Depremin talan ettiği Kahramanmaraş'ta ilk sahur - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Depremin talan ettiği Kahramanmaraş'ta ilk sahur

23.03.2023 10:26

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü olan Kahramanmaraş'ta depremzedeler ramazan ayının ilk sahurunu çadırlarda ve konteyner kentlerde gerçekleştirdi. Atatürk Parkı'nda kurulan çadırkentte kalan depremzede Çalı ailesi, "Elhamdülillah bugün Ramazanın ilk sahuru. Buna da şükür, canımız sağ diye Rabbime şükrediyoruz. Çocuklarımızla ve eşimle beraberiz. Bunun verdiği sevinç zaten yeter elhamdülillah" şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş Atatürk Parkı'nda kurulan 804 çadırda kalan depremzedelere sahurluk ve çorba ikram edildi. Hazırladıkları sahurlukları çocuklarıyla yaptıkları duaların ardından yiyen Çalı ailesi, ramazan ayının ilk orucuna niyetlendi.

11 ilde yıkıma neden olan depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta ilk sahur

"CANIMIZ SAĞ DİYE RABBİME ŞÜKREDİYORUZ"

33 yaşındaki baba Kemal Çalı, deprem anını hala unutamadığını, o anlarda evlerinden kendilerini dışarıya zor attıklarını söyledi. Depremde evlerinin zarar gördüğünü anlatan Çalı, "Evimizin içinden dışarılar gözüküyor. Apartmanımızın iç merdiveni zarar gördüğü için daireye giremiyoruz. Girsek de zaten mahallede hiç kimse yok. Mecburiyetten çadırda yaşıyoruz. Elhamdülillah bugün Ramazanın ilk sahuru. Buna da şükür, canımız sağ diye rabbime şükrediyoruz. Çocuklarımızla ve eşimle beraberiz. Bunun verdiği sevinç zaten yeter elhamdülillah" dedi.

11 ilde yıkıma neden olan depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta ilk sahur

"ÇOK ŞÜKÜR SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ÇOCUKLARIMIZLA BİR ARADAYIZ"

Anne Müberra Çalı da büyük bir heyecanla sahur masasını hazırladığını, ailecek ramazan ayının ilk sahurunu yapmanın mutluluğunu yaşadığını aktardı. Her şeye rağmen birlikte olmanın çok güzel olduğunu anlatan Çalı, "Çok şükür sağlıklı bir şekilde çocuklarımızla bir aradayız. Buna daha fazla şükretmek istiyoruz. Çocuklarımıza daha fazla sarılmak istiyoruz." diye konuştu.

11 ilde yıkıma neden olan depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta ilk sahur

"BUGÜNÜMÜZE DE ŞÜKÜR"

Ali Tarakçı ve ailesinin yaşadığı 112 numaralı çadırda da sahur heyecanı yaşandı. Depremde yakınları kaybettiğini anlatan 2 çocuk babası Tarakçı, "Bir ramazan ayına daha ulaşmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Mutluyuz, bugünleri de gördük. Şu an çadırdayız. Bugünümüze de şükür. Bir eksiğimiz yok Allah'a şükür" dedi.

Kaynak: AA
YORUMLAR (3)
  • Gökhan Yıldırım: Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın elbette ki halimize şükredeceğiz; buraya kadar tamam da şu haberi yapan ve veya derleyen arkadaş lütfen biraz Türkçe' ye dikkat..!! Talan yağma anlamındadır yani deprem yağma mı yapmış ? bunun yerine tarumar kullanılsa ( perişan etmek ) daha iyi değil mi ? iyi çalışmalar.. Cevap Yaz 8 0 Yayından Kaldır
  • Birol Kaya: Allah bol rızıklar sağlık afıyet versin Aile hayatın temel taşıdır yaradan kimseyi ailesiz insansız bırakmasın hayırlı ramazanlar. Cevap Yaz 14 0 Yayından Kaldır
  • Ayhan Taş: Hepimize geçmişler olsun. Şükür ediyorsunuz ya inşallah Allah'da hayatınızı güzelleştirip kolaylaştıracaktır. Allahım koruyup kollayan rahmetini bize esirgemeyensin. Allahım rızkımızı senden istiyoruz. Cevap Yaz 35 2 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Depremin talan ettiği Kahramanmaraş'ta ilk sahur - Son Dakika


Advertisement