"Bir Hafız Yetiştiriyorum Projesi İş Birliği Protokolü" imzalandı - Son Dakika
Güncel

"Bir Hafız Yetiştiriyorum Projesi İş Birliği Protokolü" imzalandı

"Bir Hafız Yetiştiriyorum Projesi İş Birliği Protokolü" imzalandı "Bir Hafız Yetiştiriyorum" projesinin imza töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" buyuran Peygamber Efendimizin (s.a.s.

16.12.2021 16:58  Güncelleme: 19:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

"Bir Hafız Yetiştiriyorum Projesi İş Birliği Protokolü" imzalandı

ANKARA - "Bir Hafız Yetiştiriyorum" projesinin imza töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" buyuran Peygamber Efendimizin (s.a.s.) bu müjdesine nail olmak için önemli bir proje" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı arasında "Bir Hafız Yetiştiriyorum Projesi İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Diyanet İşleri Başkanlığında düzenlenen imza töreninde Diyanet İşleri Başkanlığı adına Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ile MÜSDAV Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Atalay protokolü imzaladı.

Başkan Erbaş: "En hayırlı insanlardan olma noktasında önemli bir adım"

İmza töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, protokolün hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, "Diyanet İşleri Başkanlığımızın, Türkiye Diyanet Vakfı ve MÜSDAV olarak iki önemli vakfımız var. Böyle bir projeyi gündeme getirmiş olmasından dolayı MÜSDAV yönetimini tebrik ediyorum. "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir." buyuran Peygamber Efendimizin (s.a.s.) bu müjdesine nail olmak için gerçekten önemli bir proje. Bir hafızımızın hafızlığını desteklemek, en hayırlı insanlardan olma noktasında önemli bir adım atmaktır." diye konuştu.

Dinç: "Milletimizin 'keşke bizim de bir hafızımız olsaydı' düşüncesine umut oldu"

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç de, milletin gönlünde hafızların önemli bir yeri olduğuna değinerek, "Kendisi hafız olamamış vatandaşlarımızın mutlaka hayalinde ve gönlünde; 'keşke bizim de bir hafızımız olsaydı' düşüncesi öteden beri var. Bizde MÜSDAV'ın bu anlamda ortaya koyduğu "Bir hafız yetiştiriyorum" projesi özellikle bu beklenti içerisinde olan vatandaşlarımıza bir umut olmuştur." ifadelerini kullandı.

Atalay: "Hayırseverlerimiz bağışlarını MÜSDAV web sayfasından yapabilirler"

MÜSDAV Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Atalay ise MÜSDAV'ın dünya üzerinde yaşayan Müslümanlar arasında kardeşlik ve gönül köprülerini kurmak, İslam dininin insanlığa huzur ve barış getirmeyi amaçlayan evrensel ilke ve değerlerinin tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla kurulmuş bir vakıf olduğunu bildirdi.

Hafızlık eğitimi alan öğrencilere MÜSDAV tarafından verilecek olan eğitim bursunun öğrencilere daha iyi bir şekilde eğitim görmelerine katkı sunacağını belirten Atalay, hayırseverler yardımlarını MÜSDAV vakfının web sayfasından online şekliyle yapabileceklerini söyledi.

Hafızlığını tamamlayan öğrencilere kişisel ve mesleki gelişim dersleri verilecek

'Bir Hafız Yetiştiriyorum' projesi çerçevesinde, Türkiye genelinde hafızlık eğitimi alan öğrencilere aylık 250 TL olmak üzere bir yılda toplam 3 bin TL'lik burs imkanı sağlanacak. Bunun yanı sıra öğrencilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında da giyim yardımı yapılacak. Ayrıca projede hafızlığını tamamlayan öğrencilere kişisel ve mesleki gelişim dersleri verilmesi planlanırken üniversite sınavında akademik başarı gösteren hafızlara maddi destek sağlanması amaçlanıyor.

"Bir Hafız Yetiştiriyorum Projesi İş Birliği Protokolü" imzalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 'Bir Hafız Yetiştiriyorum Projesi İş Birliği Protokolü' imzalandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Fenerbahçe'nin Hatayspor maçı kadrosu belli oldu
  17:23 Fenerbahçe'nin Hatayspor maçı kadrosu belli oldu

  Fenerbahçe, Hatayspor ile oynayacağı maçın kadrosunu açıkladı. Cezalı ve sakat oyuncuların yer almadığı kadroya Fred dahil edildi. İrfan, King ve Djiku ise kadroda yer almadı. İşte Fenerbahçe'nin 23 kişilik maç kadrosu...

 • Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleriyle Bir Araya Geldi
  17:23 Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleriyle Bir Araya Geldi

  Kırıkkale Valisi Mehmet Makas, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleriyle bir araya geldiği toplantıda, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın tabiriyle 'Teknofest kuşağını' eğitmekle, ülkemizi, milletimizi tüm insanlığa hizmet anlamında Türkiye Yüzyılına ve Türk'ün çağına hazırlamakla mükellefiz' dedi.

 • Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün
  17:22 Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün

  Erzurum'un Güney ilçe ve köylerinde eğitim gören öğrencileri yaz kış demeden gruplar halinde Erzurum'a getiren iş insanı Ferit Kaya, çocukların hayalini gerçekleştiriyor. Kaya, çocukları Palandöken Kayak Merkezi ve diğer tarihi yerleri gezdirip alışveriş merkezlerinde eğlendirdikten sonra onlara cağ kebabı ve kadayıf dolması ikram ederek unutulmaz bir gün yaşatıyor. Kaya, bugüne kadar 4 bin öğrenciye bu imkanı sağlamış ve projeyi her yıl sürdürmeyi planlıyor.

 • Samsun'da otel odasında uyuşturucu satışı yapan 4 kişi yakalandı
  17:22 Samsun'da otel odasında uyuşturucu satışı yapan 4 kişi yakalandı

  Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışma yapan Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir otel odasından uyuşturucu satışı yapıldığı bilgisine ulaştı. Yapılan operasyonda 4 kişi gözaltına alındı ve otel odasında yapılan aramalarda uyuşturucu madde, ruhsatsız tabanca ve diğer suç unsurları ele geçirildi. Şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı.

 • Antalya Büyükşehir Belediyesi Ünsal Mahallesi'nde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı
  17:21 Antalya Büyükşehir Belediyesi Ünsal Mahallesi'nde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesi Ünsal Mahallesi'nde Mustafa Haşmet Caddesi üzerinde yeni yol açma çalışmalarını tamamladı. Yolda asfalt dökümü ve kaldırım çalışmalarının ardından peyzaj çalışmalarına başlanacak.

 • Saadet Partisi İBB Başkan adayı Birol Aydın Yenikapı'da stantları gezdi
  17:20 Saadet Partisi İBB Başkan adayı Birol Aydın Yenikapı'da stantları gezdi

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, seçim çalışmaları kapsamında Yenikapı Etkinlik Alanı'nda stantları gezdi. Aydın, 'Kafkas Kültür Buluşmaları' dolayısıyla burada yer alan derneklerin görevlilerinden yörelere ve ürünlere ilişkin bilgi aldı. Aydın, sanatçı Betül Bilgin ve müzik grubunun sergilediği dinletiyi takip etti.

 • Kapadokya Alan Başkanı, Kapadokya'nın korunması ve turizm kapasitesinin geliştirilmesi için çalışmalar yürütüyor
  17:19 Kapadokya Alan Başkanı, Kapadokya'nın korunması ve turizm kapasitesinin geliştirilmesi için çalışmalar yürütüyor

  Kapadokya Alan Başkanı Birol İnceciköz, Kapadokya'nın doğal, tarihi ve kültürel değerlerini korumak ve turizm kapasitesini geliştirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirtti. İnceciköz, bölgedeki turizmin sürdürülebilirliğini sağlamak ve kaçak yapılarla mücadele etmek için önemli projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 • Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi
  17:19 Karabük'te Deprem Tatbikatı Gerçekleştirildi

  Karabük'te, Deprem Haftası dolayısıyla Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin katılımıyla bir tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikatta öğrenciler ve öğretmenler, deprem anında 'hayat üçgeni' oluşturarak güvenli bir şekilde bulundukları yerlerde bekledi. Senaryo gereği depremin sona ermesiyle birlikte okul tahliye edildi ve öğrenciler acil toplanma bölgesinde toplandı. AFAD KBRN uzmanları, tahliye edilen okulda gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etti. Tatbikatta mahsur kalan öğrenciler, AFAD, UMKE ve MEB AKUB ekipleri tarafından kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Tatbikat, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesiyle sona erdi. Programa AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Küçükzoroğlu da katıldı.

 • Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Konaklar Bostanı'nı açtı
  17:18 Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Konaklar Bostanı'nı açtı

  Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Konaklar Mahallesi'nde sürdürülebilir bir yaşam için başlatılan Konaklar Bostanı'nı hayata geçirdi. Çevreci vatandaşların katkısıyla bostanın hazırlandığını ifade eden Rıza Akpolat, 'Beşiktaş'ta çevreye ve sürdürülebilir yaşama karşı her zaman duyarlıyız' dedi.

 • Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
  17:16 Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

  Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


Advertisement