DÇSO'dan 'Notalar Müzikali' - Son Dakika

DÇSO'dan 'Notalar Müzikali'

11.04.2013 11:16
DÇSO'dan 'Notalar Müzikali'
, System.String[]

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 'Notalar Müzikali' projesi ile İstanbul ve Edirne'de sahne alacak.

Toplumu oluşturan her farklı bireyin bir bütünü oluşturmasının önemini ve anlamını eğlenceli bir dille anlatan müzikal, ünlü oyuncu Serhan Arslan'ın sunumuyla 21 Nisan'da Bursa'da, 22 Nisan'da Edirne'de, 23 Nisan'da ise İstanbul'da her yaştan müzikseveri ağırlayacak.

2006 yılında Doğuş Grubu bünyesinde kurulan ve Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında, Notalar Müzikali'ni sahnelemeye hazırlanıyor. Metin yazarlığını, DÇSO'nun psikolojik danışmanlığını da üstlenen Dr. Erdal Atabek'in yaptığı Notalar Müzikali ile farklılıkların bir araya gelmesiyle oluşan bütünün anlam ve önemi notalar aracılığıyla vurgulanıyor.

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen'in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DÇSO'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında sahneleyeceği Notalar Müzikali'nde; 7 notanın, 7 farklı orkestra mensubu tarafından canlandıracağı skeçler yer alıyor. Müzikalin sunuculuğunu ise Hayat Bilgisi dizisindeki 'Kopil' rolüyle tanınan ve Elvada Rumeli, Yahşi Cazibe, Harem gibi projelerde de yer alan Serhan Arslan üstleniyor.

Sergei Prokofiev'in Romeo Juliet'inden, Ludwig Van Beethoven 6. Senfonisi'nin 1. Bölümüne birçok unutulmaz eserin seslendirileceği müzikalle DÇSO; 21 Nisan'da Bursa Merinos Kültür Merkezi Bursa Osman Gazi Salonu'nda, 22 Nisan'da Edirne Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi Prof. Dr. Enver Duran Salonu'nda, 23 Nisan'da ise Tim Maslak Show Center'da müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

DÇSO'dan 'Notalar Müzikali' </p><p>

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat DÇSO'dan 'Notalar Müzikali' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cesedini Sakarya TEM Otoyolu'na attı Kayınpeder, çocuğunu görmeye gelen damadına cadde ortasında kurşun yağdırdı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Son Dakika! Antalya Gazipaşa açıklarında 5.2 büyüklüğünde deprem Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu