Düzce Üniversitesi'nden Bir Başarı Daha - Son Dakika

Düzce Üniversitesi'nden Bir Başarı Daha

20.07.2018 17:02
Düzce Üniversitesi'nden Bir Başarı Daha, System.String[]

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, editörlüğünü üstlendikleri “#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag’e İletişim” kitabı ile büyük bir başarıya daha imza attı.

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, editörlüğünü üstlendikleri "#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag'e İletişim" kitabı ile büyük bir başarıya daha imza attı.

İletişim ve halkla ilişkiler üzerine eğitim gören Düzce Üniversitesi öğrencileri; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş ve Öğr. Gör. Turgay Yavaş'ın öncülüğünde büyük bir çalışmayı hayata geçirdiler. Ön sözünü; halkla ilişkiler duayeni Betül Mardin ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ın, son sözünü Can Yılmaz'ın yazdığı; editörlüğünü Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin üstlendiği "#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag'e İletişim" başlıklı kitap, İnkılap Yayınevi'nden çıktı.

Küresel dünyada, değişen yaşam şartları ve bakış açıları göz önüne alındığında; günümüzde bilimde ve teknolojide akıl almaz derecede bir hız ve değişim görülmektedir. Bu kadar hızlı değişmelerin yaşandığı bir süreçte insan ilişkilerinde neden bir gelişme ve değişme yaşanmadığı sorusu önemlidir. Bu soruya; teknolojik döngünün insan hayatlarının önüne geçmesi, insana göre şekillenen teknolojiden ziyade, teknolojiye uygun şekillenen hayatlar ve ilişkiler anlayışı yanıtı, çok da yanlış olmayacaktır. Teknolojik değişmeler, kültürel özellikler, iletişimde sorun odaklı olmak, çözüm üreten süreçler üzerine odaklanamamak, bilgi ve ilgi eksikliği, hatta iletişimin öğretilemez kanısı bu durumu destekleyici diğer yanıtlar olarak sıralanabilir. İletişim, doğru zamanda, doğru kanalla, doğru alıcıya, doğru mesajı en doğru şekilde iletmektir. Bu doğru kavramının altını kalın çizgilerle çizen unsur ise "etkili iletişim becerileri" olmaktadır.

#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag'e İletişim adlı kitapta; kişilerarası iletişim kavramı, tanımı, süreci, iletişimin temel öğeleri, bunların işlevleri ve amaçları üzerinde ayrı ayrı duruluyor. Farklı dillerde iletişim kavramının nasıl ele alındığı ve ne anlama geldiğini inceleyen kitapta; kültür aktarım aracı olarak "atasözleri"ne yer verilerek, atasözleri, kültür, iletişim ilişkisi ortaya koyuluyor. İletişimi "Google"a sorarak arama motorunun da zaman içerisinde kendisini nasıl güncellediğine de yer vermeye çalışan kitap, mikropları inceleyerek bakteriler arasındaki iletişimi de sorguluyor. İletişimsizlik ve buna bağlı olarak da insanlar üzerinde yaratılabilecek iletişimsizlik olgusu irdelenerek, iletişim sürecini engelleyen sorunları ortadan kaldırabilmek amacıyla çözüm önerileri ve etkili iletişim yöntemlerine de yer veriliyor.

Kitapta; halktan beş bin kişiye, meslek profesyonelleri olarak nitelendirilen Türkiye'nin en gözde şirketlerinin kurumsal iletişim müdürlerine ve Türkiye'nin kanaat önderleri olan saygın isimlere "İletişim nedir?" sorusu sorularak günümüz iletişimi analiz ediliyor.

Ön sözünü; halkla ilişkiler duayeni Betül Mardin ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ın, son sözünü de Can Yılmaz'ın kaleme aldığı "#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag'e İletişim" isimli eseri; Cem Yılmaz, Sunay Akın, Hülya Avşar, Cem Arslan, Hülya Koçyiğit, Güneri Civaoğlu, Zafer Algöz, Yılmaz Vural, Haldun Dormen, Üstün Dökmen ve Ceyhun Yılmaz destekleyerek iletişimi tanımlıyor.

Kitabın editörlüğünü üstlenen Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, hem teori, hem de pratiği bir arada deneyimleyerek önemli bir başarının sahibi oluyor. - DÜZCE

Düzce Üniversitesi'nden Bir Başarı Daha
Düzce Üniversitesi'nden Bir Başarı Daha
Düzce Üniversitesi'nden Bir Başarı Daha

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Düzce Üniversitesi'nden Bir Başarı Daha - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor 00:29 Manavgat'ta büyük felaket! Yangın bir türlü kontrol altına alınamıyor İhanete uğrayan Sevda Erginci'den eski sevgilisi Yılmaz Kunt'a manidar gönderme 00:10 İhanete uğrayan Sevda Erginci'den eski sevgilisi Yılmaz Kunt'a manidar gönderme Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici 22:43 Sevgilisiyle barışan Şeyma Subaşı'dan uzun bir aradan sonra ilk poz geldi! Mesajı da bir hayli dikkat çekici
Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu 22:38 Hakan Çalhanoğlu, Inter'de şov yapıyor! Hazırlık maçına performansıyla damga vurdu Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı 22:21 Osmaniye'de çıkan orman yangını sürüyor! Tedbir amacıyla evler boşaltıldı PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz 20:57 PSV'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi defterini kapattı! İşte Avrupa Ligi'ndeki yeni rakibimiz
Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler 17:35 Bakan Soylu'dan düzensiz göçmen eleştirilerine anlamlı yanıt: Memleket zor dönemdeyken bileziklerini gönderdiler Alevi ve Bektaşi derneklerinden İBB'ye festival ismi tepkisi: Eğlence programına bu isim koyulmaz 17:12 Alevi ve Bektaşi derneklerinden İBB'ye festival ismi tepkisi: Eğlence programına bu isim koyulmaz
Advertisement