Don Kişot Kitabı - Son Dakika

Don Kişot Kitabı

06.11.2014 03:07
Don Kişot Kitabı, System.String[]

Don Kişot Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Don Kişot Kitabı kitabının kısa özeti.

Yıllar önce, on altıncı yüzyılda, Kesada adında İspanya'nın Manca şehrinde yaşayan bir soylu vardı. Ama ne yazık ki bu soylu kişi zengin değildi ve fazla bir malı mülkü de yoktu. Birkaç küçük tarlası ve birde şatoya benzer evi onun bütün servetini oluşturuyordu. Kesada'nın dedelerinden kalan evi, bakımsızlıktan dolayı çok yıpranmıştı. Ara sıra da olsa yapılan onarımlarla ayakta kalabiliyordu. Kesada ise bunlara aldırmıyor, durumundan da hoşnut bir şekilde yaşıyordu.

Aym evde yaşadığı orta yaşlarındaki becerikli bir kadınla, getir götür işlerinde çalışan bir çocuk, Kesadanın tüm isteklerini yerine getiriyordu. Yirmi yaşında bir genç kız olan yeğeni ise amcasının rahatı için elinden geleni yapmaya çalışıyordu.

Kesada'nın parada pulda gözü yoktu. Her gün önüne istediği yemekler geliyordu o da onun için yeterliydi. Onun tek ilgilendiği şey, bol bol şövalye öyküleri okumaktı. Sabah uyanır uyanmaz kitaplarından birini eline alır, gözlerini kitaptan ayırmadan okumasını sürdürürdü. Bazı zamanlar sabahladığı bile olmuştu kitaplarını okurken.

Elindeki kitapların hepsini okuyup bitirdikten sonra yeni kitaplar satın almak istedi. Gerekli parayı ise küçük tarlalarından birkaçını satarak sağladı. Kasabadan satın alıp geldiği onlarca kitaptan sonra, daha da içine kapanık bir şekilde yaşamaya başladı ve hiç kimseyle konuşmaz oldu. Tek uğraşısı kitaplarıydı.

Yazar: Miguel de Cervantes Saavedra

Yayınevi: Gece Kitaplığı Yayınları

ISBN: 9786053243106

Boyut: 135-210

Sayfa Sayısı: 61

Basım Yılı: 2014-10

Cilt Durumu: Karton

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Don Kişot Kitabı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi