Son Dakika Haberleri: Diriliş Ertuğrul, 1 Günde 1 Milyon Liralık Zarar Ettirdi

Diriliş Ertuğrul, 1 Günde 1 Milyon Liralık Zarar Ettirdi

2 yıl önce

Setinde çıkan yangın nedeniyle geçtiğimiz akşam yayınlanamayan Diriliş Ertuğrul, en az 1 milyon liralık reklam kaybına sebep oldu.

Diriliş Ertuğrul, 1 Günde 1 Milyon Liralık Zarar Ettirdi, System.String[]

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi 'Diriliş Ertuğrul', setinde çıkan yangın nedeniyle geçtiğimiz akşam yayınlanmazken, bu sıkıntılı gelişmenin en az 1 milyon liralık reklam kaybına sebep olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili "Diriliş Ertuğrul neden yayınlanmadı?" başlıklı bir yazı kaleme alan Posta gazetesi yazarı Mesut Yar, çarpıcı detaylara yer verdi.

İşte Mesut Yar'ın yazısından bir kesit;

Merak edenler için bilgi notunu düşelim; 'Diriliş Ertuğrul'un (TRT 1) setinde çıkan yangın dolayısıyla (şükür can kaybı yok) dizi geçtiğimiz akşam yayınlanmadı.

Bu da gösterdi ki aksiyonu bol olan dönem dizisi için yeterli stok bulunmuyor. 'Diriliş Ertuğrul'un çekimlerinin bir hayli çetin şartlarda gerçekleştiğini biliyoruz. Hele ki kış aylarında şartlar iki kez çetinleşiyor. Üstüne bir de yangın meselesi yaşanmış oldu.

Peki, bu sıkıntılı gelişmenin yapımcının ciddi kaybı dışındaki maliyetini biliyor musunuz? En az 1 milyon liralık reklam kaybı. Hem de reklam gelirlerinin en düşük olduğu aylardan birinde.
Ekibe ve yayıncı kanala geçmiş olsun diyorum; her anlamda!

Haber Yayın Tarihi: 15.12.2017 11:43 

YORUMLAR


Genelevde çekilen fotoğraf davalık etti! HDP'li Pervin Buldan'dan çok konuşulacak S-400 açıklaması Taşla yaraladığı yılan ısırdı, hayati tehlikesi var