Dikili Belediyesi hizmet üstüne hizmet yapıyor - Son Dakika

Dikili Belediyesi hizmet üstüne hizmet yapıyor

02.09.2016 13:40
Dikili Belediyesi hizmet üstüne hizmet yapıyor, System.String[]

Dikili Belediyesi, 'Kesintisiz Hizmet İçin Kesintisiz İşbirliği' sloganı ile birim müdürlükleri arasında oluşturduğu çalışma sistemi ile hizmet ağının kentin dört bir tarafında güçlü bir şekilde hayat bulmasını sağlıyor.

Başkan Tosun, 'Uyguladığımız çalışma programı ile vatandaş ve muhtarlardan gelen talepler, kısa zamanda çözüme ulaştırılıyor' dedi.

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'un talimatıyla kent genelinde sürdürülen hizmetlerde hızlı, kesin ve kaliteli çözüm sunmaya öncelik veren Dikili Belediyesi ekipleri bir taraftan yeni yollar ile park ve yeşil alanları hizmete açarken, diğer bir taraftan da mevcut yollar ile park ve yeşil alanları modernize ediyor.

Geniş Hizmet Ağı

'Kesintisiz Hizmet İçin Kesintisiz İşbirliği' sloganı ile Dikili Belediyesi'nin hayata geçirdiği çalışma programı kapsamında vatandaş ve muhtarlardan gelen talepler, zaman kaybetmeden ilgili birim müdürlüğüne sevk edilerek, çözüme ilişkin yol haritası belirlenerek en kısa zamanda hizmet kanalının açılması sağlanıyor. Her gün farklı bir noktada çalışma yapan ekipler, 30 mahalle, 265 site ve üretim alanlarını kapsayan geniş bir alanda hizmet veriyor.

Birimler Arası Örnek İşbirliği

Hafta başında Dikili Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin işbirliğinde başlanılan çalışmalarda imar planında yeşil alan olarak Cumhuriyet Mahallesi 397 Sokak, 399 Sokak ve 482 Sokak ile Turan Dursun Caddesi üzerinde bulunan noktalarda toplamda 10 bin metrekarelik yeni bir yaşam alanı ve parklar oluşturuldu. Bademli Mahallesi Alaşehirliler Sitesi'nde de yeşil alan oluşturma çalışmaları devam etmektedir. Fen İşleri Müdürlüğü'müzün de kilit parke taş döşenmesi, bordür ve hafriyat işlerinin gerçekleştirilmesi başta olmak üzere yürüyüş yollarının yapımı konusunda destek verdiği bu çalışmalarda sonuca ulaşmak üzere. Kısa zaman sonra çalışmaların tamamlanması ile birlikte Cumhuriyet Mahallemiz sıfırdan oluşturulan, içerisinde modern oyun ve oturma gruplarının olduğu ile ağaçlandırması, çimlendirmesi, aydınlatması tamamlanmış, ferahlatan kamelyaları olan yaşam alanlarına kavuşacak. Yine devam eden çalışmalar kapsamında Kabakum, Salihler ve Çandarlı Mahallelerimizde yer alan Gökyakut Tatil Sitesi Parkı, Gülkent Tatil Sitesi Parkı, Özgecan Gençlik Parkı, Kabakum Parkı ve Cennettepe Piknik Alanı Parkı modernize edilerek AB standartlarında hijyenik oyun gruplarına kavuşturuldu.

"Kentin Her Noktasına Eşit ve Kaliteli Hizmet Sunuyoruz"

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, göreve geldikleri ilk günden bugüne kentin her noktasına eşit ve kaliteli hizmet sunmaya büyük önem verdiklerini belirterek şöyle konuştu:

"Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz son üç ayda üretim yolları da dahil olmak 20 kilometre yeni yol ve kaldırım yaparken, 150 ayrı noktada da bakım, onarım çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca yeni hizmete açılan ve revizyonu yapılan parklarımızda da hizmet vererek bu alanlarda 2,5 kilometrelik uzunluğuna eşdeğer yürüyüş yolları ve tretuvar yapımını icra etmiştir. Yine bunun yanı sıra Park Bahçeler Müdürlüğümüz de bu yıl içerisinde toplamda 12 olmak üzere son üç ayda 6 adet yeni mahalle parkımızı hizmete sınarken, 24 mevcut park ve yeşil alanın restore edilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yine yürütülen çalışmalara ilave olarak Çandarlı Mahallemizde atıl durumda bir alana, bölgede ilk ve tek olan dev bir turizm kompleksi inşa ediyoruz. Belirli bir program dahilinde kentimize değer katan çalışmalarla yollarımızı, parklarımızı, yeşil alanlarımızı modernize ediyoruz. Park ve yeşil alan sayımızı artıyoruz. Temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimizde nüfusumuz 500 binleri bulmasına ve tüm olumsuzluklara rağmen hizmet seferberliğinden ödün vermeyerek başarılara imza atmaktadır. Birimlerimizin arasında koordinasyon uyumu halkımızdan da büyük destek görmektedir" açıklamasında bulundu.

Dikili Belediyesi hizmet üstüne hizmet yapıyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Dikili Belediyesi hizmet üstüne hizmet yapıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sakatlığı bulunan Beşiktaşlı Gökhan Töre, Malatyaspor maçında oynayamacak Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel ışık gösterisi İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Yağmur sonrası görsel şölen! Konyaaltı Sahili'nde oluşan ışık hüzmesini görenler telefonlarına sarıldı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi