DSP Genel Başkanı Aksakal'dan 12 Eylül mesajı Açıklaması - Son Dakika

DSP Genel Başkanı Aksakal'dan 12 Eylül mesajı Açıklaması

11.09.2020 14:31
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan 12 Eylül mesajı Açıklaması, System.String[]

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "Tam 40 yıl önce emperyalizmin güdümünde gerçekleştirilen faşist askeri darbenin ceremesini çekmeye devam ediyoruz.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "Tam 40 yıl önce emperyalizmin güdümünde gerçekleştirilen faşist askeri darbenin ceremesini çekmeye devam ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Aksakal, 12 Eylül 1980 darbesinin 40'ıncı yılı dolayısıyla yayımladığı yazılı açıklamasında, Kenan Evren öncülüğünde yapılan darbe sürecinde insanların "sağcı-solcu", "Alevi-Sünni" ve "Türk-Kürt" diye ayrıştırdığını ve bugün dahi bitirilememiş terör yapılanmasının kanlı örgütü PKK'nın tohumlarının atıldığını ifade etti.

Darbeyi yapanların dönemin ABD Başkanı'na "Bizim çocuklar başardı" diye haber verdiğini hatırlatan Aksakal, "Tam 40 yıl önce emperyalizmin güdümünde gerçekleştirilen faşist askeri darbenin ceremesini çekmeye devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

Darbecilerin hazırladığı ve uzun yıllar boyunca yürürlükte kalan 12 Eylül Anayasası'nın bir kısım hükümlerinin değiştirilmesine rağmen demokratik yaşama dair kısıtlayıcı maddelerin halen geçerliliğini sürdürdüğünü aktaran Aksakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türk milletinin demokratik hakları elinden alınmış, halkımız faşist darbecilerin esareti altına sokulmuştur.

Görevimiz, gelecek nesillerimizi kendilerine güveni güçlü, demokrasiyi iliklerine kadar sindirmiş, sevgiyi ve kardeşliği özümsemiş bireyler olarak yetiştirmektir. Dolayısıyla darbe ürünü tüm antidemokratik yasalar derhal kaldırılmalı, toplumun tümünün temsil edildiği bir parlamento yapısı ivedilikle hayata geçirilmelidir."

Darbeye karşı demokrasi mücadelesi vermiş herkesi selamladığını bildiren Aksakal, şunları kaydetti:

"15 Temmuz'da bir kez daha denenmek istenen faşist darbe girişimi, emperyalizmin devletimiz ve topraklarımız üzerindeki heveslerinin boyutunu göstermesi açısından çarpıcı bir gelişmedir. Demokratik yaşamın içinde bulunduğu 40 yıllık esaret artık son bulmalıdır. Faşist darbenin 40'ıncı yılında bu darbenin faillerini bir kez daha nefretle lanetliyorum."

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika DSP Genel Başkanı Aksakal'dan 12 Eylül mesajı Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor