Son Dakika Haberleri: Kayseri'deki Operasyonda DEAŞ'ın Çiftçilik Yapan Sözde Tarım Bakanı Yakalandı

Kayseri'deki Operasyonda DEAŞ'ın Çiftçilik Yapan Sözde Tarım Bakanı Yakalandı

2 yıl önce

DEAŞ'a yönelik Kayseri merkezli iki ilde düzenlenen operasyonda tarım işçilerini örgüte kazandırmaya çalıştığı öne sürülen örgütün sözde "tarım bakanı" yakalandı.

Kayseri'deki Operasyonda DEAŞ'ın Çiftçilik Yapan Sözde Tarım Bakanı Yakalandı, System.String[]

Kayseri merkezli iki ilde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, aralarında örgütün sözde "tarım bakanı"nın da bulunduğu 10 şüpheli yakalandı.

BELİRLENEN ADRESLERE OPERASYON

Jandarma ekiplerince, DEAŞ'ın, örgüte eleman kazandırmasını önlemeye yönelik soruşturma kapsamında, Kayseri'nin Develi ilçesi ve Gaziantep'te belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

SÖZDE "TARIM BAKANI" GÖZALTINDA

Develi'de, tarım işçilerini örgüte kazandırmaya çalıştığı öne sürülen örgütün sözde "tarım bakanı" Tarık A'nın da aralarında olduğu 9 zanlı, Gaziantep'te de bir şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

KAYSERİ VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, DEAŞ'ın sözde tarım bakanının gözaltında olduğunu söyledi.


"TATİL YAPMAYA YA DA GEZMEYE GELMİYORLAR"

Vali Kamçı, şunları kaydetti: "Adamların, tarım işleriyle uğraşan sözde bakanı. Bizim buraya geliyor ve çiftçilikle uğraşıyor. Hücresel evlerin Kayseri'de olduğunu düşünmüyoruz. Her an her şeyin olabileceği düşüncesindeyiz. Burada DEAŞ'lıları yakalıyoruz. Buraya gezmeye ya da tatil yapmaya gelmiyorlar. Bir art niyetle geliyorlardır. İki, üç gün öncesinde yine emniyetimiz, aldığımız güzel bir istihbaratın neticesinde yine önemli kişileri yakaladı.

"ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Şu anda gözaltındalar, sorgulamaları devam ediyor. Gerekli önlemlerimiz, istihbari çalışmalarımız üst seviyede devam ediyor. Arkadaşlarımız memleketimizin güvenliği için çalışmalarına devam ediyor."
Erkek Takımın Kadın Teknik Direktörü: Kadroyu Penis Boyuna Göre Kuruyorum Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

Kayınbiraderin, Ablasıyla Boşanmak Üzere Olan Eniştesini Öldürdüğü Anlar Kameraya Yansıdı