Dha İstanbul Bülteni - 6 - Son Dakika
Güncel

Dha İstanbul Bülteni - 6

Dha İstanbul Bülteni - 6

1-oyak GENEL MÜDÜRÜNÜN EVİNDEKİ ARAMA SONA ERDİ.Haber.

03.01.2012 20:52
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

1-oyak GENEL MÜDÜRÜNÜN EVİNDEKİ ARAMA SONA ERDİ...

Haber: Gülseli ÖZDEMİR-Kamera: İdris TİFTİKÇİ- İstanbul DHA

Danıştay saldırısına ait güvenlik kamera kayıtlarının silindiği iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında OYAK Genel Müdürü Şerif Coşkun Ulusoy'un Etiler'deki evinde yapılan arama sona erdi. 19.30 sıralarında biten aramanın ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri evden ayrıldı.

Görüntü Dökümü:

-Evden görüntü

-Ekiplerin evden çıkması

-Evrak çantaları

-Detaylar

03.01.2012 -20.19 Haber Kodu : 120103171

==================

2-ODA TV DAVASININ 6. DURUŞMASI SONA ERDİ...

*Tutuklu sanık Oda Tv Haber Müdürü Barış Terkoğlu savunmasını bitirdi

*Terkoğlu: "Sağ kolumu bağlasanız sol kolumla yazacağım"

*Duruşma yarın saat 10.00'a ertelendi

Haber: Cem TURSUN/ İstanbul DHA

Oda TV davasında tutuklandıktan sonra ilk kez savunma yapan Barış Terkoğlu savunmasını tamamladı. Oda TV Haber Müdürü olarak yazdıklarının ve görüşlerine katılsa da katılmasa da tüm yazarların yazdıklarına sahip çıktığını ifade eden Terkoğlu, "Eğer bugün buradan çıksam adliyenin merdivenlerine oturup aynısını yazacağım. 100 yıl hapiste kalsam, çıktığım gün aynı fikirlerde ısrar edeceğim. Sağ kolumu bağlasanız sol kolumla yazacağım. Bunları yapmak için bir örgüte, emre ya da talimata ihtiyacım yok. Nitekim neredeyse bir yıldır hapiste, buradaki tüm sanıklardan ayrı kalıyorum ve suç kabul edilen fikirleri yazmayı sürdürüyorum" diye konuştu.

"BEDENİMİN HÜRRİYETİNİ, RUHUMUN ESARETİYLE DEĞİŞEMEM"

Sadece kendisi için değil bütün sanıklar için tahliye talebinde bulunduğunu ifade eden Terkoğlu, "Hapishane korkusuyla, polis sopasıyla, savcılık terbiyesiyle başka birisi olamam. Bedenimin hürriyetini, ruhumun esaretiyle değişemem. Bu yargılamaların beklentisi buysa ki bence böyle, ben bu beklentiyi geri çeviriyorum" diye konuştu. Terkoğlu'nun savunmasını bitirmesinin ardından duruşma yarın saat 10.00'a ertelendi.

=============

3-BÖBREK TAŞI AğrıSI THY UÇAĞINI GERİ DÖNDÜRDÜ

Türk Hava Yolları'nın(THY), İstanbul-Zürih seferini yapan uçağı bir yolcunun böbrek taşının neden olduğu şiddetli ağrı nedeniyle pist başından geri dönmek zorunda kaldı.

?

Haber: Enver ALAS-İstanbul DHA

Edinilen bilgiye göre; İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bugün saat 15: 00'da Zürih seferi için havalanacak olan THY'nin 'Batman' adlı uçağı kalkış için pist başına geldi. Bu sırada Ahmet Şahin isimli yolcu aniden rahatsızlanınca durumla ilgili kabin görevlileri pilota bilgi verdi. Böbreklerinde taş sancısı çektiği belirlenen yolcu için kaptan pilot park yerine geri dönüş kararı aldı. Uçağın park yerine dönmesinden Ahmet Şahin apronda bekletilen ambulansla Atatürk Havalimanı'nda ki 'PortClinic'e ait sağlık merkezine götürülerek tedavi altına alındı. THY uçağı da rahatsızlanan yolcuyu bıraktıktan sonra gecikmeli olarak saat 17: 21 de Zürih'e gitmek üzere havalandı.

====================

4-TOPBAŞ: OTOBÜSLERİ MODERNLEŞTİRME VE SAYISINI ARTTIRMA ÇALIŞMAMIZ VAR

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş:

"İstanbul'da otobüsleri modernleştirme, yenileme ve sayısını arttırma çalışmamız var"

(3. köprü yapımı) "Bunlar merkezi idarenin ilgili bakanlığın ihale çalışması. Gecikmesinin sebebi bir raylı sistemin de buna monte edilmesi arzu edilmekte. İhale aşamasına geldi"

"(Gebze- Köseköy tren hattnın 2 yıl kapalı kalması)İnsanlarımız karayoluna, yer yer denize nakil olunacaklar. Bu sıkıntıyı çözmek için çalışıyoruz"

?

Haber: Serpil KIRKESER Kamera: Özgür ARSLAN İstanbul DHA

Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif öğleden sonra İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti. Topbaş ziyaret sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. "İstanbul'da uygulanması planlanan özel şerit uygulaması hakkında bilgi verir misiniz?" şeklindeki soruya, Topbaş, "Şuan üzerinde çalıştığımız proje aşamasında Fevzipaşa Caddesi var. İstanbul'un birçok ana arter niteliği taşıyan yerlerde. Özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerde trafik akışını sağlamak için toplu taşımayı teşvik etmek adına bir düzenleme yapmaya çalışıyoruz. Birkaç yıldan beri çalışma yaptığımız bir konudur. Termik kameralarla tespit edeceğiz. Otobüslere ayrılan taranmış yollar üzerinden içinden 3 yolcu ile geçmesine izin verilecek bir sistem. Daha çok tek başına seyahat ediliyor. Araç içinde fazla yolcu taşınmasını teşvik edecek bir sistem. Öncelik tanıyacak. İlk etapta Fevzipaşa Caddesi'nde karşı tarafta da minibüs caddesinde yapılacak. Sistem sıkıntı vermeyecek şekilde similasyon çalışmalarla deneme yapılıyor. Mevcut şeritler üzerinde bir hat buna dahil olacak. Parklanmalar kaldırılacak. Termik kamera ile takip edilecek. Pakistan Pencap eyaletiyle akıllı kavşak uygulamasına doğru gidiyoruz. Otobüsleri bekleme yapmadan geçirecek sistem üzerine çalışıyoruz" dedi. Topbaş, toplu taşımada insanların beklemesini istemediklerini belirterek, "İstanbul'da otobüsleri modernleştirme, yenileme ve sayısını arttırma çalışmamız var. En kalabalık saatlerde bile insanlarımızın rahatlıkla binebildiği seviyeye gelmesini arzu ediyoruz. Bu da bir şehrin medeniyeti anlamını taşımaktadır. İETT 500'lük bir paket ihalesine çıkmıştı, bir 500'e daha çıkmakta, Otobüs A.Ş bin 500 araç daha alacak gerekirse. Halk otobüsleri de diğer taraftan yenileniyor. Trafikte gördüğünüz turkuvaz, erguvan rengi otobüslerin sayısı giderek artacak. Şehir daha konforlu ve kaliteli toplu taşımaya kavuşmuş olacak" diye konuştu.

"EK OTOBÜSLER KONULACAK"

"Yüksek hızlı tren çalışmasında vatandaşların bu mağduriyeti nasıl giderilecek?" şeklindeki soruya

Topbaş, " Mevcut banliyö hatlarında günlük ortalama 140 bin insan taşınmakta. Rayların rehabilite çalışması hızlı trene göre ayarlanması için yapılan çalışmalar, bu hatta 2 yıldan az olmamak üzere sistemi kilitleyecek. Burada belki yer yer çalıştırılmak suretiyle fazlaca mağduriyeti ortaya çıkarmamak üzere program yürütmeye çalışıyorlar. İnsanlarımız karayoluna, yer yer denize nakil olunacaklar. Bu sıkıntıyı çözmek için çalışıyoruz. Böyle bir rehabiliteye de ihtiyaç var. Taze bir sistem kurgulanacak. Bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Kartal- Kadıköy metro hattını hizmete açacağımız için orada biraz daha rahatlama olacak. Gebze ve İzmit'ten gelenlerin aktarma yapmaları gerekecek. İnşaallah İstanbullular da anlayış gösterir. Ek otobüsler ek seferler de konulacak" dedi.

"3 KÖPRÜDE İHALE AŞAMASINA GELİNDİ"

İstanbul'da 3. köprü yapımına ilişkin soruya Topbaş, "Bunlar merkezi idarenin ilgili bakanlığın ihale çalışması. Gecikmesinin sebebi bir raylı sistemin de buna monte edilmesi arzu edilmekte. İhale aşamasına geldi. Özellikle Kayabaşı'nda yol çalışmaları önemli, biz bunları talep etmekteyiz" diye cevap verdi. "D-100 Karayolu üzerinde Atatürk Havalimanına kadar cephe görüntülerinin rehabilite edileceği basında yer aldı. Aşamalar ne durumda?" şeklindeki soruya Topbaş, "Bizim TEM ve E-5 diye iki önemli aksımız var. İki aks da yurt dışında gelenlerin de ve yurt içinde yaşayanların kullandığı bölge. Burada yapı cephelerinin, yüzeylerinin kente yakışır hale gelmesi gerekiyor. Kentsel tasarım Müdürlüğümüz E-5'te ihale hazırlığı yapıyor " diye konuştu.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Topbaş'ın sorulara cevap vermesi

-Genel ve detaylar

?

?

?

(Tür: İstanbul)

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha İstanbul Bülteni - 6 - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  21:39 Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
  16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.


Advertisement