Dadaş Kulelere Alıştı Yol Açıldı - Son Dakika

Dadaş Kulelere Alıştı Yol Açıldı

09.01.2012 10:42
Dadaş Kulelere Alıştı Yol Açıldı

Erzurum'a yaptırılan kayakla atlama kuleleri önünden geçen karayolu artık yarışlar sırasında trafiğe kapatılmıyor.

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Erzurum'a yaptırılan Türkiye'nin ilk ve tek kayakla atlama kuleleri önünden geçen karayolu artık yarışlar sırasında trafiğe kapatılmıyor. Kayakla atlayan sporcuları görmeye alışan sürücüler, seyir halindeyken kulelere bakmayı bırakınca 'yol kapama' uygulaması da sona erdi.

Merkez Palandöken İlçesi Harput Mahallesi'ndeki tarihi Kiremitlik Tepe'ye 27 Ocak- 6 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için 57 milyon liraya yaptırılan atlama kuleleri, halkın dikkatini çekerken, korkuya ve kazalara da yol açtı.

SPORCULAR YOLA DÜŞERSE

Kulelerin inşaatı yükselirken bazı vatandaşlar, "Kuleden atlayan sporcular ya yola düşerse" diye görüş bildirmişlerdi. Uzmanlar ise kayakla atlayan sporcunun karayoluna düşmesinin imkansız olduğunu söylediler ama söylentileri önleyemediler. Kuleler yapıldıktan sonra deneme atlayışları sırasında bazı sürücülerin seyir halindeyken atlayan sporcuya bakması ya da ani duruşları kazalara neden oldu. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü de, Dünya Kış Oyunları yarışmaları sırasında karayolunu trafiğe kapatma kararı aldı.

ALIŞTILAR

Erzurum'da yaşayanların kayakla atlayan sporcuları görmeye alıştığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, artık yolun kapatılmasına gerek kalmadığını söyledi. Dünya Üniversitiler Kış Oyunları sırasında herkesin bir acemilik dönemi yaşadığını belirten Çintimar, "O günlerde biz de toplumda acemiydi. Şimdi herkes ne yapması gerektiğini biliyor. Kültür oluşmaya başlayınca emniyetin yolu kapatmaya ihtiyacı kalmadı" dedi. - Erzurum

Kaynak: DHA
Yüzme sporcusu öğrenciler, yarıyıl tatilinde Erzurum'da güç depoluyor Yüzme sporcusu öğrenciler, yarıyıl tatilinde Erzurum'da güç depoluyor Aynı dönem, iki zıt görüntü...Geçtiğimiz yıl beyazla kaplı olan Harput Kalesi'nde bu yıl kardan eser yok Aynı dönem, iki zıt görüntü...Geçtiğimiz yıl beyazla kaplı olan Harput Kalesi'nde bu yıl kardan eser yok Aynı dönem, iki zıt görüntü...Geçtiğimiz yıl beyazla kaplı olan Harput Kalesi'nde bu yıl kardan eser yok Aynı dönem, iki zıt görüntü...Geçtiğimiz yıl beyazla kaplı olan Harput Kalesi'nde bu yıl kardan eser yok

Son Dakika Güncel Dadaş Kulelere Alıştı Yol Açıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement