Son dakika Dikili haberleri, Dikili son dakika, son dakika Dikili

Son Dakika Dikili Haberleri

Son dakika Dikili haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son dikili haberleri anında burada.


 • 09:37 Dikili Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'ni açıyor Dikili Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'ni açıyor

  Dikili Belediyesi, öz kaynaklarıyla inşa edilen Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'ni 27 Eylül Çarşamba günü kapılarını açıyor. Kültür merkezi, ticari alan, konferans salonu, fuaye alanı ve çok amaçlı salon gibi birçok bölümden oluşuyor. Açılış programında resim sergisi ve müzik dinletisi yer alacak. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, ilçenin en büyük eksikliğini giderdiklerini ve tüm vatandaşları açılış programına davet etti.

 • Dün Dün 21:35 İzmir açıklarında 151 düzensiz göçmen yakalandı İzmir açıklarında 151 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Foça, Seferihisar ve Dikili ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmak isteyen 151 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Dün Dün 21:29 İzmir Açıklarında 142 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı İzmir Açıklarında 142 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı

  İzmir'in Foça, Karaburun, Dikili ve Urla ilçeleri açıklarında, Yunanistan unsurlarınca geri itilen ve motor arızası yaşayan toplam 142 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kurtarılan göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 22:53 İzmir Açıklarında Motor Arızası Nedeniyle Sürüklenen Bottaki 84 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı İzmir Açıklarında Motor Arızası Nedeniyle Sürüklenen Bottaki 84 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı

  İzmir'in Urla ve Foça ilçelerinde motor arızası nedeniyle sürüklenen bir botta bulunan 84 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarıldı. Ayrıca, Seferihisar ilçesinde Yunanistan unsurlarınca geri itilen bir lastik bot içerisindeki 74 düzensiz göçmen de karaya çıkarıldı. Öte yandan, Foça, Dikili ve Seferihisar ilçeleri açıklarında yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 270 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 22:13 Özgür Özel, Direnen Agrobay İşçilerini Ziyaret Etti: 'Agrobay İşçisi Yalnız Değildir, Kadın Emekçiler Yalnız Değildir' Özgür Özel, Direnen Agrobay İşçilerini Ziyaret Etti: "Agrobay İşçisi Yalnız Değildir, Kadın Emekçiler Yalnız Değildir"

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İzmir Dikili’de haksız yere işten çıkarıldıkları gerekçesiyle 32 gündür direnen Agrobay işçilerini ziyaretinde, “Buradaki insanlar sizin karınca gibi ezeceğiniz insanlar değildir. Karıncanın kardeşi var, biziz. Cumhuriyet Halk Partililerdir. Türkiye’nin bütün sosyal demokratlarıdır. Onlar direndikçe biz de direneceğiz. Agrobay işçisi yalnız değildir, kadın emekçiler yalnız değildir, Türkiye işçi sınıfı yalnız değildir. Hepimiz onlara sahip çıkıyoruz” dedi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 20:33 İzmir Açıklarında 154 Düzensiz Göçmen Yakalandı İzmir Açıklarında 154 Düzensiz Göçmen Yakalandı

  İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik botu tarafından durdurulan lastik botta 67 düzensiz göçmen yakalandı. İnsansız hava aracıyla tespit edilen diğer botlarda ise toplamda 87 düzensiz göçmen daha yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 17:35 İzmir'de 150 kaçak göçmen yakalandı İzmir'de 150 kaçak göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili ve Menderes ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 150 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İzmir İl Göç İdaresi'ne teslim edilecek.

 • 19.09.2023 19 Eyl 20:59 İzmir'de 150 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'de 150 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili ve Menderes ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik Mobil Radarı tarafından hareketli lastik botlarda tespit edilen 150 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik botları tarafından yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 18.09.2023 18 Eyl 13:22 Bamya Üreticileri Fiyatlardan Şikayetçi Bamya Üreticileri Fiyatlardan Şikayetçi

  Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay, İzmir Dikili'de bamya üreticilerini ziyaret ederek, çiftçilerin yaşadığı sorunları dinledi. Çiftçiler, yüksek maliyetler ve eksik destekler nedeniyle zor durumda olduklarını belirtirken, Özmenay da fiyatların düşürülmesi veya çiftçilere destek sağlanması gerektiğini vurguladı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 20:35 İzmir açıklarında 228 düzensiz göçmen yakalandı İzmir açıklarında 228 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Selçuk, Çeşme, Dikili ve Seferihisar ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından düzensiz göçmenleri taşıyan lastik botlar yakalandı. Toplamda 228 düzensiz göçmen, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 09:16 Türkiye, Jeotermal Enerjiyle Tarımsal Üretimini Artıracak Türkiye, Jeotermal Enerjiyle Tarımsal Üretimini Artıracak

  2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Ekonomik Program (OVP), Türkiye'nin tarımsal üretimini artırmak için jeotermal enerji kaynaklarının kullanımını hızlandıracak. OVP kapsamında Sera Organize Tarım Bölgeleri (OTB) kurulacak ve jeotermal seracılık desteklenecek. Jeotermal Enerji Derneği (JED) Başkanı Ali Kındap, jeotermal seracılığın tarımsal üretimde önemli bir rol oynadığını belirterek, Türkiye'nin jeotermal kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanması gerektiğini söyledi. Türkiye'de bugün 5 bin 293 dönüm jeotermal serada üretim yapılıyor ve bu alanın 10 yıl içinde 100 bin dönüme çıkabileceği öngörülüyor.

 • 16.09.2023 16 Eyl 22:55 İzmir'de 196 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'de 196 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Çeşme, Dikili, Karaburun ve Urla açıklarında görevli sahil güvenlik botları tarafından durdurulan lastik botlarda yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyen 196 düzensiz göçmen yakalandı. Jandarma ekipleri ile yapılan işbirliği sonucunda göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 5 kişi gözaltına alındı. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Şüphelilerin işlemleri ise devam ediyor.

 • 14.09.2023 14 Eyl 10:16 Tarımsal Üretimin Planlanması Kurulu Oluşturulacak Tarımsal Üretimin Planlanması Kurulu Oluşturulacak

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmelikle tarımsal üretimin öngörülebilir ve yönetilebilir olması amacıyla Tarımsal Üretimin Planlanması Kurulu oluşturulacak. Kurul, üretim planlamasına konu ürün veya ürün gruplarını belirleyecek, üretim miktarlarını belirleyecek ve tarım, tarımsal sanayi ve kırsal kalkınmada entegrasyonu sağlayacak yönlendirmeleri yapacak. Yönetmelik ayrıca bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretiminin planlanması, izinlerin verilmesi ve üretim planlamasına ilişkin detayları da belirlemektedir.

 • 12.09.2023 12 Eyl 21:30 İzmir'de 166 düzensiz göçmen yakalandı, 25 göçmen kurtarıldı İzmir'de 166 düzensiz göçmen yakalandı, 25 göçmen kurtarıldı

  İzmir'in Dikili ve Selçuk ilçeleri açıklarında yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 166 düzensiz göçmen yakalandı. Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 25 göçmen ise kurtarıldı. Yakalanan göçmenler işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 09.09.2023 09 Eyl 01:00 İzmir açıklarında 23 düzensiz göçmen kurtarıldı, 26 göçmen yakalandı İzmir açıklarında 23 düzensiz göçmen kurtarıldı, 26 göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili ve Menderes ilçeleri açıklarında, arıza nedeniyle sürüklenen bir lastik botta bulunan 23 düzensiz göçmen kurtarıldı. Aynı zamanda Menderes ilçesi açıklarında durdurulan başka bir lastik botta ise 26 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 08.09.2023 08 Eyl 22:59 İzmir Açıklarında 26 Düzensiz Göçmen Yakalandı, 23 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı İzmir Açıklarında 26 Düzensiz Göçmen Yakalandı, 23 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı

  İzmir açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 26 düzensiz göçmen yakalanırken, lastik botlarının motoru bozulan 23 düzensiz göçmen de kurtarıldı.

 • 07.09.2023 07 Eyl 17:10 Sakaryalı Çiftçiler, Mısır Alım Fiyatını Kent Meydanı'nda Protesto Etti: 'Sayın Cumhurbaşkanımız, Mısır Üreticilerinin Bulunduğu Seçim Çevrelerinde... Sakaryalı Çiftçiler, Mısır Alım Fiyatını Kent Meydanı'nda Protesto Etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız, Mısır Üreticilerinin Bulunduğu Seçim Çevrelerinde...

  Sakarya’da çiftçiler, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından mısır alım fiyatının ton başına 6 bin lira olarak açıklanmasını Kent Meydanı’nda protesto etti. Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, “Bir önceki yıl ton başına 5 bin 700 TL olarak belirlenen mısır müdahale alım fiyatının yüzde 5,3 artışla 6 bin TL olarak belirlenmesinin, hangi kriterlere dayanarak yapıldığını anlamak mümkün değildir. Ülkedeki yıllık enflasyonun yüzde 60’ların üzerinde olduğu, üretim girdilerimiz olan mazot, gübre, tohum, ilaç gibi ürünlerde yüzde 100’lere yakın artışların yaşandığı bir ortamda açıklanan bu fiyat üreticilerimize bir ceza olarak algılanmıştır" dedi.

 • 06.09.2023 06 Eyl 14:11 Nef Arsa, Türkiye genelindeki arsa portföyünü tanıtmak için Gaziantep'te yeni bir satış ofisi açıyor Nef Arsa, Türkiye genelindeki arsa portföyünü tanıtmak için Gaziantep'te yeni bir satış ofisi açıyor

  Nef Arsa, değerli lokasyonlarda hayata geçirdiği arsa projeleriyle adından söz ettirirken, şimdi de Türkiye'nin her yerindeki arsa portföyünün tanıtım ve satış operasyonları yürütmek üzere Gaziantep'te bulunan yeni satış ofisini hizmete açıyor.

 • 04.09.2023 04 Eyl 17:02 İzmir Büyükşehir Belediyesi 3x3 Streetball İzmir Cup'ta heyecan dolu finaller yaşandı İzmir Büyükşehir Belediyesi 3x3 Streetball İzmir Cup'ta heyecan dolu finaller yaşandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 3x3 Streetball İzmir Cup finallerinde çekişmeli müsabakalar yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sporu teşvik etme hedefi doğrultusunda düzenlenen organizasyonda, genç kızlar, genç erkekler ve büyük erkekler kategorilerinde şampiyonlar belirlendi.

 • 04.09.2023 04 Eyl 04:16 İzmir'de 71 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'de 71 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Çeşme, Dikili ve Selçuk ilçelerinde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 71 düzensiz göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından lastik botlarda bulunan göçmenler karaya çıkarıldı.

 • 03.09.2023 03 Eyl 04:24 İzmir'de 35 düzensiz göçmen kurtarıldı, 69 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'de 35 düzensiz göçmen kurtarıldı, 69 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili, Seferihisar ve Foça ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 35 düzensiz göçmen kurtarıldı, 69 düzensiz göçmen ise yakalandı. Göçmenler işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 20:17 CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, İl Kongresi Öncesinde İl Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı: 'Mücadeleyi Büyütmek, Umudu Örgütlemek, Kalplerinize... CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, İl Kongresi Öncesinde İl Başkanlığı İçin Adaylığını Açıkladı: "Mücadeleyi Büyütmek, Umudu Örgütlemek, Kalplerinize...

  CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 16 Eylül’de yapılacak il kongresi öncesi adaylığını açıkladı. Aslanoğlu yaptığı konuşmada “Mücadeleyi büyütmek, umudu örgütlemek, kalplerinize inancı aşılamak için adayım” diye konuştu.

 • 01.09.2023 01 Eyl 13:25 Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali'nde İlber Ortaylı ve Funda Arar unutulmaz bir gün yaşattı Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali'nde İlber Ortaylı ve Funda Arar unutulmaz bir gün yaşattı

  37'nci Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali'nin ikinci gününde Tarihçi, akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın konuşmacı olarak katıldığı panel ve Funda Arar konseri ile Dikilililer, unutulmaz bir gün yaşadı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 19:32 İzmir'de 72 düzensiz göçmen kurtarıldı, 73 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'de 72 düzensiz göçmen kurtarıldı, 73 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Çeşme, Dikili, Seferihisar ve Karaburun ilçeleri açıklarında 72 düzensiz göçmen kurtarıldı, 73 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçıları da gözaltına alındı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 15:11 Dikili'de Zafer Bayramı Festival Coşkusuyla Kutlandı Dikili'de Zafer Bayramı Festival Coşkusuyla Kutlandı

  Dikili Belediyesi tarafından düzenlenen 37. Dikili Kültür, Demokrasi ve Emek Festivali'nin açılışı, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuyla gerçekleşti.

 • 30.08.2023 30 Ağu 17:54 İzmir'de 54 düzensiz göçmen kurtarıldı, 82 göçmen yakalandı İzmir'de 54 düzensiz göçmen kurtarıldı, 82 göçmen yakalandı

  İzmir'in Seferihisar, Foça ve Dikili ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 54 düzensiz göçmen kurtarıldı, 82 göçmen ise yakalandı. Göçmenler işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 11:15 Jeotermal enerji kaynaklı tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgeleri sektöre can suyu olacak Jeotermal enerji kaynaklı tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgeleri sektöre can suyu olacak

  Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Başkanı Ufuk Şentürk, Türkiye'de 100 farklı lokasyonda kurulacak jeotermal enerji kaynaklı tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgelerinin sektöre 'can suyu' olacağını belirtti.

 • 29.08.2023 29 Ağu 22:19 Yahyalı'da sel sonrası yaralar sarılıyor Yahyalı'da sel sonrası yaralar sarılıyor

  Kayseri'nin Yahyalı İlçesi'nde etkili olan sağanak sonrası oluşan sel yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, sel sonrası gönülleri ve sokakları tamir edeceklerini belirtti.

 • 29.08.2023 29 Ağu 14:06 Yahyalı'da Sel ve Sağanak Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başladı Yahyalı'da Sel ve Sağanak Sonrası Hasar Tespit Çalışmaları Başladı

  KAYSERİ'nin Yahyalı ilçesinde, sağanak ve selin ardından hasar tespit çalışmalarına başlandı. Sel sonrası birçok ev, iş yeri ve ekili arazide büyük ölçüde zarar olduğu belirlendi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 11:39 Yahyalı'da Sel Felaketi Yahyalı'da Sel Felaketi

  Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde etkili olan sağanak sonrası oluşan sel yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sel ve taşkınlar nedeniyle evler sular altında kaldı, ekili ve dikili araziler zarar gördü.

 • 28.08.2023 28 Ağu 22:57 CHP'li Mahir Polat, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'i eleştirdi CHP'li Mahir Polat, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'i eleştirdi

  CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in siyasi mücadelede ahlaki temellere dayanan eleştirilere karşı çıkmasını eleştirdi. Polat, AKP'nin yalan montaj ve kasetlerle ahlaki ve siyasi meşruiyeti olmayan bir seçim sonucu yarattığını belirtti.

 • 26.08.2023 26 Ağu 22:27 CHP'li Mahir Polat: 'Bizim Cumhuriyetimizde Cumhurbaşkanlığı Yapan Ahlaksız Bir Adamın Montaj Kasetleriyle Meydanlarda Cumhuriyet Halk Partisi'ne... CHP'li Mahir Polat: "Bizim Cumhuriyetimizde Cumhurbaşkanlığı Yapan Ahlaksız Bir Adamın Montaj Kasetleriyle Meydanlarda Cumhuriyet Halk Partisi'ne...

  CHP İzmir Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Mahir Polat, partisinin Dikili ilçe kongresinde, “Bizim Cumhuriyetimizde Cumhurbaşkanlığı yapan ahlaksız bir adamın montaj kasetleriyle meydanlarda Cumhuriyet Halk Partisi'ne yürüdüğünü gördük” dedi.

 • 26.08.2023 26 Ağu 20:41 CHP'li Mahir Polat'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sözlerine Hamza Dağ'dan yanıt: Buna fırsat vermeyiz CHP'li Mahir Polat'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sözlerine Hamza Dağ'dan yanıt: Buna fırsat vermeyiz

  CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ''Bizim Cumhuriyetimizde Cumhurbaşkanlığı yapan ahlaksız bir adam montaj kasetleriyle meydanlarda CHP'yi karaladı'' sözlerine AK Parti cephesinden sert tepki geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ''Kaybetmenin acısıyla ve parti içi kavgada ön plana çıkmak için battıkları bataklığın tezeğini sağa sola sıçratmaya çalışıyorlar. Biz buna fırsat vermeyiz.'' ifadelerini kullandı.

 • 26.08.2023 26 Ağu 12:40 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Belgesel Film Yarışması Finalistleri Belli Oldu 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Belgesel Film Yarışması Finalistleri Belli Oldu

  Adana'da düzenlenecek olan 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamındaki Belgesel Film Yarışması'nda finale kalan 8 eser belirlendi. Yarışmada en iyi belgesel seçilen yapıma 100 bin lira ödül verilecek.

 • 24.08.2023 24 Ağu 20:04 İzmir'de 57 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'de 57 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Çeşme, Dikili ve Foça ilçelerinde, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 57 düzensiz göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik ekipleri, Çeşme ve Dikili ilçelerinde lastik botlarda bulunan 41 göçmeni kurtardı. Foça ilçesi açıklarında ise 16 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 16:08 İzmir Büyükşehir Belediyesi Balıkçılara Destek Verdi İzmir Büyükşehir Belediyesi Balıkçılara Destek Verdi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, artan girdi maliyetleri nedeniyle zor günler geçiren balıkçılara destek oldu. Büyükşehir Belediyesi, 12 metrenin altındaki teknelere bakım masraflarını karşılayacak boya ve macun desteği sağladı. Ayrıca, kooperatiflere yaprak buz makinesi hibe edildi. Balık ağı ve balıkçılık eğitimi destekleri de sezon boyunca devam edecek.

 • 21.08.2023 21 Ağu 19:57 İzmir açıklarında 51 düzensiz göçmen kurtarıldı, 19 göçmen yakalandı İzmir açıklarında 51 düzensiz göçmen kurtarıldı, 19 göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili ve Foça ilçeleri açıklarında lastik botlarda bulunan bir grup düzensiz göçmen, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itildi. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda 51 düzensiz göçmen kurtarıldı. Ayrıca Seferihisar ilçesi açıklarında bir lastik bot içerisinde tespit edilen 19 düzensiz göçmen ise yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 12:03 Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Ata'yı ziyaret etti Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Ata'yı ziyaret etti

  Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, beraberinde Bergama ve Dikili oda başkanları ve AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel ile birlikte, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (IESOB) Başkanı Yalçın Ata'ya tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette, esnafın durumları ve ihtiyaçları değerlendirildi. Koştu, esnafın ülkenin vicdanını temsil ettiğini belirterek, Bergama Belediyesi olarak esnafın yanında olacaklarını ifade etti. Yalçın Ata ise Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu'ya teşekkürlerini iletti ve birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

 • 20.08.2023 20 Ağu 20:36 İzmir açıklarında sürüklenen bottaki 18 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında sürüklenen bottaki 18 düzensiz göçmen kurtarıldı

  İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında, arıza nedeniyle sürüklenen bottaki 18 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.

 • 20.08.2023 20 Ağu 06:23 İzmir'de 125 düzensiz göçmen kurtarıldı, 47 düzensiz göçmen yakalandı İzmir'de 125 düzensiz göçmen kurtarıldı, 47 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili, Menderes, Çeşme ve Foça ilçeleri açıklarında Sahil Güvenlik ekipleri tarafından 125 düzensiz göçmen kurtarıldı, 47 düzensiz göçmen ise yakalandı. Dikili ve Menderes ilçelerinde lastik botlar içerisinde bulunan göçmenler, Yunanistan tarafından geri itildikten sonra Sahil Güvenlik botları tarafından kurtarıldı. Çeşme ve Foça ilçelerinde ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından durdurulan botlarda yakalanan 47 düzensiz göçmen, İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 • 17.08.2023 17 Ağu 19:34 Yunanistan unsurlarınca geri itilen 69 düzensiz göçmen kurtarıldı Yunanistan unsurlarınca geri itilen 69 düzensiz göçmen kurtarıldı

  İzmir'in Dikili, Çeşme ve Seferihisar ilçeleri açıklarında lastik botlarda bulunan 69 düzensiz göçmen, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itildikten sonra Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kurtarılan göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 15.08.2023 15 Ağu 13:33 MHP İzmir İl Başkanı: Yerel seçimler MHP'nin zafer seçimleri olacak MHP İzmir İl Başkanı: Yerel seçimler MHP'nin zafer seçimleri olacak

  MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir ilçelerinde gerçekleştirilen kongrelerde birlik ve beraberlik gösterildiğini belirterek, önümüzdeki yerel seçimlerin MHP'nin zafer seçimleri olacağını ifade etti. İlçe kongrelerine MHP Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu, İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ve İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız da katıldı. Kongrelerde konuşan Osmanağaoğlu, Zillet İttifakı ortaklarının birbirine düştüğünü ve Türkiye'nin ilerlemesini durdurmak isteyen küresel organizasyonların olduğunu söyledi. Şahin ise partililere seslenerek, yerel seçimlerde MHP'nin zafer kaynağı olacak birlik ve beraberlik göstermelerini istedi.

 • 14.08.2023 14 Ağu 15:56 Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 39 düzensiz göçmen kurtarıldı Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 39 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Aydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 39 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • 13.08.2023 13 Ağu 00:31 İzmir Açıklarında Yunanistan Unsurları Tarafından Türk Kara Sularına İtildi İzmir Açıklarında Yunanistan Unsurları Tarafından Türk Kara Sularına İtildi

  İzmir açıklarında, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik botlardaki 58 düzensiz göçmen kurtarıldı, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 38 düzensiz göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, insansız hava aracıyla tespit edilen lastik botlara müdahale etti ve göçmenleri kurtardı.

 • 12.08.2023 12 Ağu 11:55 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kınık'ta Salçalık Domates ve Karpuz Hasadı Etkinliğine Katıldı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kınık'ta Salçalık Domates ve Karpuz Hasadı Etkinliğine Katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kınık'ta düzenlenen salçalık domates ve karpuz hasadı etkinliğine katıldı. Başkan Soyer, Yayakent'te tarlada çalışan işçilere köy ayranı ikram etti ve üreticilerle bir araya gelerek taleplerini dinledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer'in, 'Başka Bir Tarım Mümkün' vizyonu çerçevesinde kentin dört bir yanında kırsal kalkınma hamlelerini büyüterek sürdürüyor.

 • 11.08.2023 11 Ağu 22:52 Dikili'de 45 düzensiz göçmen yakalandı Dikili'de 45 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili ilçesinde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 45 düzensiz göçmen yakalandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Dikili açıklarındaki lastik botta tespit edilen göçmenleri durdurarak gözaltına aldı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • 11.08.2023 11 Ağu 21:38 İzmir'de 45 kaçak göçmen yakalandı İzmir'de 45 kaçak göçmen yakalandı

  İzmir'in Dikili ilçesinde Sahil Güvenlik ekipleri tarafından lastik bot içerisinde tespit edilen 45 düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İzmir İl Göç İdaresine teslim edildi.

 • 11.08.2023 11 Ağu 18:52 CHP'li Bakırlıoğlu, Eski Bakan Dönmez'in 'Ağaçlandırılıyor' Dediği Maden Sahasını İnceledi: 'Burada Dikili Bir Ağaç Bile Yok' CHP'li Bakırlıoğlu, Eski Bakan Dönmez'in 'Ağaçlandırılıyor' Dediği Maden Sahasını İnceledi: "Burada Dikili Bir Ağaç Bile Yok"

  CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez’in TBMM'de; madencilik faaliyetinden sonra maden sahalarında ağaçlandırma yapıldığına ilişkin sözleri üzerine, Soma’da artık kullanılmayan maden sahasına giderek yerinde durum tespiti yaptı. Bakırlıoğlu, “Eski bakan şunu söylüyor; ‘Türkiye'deki madencilik faaliyetleri bittiği zaman sahalar rehabilite ediliyor, ağaçlandırılıyor çam ağaçları ile zeytin ağaçları ile.’ Ancak kazın ayağı böyle değil. Bizler şu anda yıllarca madencilik faaliyeti yapılan ve sonra da terk edilmiş sahanın üzerindeyiz. Burası bırakın rehabilite edilmeyi yıllardan beri böyle. Artık burası bir çöplük haline gelmiş. Yönetmeliklere göre normalde buranın madencilik faaliyetleri başladığında rehabilitasyona başlanması gerekiyordu. Çalışma bittiğinde de buranın rehabilite edilmiş olması gerekirdi. Uzun zaman geçmesine rağmen dikili bir ağaç bile yok” dedi.

 • 11.08.2023 11 Ağu 11:19 Hanife Çakıcı'yı öldüren eşine 'mesaj' indirimi Hanife Çakıcı'yı öldüren eşine 'mesaj' indirimi

  İzmir'de eşi Hanife Çakıcı'yı otobüs terminalinde öldüren Haydar Çakıcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ancak heyet, mahkemeye sunulan dosya ve belgeler ışığında sanığın, Hanife Çakıcı ile C.G. arasındaki mesajları görmesi üzerine 'eylemini hiddet veya şiddetli elemin etkisi altında' gerçekleştirdiğine kanaat getirip cezayı 22 yıl hapse çevirdi.

 • 10.08.2023 10 Ağu 11:20 Selin vurduğu Bozkurt ve Ulus eski günlerine döndü Selin vurduğu Bozkurt ve Ulus eski günlerine döndü

  BİLAL KAHYAOĞLU/SELİM BOSTANCI - Sel felaketinin vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ile Bartın'ın Ulus ilçelerinde aradan geçen 2 yılda afetin izleri silindi.

Advertisement