullanılması da şüphesizdir ki kaçınılmazdır. O bakımdan bakalım nereye gidecek- İşin aslı nedir- Bunları bir kaç gün geçtikten sonra en doğru şekilde bileceğiz."

"Uşaklılar size büyük ilgi gösterdi. Cumhurbaşkanlığı seçimini de halk yapacak. Aday mısınız-" sorusuna da Gül, "Bakalım" diye yanıt verdi.

Gül, Uşak'a uzun bir aradan sonra ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Muhabir: Eda Ünlü Özen/ Yusuf Çelebi

Yayıncı: Ertuğrul Cingil - UŞAK

Kaynak: AA
İlkler Şehri Uşak Basketbol takımı galibiyet serisini bozmak istemiyor İlkler Şehri Uşak Basketbol takımı galibiyet serisini bozmak istemiyor Milli atletler, Fransa'da düzenlenecek salon yarışmalarında piste çıkacak Milli atletler, Fransa'da düzenlenecek salon yarışmalarında piste çıkacak Türkiye, ilk kez düzenlenen eFIBA Turnuvası'nda Avrupa şampiyonu Türkiye, ilk kez düzenlenen eFIBA Turnuvası'nda Avrupa şampiyonu

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Gül, Soruları Yanıtladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement