Son Dakika Haberleri: Deprem Uzmanı Şükrü Ersoy, Vatandaşları Uyardı: Dikkatli Olmalarında Fayda Var

Deprem Uzmanı Şükrü Ersoy, Vatandaşları Uyardı: Dikkatli Olmalarında Fayda Var

26 gün önce

Çanakkale Ayvacık açıklarında 5,0 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Müstakil bir deprem olmasını umuyoruz. Vatandaşlarımız paniklemesin, dikkatli olmalarında fayda var." dedi.

Çanakkale Ayvacık açıklarında 5,0 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Umarım Müstakil bir deprem olmasını umuyoruz. Vatandaşlarımız paniklemesin dikkatli olmalarında fayda var." dedi.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy' açıklamalarına devam ederek şu şekilde konuştu:

"DİKKATLİ OLMALARINDA FAYDA VAR"

"5,0 büyüklüğündeki deprem yer kabuğunu kırabilecek deprem. Umarım hasar yoktur, daha çok taze çünkü.. Bundan sonraki artçı depremler izlememiz gerekiyor. Umarım Müstakil bir deprem olmasını umuyoruz. Paniklemesin dikkatli olmalarında fayda var.

NEDEN HER YERDE HİSSEDİLDİ?

Büyük ihtimal sığ bir depremdir. Çevreye olduğu gibi yayılamıyor. Henüz bilgilere sahip değişim ama böyle olduğunu düşünüyorum.

"ARTÇI GETİRECEK Mİ"

Şöyle bir öneride bulunmak istiyorum. Bu depremlerde balkondan atlıyor vatandaşlar.. ben hep şunu tavsiye ediyorum. Hep derim ki hava yağışlı değilken biraz yarım saat bir saat dışarıda olmak gerekir. Deprem olursa bundan kaçınmış olurlar."

Çanakkale'de Korkutan Deprem! İstanbul'da da Hissedildi

Ünlü Deprem Tahmincisi Frank Hoogerbeets'ten Korkutan Uyarı: Mega Deprem Olacak

Kızılay'dan Çanakkale'deki Depremle İlgili İlk Açıklama

Çanakkale Belediye Başkanı, Deprem Sonrası Sokağa Çıkan Vatandaşlara Çağrıda Bulundu

AFAD'dan Depremle İlgili Rahatlatan Açıklama: Olumsuz Bir Duruma Rastlamadık
Yaşlı Adamın, Çocuktan Düşen 100 Lirayı Alıp Kaçtığı Anlar Kameralara Yansıdı Market İşletmecisinin Ateşe Verdiği Cips, Plastik Gibi Yandı Fethullah Gülen'in Kardeşi Salih Gülen, Saklandığı Evde Ölü Bulundu