Son dakika Düzce Üniversitesi haberleri, Düzce Üniversitesi son dakika, son dakika Düzce Üniversitesi

Son Dakika Düzce Üniversitesi Haberleri

 • Düzce'nin Yığılca ilçesinde evde çıkan yangında 14 yaşındaki çocuk yaralandı
  14:36 Düzce'nin Yığılca ilçesinde evde çıkan yangında 14 yaşındaki çocuk yaralandı

  Düzce'nin Yığılca ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde Ramazan A'ya ait tek katlı evde belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın sırasında evde bulunan 14 yaşındaki Ş.A. ve ablası dışarı çıkarken, Ş.A. vücudunda yanıklar oluştu ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. İtfaiye ekipleri yangını söndürdü ancak ev kullanılamaz hale geldi.

 • Düzce'deki öğrenciler Ninemin Tarifleri Atölyesinde yöresel yemekler öğrendi
  10:59 Düzce'deki öğrenciler Ninemin Tarifleri Atölyesinde yöresel yemekler öğrendi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Düzce yurtlarında kalan öğrenciler, Ninemin Tarifleri Atölyesinde mısır ekmeği, karalahana sarması ve çorbası ile klasik mantı tarifini öğrendi. Düzce Üniversitesi öğrencileri, boş zamanlarında hem öğrenip hem eğleniyorlar. Yaptıkları yöresel yemekleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı ve Yurt Hizmetleri Müdürü Ahmet Karaarslan'ın katılımıyla afiyetle yediler.

 • Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Düzce Üniversitesi Fakültelerini Ziyaret Etti
  23 Şub Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Düzce Üniversitesi Fakültelerini Ziyaret Etti

  Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde motivasyon amaçlı Düzce Üniversitesi'nin farklı fakültelerini ziyaret etti. Ziyaret süresince öğrencilere bölümler hakkında bilgiler verildi ve soruları cevaplandırıldı. Öğrenciler, derslere katılım sağlayarak ve üniversite öğrencileriyle konuşarak bölümler hakkında daha fazla bilgi edindi. Ziyaret programı, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi'ni kapsadı.

 • Düzce Üniversitesi öğrencisi Eylül Arinna Hemiş Muaythai Türkiye Şampiyonası'nda 3. oldu
  23 Şub Düzce Üniversitesi öğrencisi Eylül Arinna Hemiş Muaythai Türkiye Şampiyonası'nda 3. oldu

  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2024 faaliyet programında yer alan ve Ünilig çerçevesinde Mersin'de düzenlenen Üniversiteler Muaythai Türkiye Şampiyonası'nda Düzce Üniversitesi öğrencisi Eylül Arinna Hemiş, 51 kilo kadınlar sıkletinde üstün bir performans sergileyerek üçüncü oldu ve Düzce Üniversitesi'ni başarıyla temsil etti.

 • Düzce Üniversitesi, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konferansı'na ev sahipliği yapıyor
  22 Şub Düzce Üniversitesi, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konferansı'na ev sahipliği yapıyor

  Düzce Üniversitesi, çevre kirliliği, iklim değişiklikleri ve doğal kaynakların yitirilmesi gibi sorunlara dikkat çekmek ve çözüm yollarını tartışmak amacıyla 'İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Uluslararası İş Birlikleri Konferansı' düzenliyor. Konferansa dünya genelinden bilim insanları, politika yapıcılar ve özel kuruluşlar katılıyor.

 • Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı
  22 Şub Düzce Üniversitesi CLICS Kongresi İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Konularını Ele Aldı

  Düzce Üniversitesi, CLICS Kongresi ile çevre ve sağlık alanında uzman bilim insanlarını bir araya getirerek iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularını tartıştı. Kongre, fiziksel sunumlar ve online oturumlar şeklinde gerçekleştirildi ve çözüm yollarını tartışmayı ve farkındalık kazanmayı hedefledi. Programa dünya genelinden katılım sağlayan bilim insanları, akademisyenler ve politika yapıcılar katıldı.

 • Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi İkinci Toplantısı Gerçekleştirildi
  22 Şub Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi İkinci Toplantısı Gerçekleştirildi

  Düzce Belediyesi'nin nihai faydalanıcısı olduğu ve AB tarafından finanse edilen Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı (SKUP) Projesi ikinci toplantısı paydaş çalıştayı adı altında gerçekleştirildi. Proje, Düzce'nin kent içi ulaşım sistemlerini geliştirerek, yaşanabilir bir çevre ve etkili bir ulaşım ağı oluşturmayı hedefliyor.

 • Düzce'deki Gençler Komşum Projesiyle İhtiyaç Sahiplerine Yemek Ulaştırıyor
  21 Şub Düzce'deki Gençler Komşum Projesiyle İhtiyaç Sahiplerine Yemek Ulaştırıyor

  Düzce Gençlik Spor Bakanlığı yurtlarında kalan gönüllü gençler, Komşum Projesi kapsamında çıkan yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Düzce Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerin konakladığı yurtlarda çıkan yemekler israf olmuyor. Gönüllü gençler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteğiyle akşam yemeği olarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım ediyorlar.

 • Düzce Valisi Selçuk Aslan Başkanlığında Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma Toplantısı Gerçekleştirildi
  16 Şub Düzce Valisi Selçuk Aslan Başkanlığında Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma Toplantısı Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi'nin bahar dönemi başladı ve öğrencilerin huzur ve güvenliği için Vali Selçuk Aslan başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, üniversite öğrencilerinin huzur ve güvenliği için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 • Kışın Sıcak Havaları Baharda Don Olayları Takip Edecek
  15 Şub Kışın Sıcak Havaları Baharda Don Olayları Takip Edecek

  Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Fındık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şemsettin Kulaç, kışın mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havaların ardından baharda yaşanabilecek don olaylarının fındık verimini etkileyeceğini, erkek tozlayıcı olmamasından fındık tanelerinin boş çıkabileceğini söyledi. Kulaç, iklim değişikliğinin fındık üzerindeki olumsuz etkilerini araştırdıklarını ve önlemler aldıklarını belirtti.

 • DÜZCE'de polis fuhuş operasyonu: 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı
  14 Şub DÜZCE'de polis fuhuş operasyonu: 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı

  Düzce'de polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında fuhuş yapıldığı tespit edilen kişilere cezai işlem uygulandı.

 • Düzce'de Fuhuş Operasyonu: 3'ü Kadın 5 Kişi Gözaltına Alındı
  14 Şub Düzce'de Fuhuş Operasyonu: 3'ü Kadın 5 Kişi Gözaltına Alındı

  Düzce'de polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda 3'ü kadın 5 kişi gözaltına alındı. Operasyon kapsamında fuhuş yapıldığı tespit edilen kişilere cezai işlem uygulandı.

 • Düzce'de Kaza Sonrası Mahalle Sakinleri Yolu Kapattı
  12 Şub Düzce'de Kaza Sonrası Mahalle Sakinleri Yolu Kapattı

  Düzce'nin Çamköy Mahallesi'nde meydana gelen bir kaza sonucunda 5 kişi yaralandı. Kazanın ardından mahalle sakinleri, yoldan geçen araçlara taş atarak yolu kapattı. Bölgeye çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Düzce Valisi'nin yapılacak aydınlatma ve yol düzenleme çalışmaları sözünü vermesiyle vatandaşlar eylemi sonlandırdı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Düzce'de hafif ticari araç at arabasına çarptı, 5 kişi yaralandı
  12 Şub Düzce'de hafif ticari araç at arabasına çarptı, 5 kişi yaralandı

  Düzce'de Kuzey Çevre Yolu'nda meydana gelen kazada, hafif ticari araç at arabasına çarptı ve 5 kişi yaralandı. Kazanın ardından bölge sakinleri yolu trafiğe kapattı, ancak polis ekipleri müdahale ederek olayı kontrol altına aldı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı ve at veteriner kontrolünün ardından sahibine teslim edildi.

 • Düzce Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı Bölgesel Lig Şampiyonu Oldu
  12 Şub Düzce Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı Bölgesel Lig Şampiyonu Oldu

  Düzce Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, Üniversiteler Arası Voleybol Bölgesel Lig grup müsabakalarında yenilgisiz şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonada üstün performans sergileyen takım, Süper Lig'e yükselme müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

 • Düzce Üniversitesi Voleybol Takımı Bölgesel Lig Grup Müsabakalarında Şampiyon Oldu
  12 Şub Düzce Üniversitesi Voleybol Takımı Bölgesel Lig Grup Müsabakalarında Şampiyon Oldu

  Düzce Üniversitesi kadın voleybol takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Voleybol Bölgesel Lig Grup Müsabakalarında namağlup şampiyon oldu. Şampiyonada gösterdikleri üstün performansla Süper Lig'e yükselme müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

 • Düzce'de tıra çarpan cip hurdaya döndü: 2 yaralı
  11 Şub Düzce'de tıra çarpan cip hurdaya döndü: 2 yaralı

  Düzce'de tıra arkadan çarpan cipteki 2 kişi yaralandı. Kaza, Kabalak rampasında meydana geldi. Kaza sebebiyle trafiğin tek şeritten verildiği yol, araçların kaldırılmasının ardından normale döndü. Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

 • Düzce'de tıra arkadan çarpan cipteki 2 kişi yaralandı
  11 Şub Düzce'de tıra arkadan çarpan cipteki 2 kişi yaralandı

  Düzce'de meydana gelen kazada, tıra arkadan çarpan cipteki 2 kişi yaralandı. Kaza sonucunda cip hurdaya dönerken, yaralılar hastaneye kaldırıldı. Kazanın ardından yol trafiğe açıldı ve inceleme başlatıldı.

 • Düzce'de Kıbrıs gazisi Ayhan Kaymak toprağa verildi
  11 Şub Düzce'de Kıbrıs gazisi Ayhan Kaymak toprağa verildi

  Düzce'de rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kıbrıs gazisi Ayhan Kaymak, Gölyaka ilçesinde defnedildi. Kaymak için Elif Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi ve cenazesi Gölyaka Merkez Mezarlığı'na defnedildi. Törene, Kaymak'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra birçok yetkili ve vatandaş katıldı.

 • Düzce'de midibüs ve otomobilin karıştığı kazada 3 kişi yaralandı
  10 Şub Düzce'de midibüs ve otomobilin karıştığı kazada 3 kişi yaralandı

  Düzce'nin Nusrettin Mahallesi Nusrettin Cami kavşağında meydana gelen kazada, midibüs ile otomobil çarpıştı. Kazada 3 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Düzce Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İş Birliğini Geliştirmek İçin Toplantı Gerçekleştirildi
  10 Şub Düzce Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü İş Birliğini Geliştirmek İçin Toplantı Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü arasındaki iş birliğini daha da geliştirmek amacıyla toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, mevcut iş birliklerinde yaşanan sorunlar, yeni iş birlikleri ihtiyacı ve nelerin yapılabileceği konuşuldu. Ayrıca, çocuk hakları kongresi düzenlenmesi, işsiz kadınlara istihdam sağlayacak proje planlanması, çocuk evlerindeki çocuklar için eğitimler yapılması gibi konular da ele alındı. İki kurum arasında protokolün uygulanması ve hızlı çalışmanın sağlanması amacıyla koordinasyon kurulunun oluşturulması da önerildi.

 • Düzce'de yolun karşısına geçmeye çalışan yaya otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti
  09 Şub Düzce'de yolun karşısına geçmeye çalışan yaya otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti

  Düzce'de M.B.Ç. idaresindeki bir otomobil, Kuzey Çevre yolu Yahyalar mevkisinde yolun karşısına geçmeye çalışan Samet Bayram'a çarptı. Çarpmanın etkisiyle ağır yaralanan Bayram, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Sürücü gözaltına alındı.

 • Düzce Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi Ünlü Şefleri Ağırladı
  08 Şub Düzce Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi Ünlü Şefleri Ağırladı

  Düzce Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi, Türkiye'nin dört bir yanından ünlü şefleri ağırladı. Düzce Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencilerine farklı kültürlerden yemekler öğretildi. Başkan Dr. Faruk Özlü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda konuklara Gaziantep yöresine özel baklava ikram edildi.

 • DÜZCE Üniversitesi'nde Keşfedilen Kırım Kayını Türkiye İçin Nadir Bir Tür
  07 Şub DÜZCE Üniversitesi'nde Keşfedilen Kırım Kayını Türkiye İçin Nadir Bir Tür

  Düzce Üniversitesi'nde görevli akademisyenler, Bolu ormanlarında yaptıkları araştırma sonucunda Türkiye'nin 3. kayın ağacı türünü keşfetti. Doğal melez bir tür olan Kırım kayını, Türkiye için nadir bulunan bir tür olarak belirlendi. Keşif, Düzce Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Dergisi'nde yayımlandı. Prof. Dr. Necmi Aksoy, türün koruma durumunun kritik tehlike altında olduğunu ve uluslararası koruma listesine alınması gerektiğini belirtti.

 • Düzce Üniversitesi Panthers, Osmangazi Üniversitesi'ni 64-14 mağlup etti
  06 Şub Düzce Üniversitesi Panthers, Osmangazi Üniversitesi'ni 64-14 mağlup etti

  Düzce Üniversitesi korumalı futbol takımı Düzce Panthers, Osmangazi Üniversitesi Esogü Silverbacks takımını 64-14 mağlup ederek lige iyi bir başlangıç yaptı. Mücadele seviyesi yüksek, çekişmeli geçen müsabakada, Düzce Üniversitesi takımı Panthers, daha istekli ve dirençli bir oyun sergileyerek galibiyete ulaştı. Maç sonunda sporcular, yoğun çalışmanın karşılığını almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti ve desteklerinden dolayı üniversite yönetimine teşekkür etti.

 • Düzce Üniversitesi DARK Personelleri Destek AFAD Gönüllüsü Belgelerini Aldı
  06 Şub Düzce Üniversitesi DARK Personelleri Destek AFAD Gönüllüsü Belgelerini Aldı

  Düzce Üniversitesi Afet ve Acil Durum Arama Kurtarma Birimi (DARK) personelleri, 6 Şubat depremi dolayısıyla düzenlenen programda, Destek AFAD Gönüllüsü belgelerini törenle aldı.

 • Anadolu Otoyolu'nda minibüs kazası: 1 ölü, 3 yaralı
  06 Şub Anadolu Otoyolu'nda minibüs kazası: 1 ölü, 3 yaralı

  Anadolu Otoyolu'nun Düzce kesiminde minibüsün bariyere çarpması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Kaza sonucunda hayatını kaybeden Fatma Özer'in cenazesi Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna götürüldü. Sürücünün ehliyeti ve minibüsün muayenesi bulunmadığı belirtildi.

 • Düzce Üniversitesi, Taekwondo Şampiyonasında Başarılarını Sürdürdü
  01 Şub Düzce Üniversitesi, Taekwondo Şampiyonasında Başarılarını Sürdürdü

  Erzurum'da düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda Düzce Üniversitesi, iki üçüncülük ve takım halinde dördüncülük dereceleri ile sportif başarılarına yenilerini ekledi. Öğrenciler Sefa Tamberk, Hümeyra Kar ve Abdurrahman Al Ömer, bronz madalya kazanarak üniversitelerini başarıyla temsil ettiler. Düzce Üniversitesi takımı ise dördüncü olarak üstün bir performans sergiledi.

 • Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Sefa Tamberk Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda Üçüncü Oldu
  31 Oca Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Sefa Tamberk Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda Üçüncü Oldu

  Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü öğrencisi Sefa Tamberk, Erzurum'da düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda 58 kilo erkekler sikletinde Türkiye üçüncüsü oldu. Düzce Üniversitesi, Sefa Tamberk'i ve teknik ekibini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 • Düzce'de prefabrik evde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti
  25 Oca Düzce'de prefabrik evde çıkan yangında bir kişi hayatını kaybetti

  DÜZCE'de saat 03.30 sıralarında Kaynaşlı ilçesi Karaçalı Mahallesi'nde çıkan yangında, Hacer Kurt'un kaldığı prefabrik ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Evden çıkamayan Kurt, dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Düzce'de Tek Katlı Evden Yıkan Yangında 1 Kişi Hayatını Kaybetti
  25 Oca Düzce'de Tek Katlı Evden Yıkan Yangında 1 Kişi Hayatını Kaybetti

  Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Karaçalı Mahallesi'nde Hacer K'ye ait tek katlı evde sabaha karşı çıkan yangında, dumandan etkilenen Hacer K hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Savcının incelemesinin ardından Hacer K'nin cenazesi Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı. Yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme başlatıldı.

 • İhtisas üniversiteleri marka olmak için yarışıyor
  24 Oca İhtisas üniversiteleri marka olmak için yarışıyor

  YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu'nun (YÖK) 'ihtisas üniversitesi' olarak belirlediği üniversiteler, teknolojiden enerjiye, gıdadan turizme kadar farklı alanlarda bulundukları bölgenin kaynaklarının değerlendirilerek katma değeri yüksek ürünlere dönüşmesi amacıyla projeler üretiyor.

 • Düzce'de iş kazası: 1 ölü, 1 yaralı
  22 Oca Düzce'de iş kazası: 1 ölü, 1 yaralı

  Düzce'de bir iş yerinde meydana gelen iş kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Olay Yeni Mahalle Hürriyet Caddesi üzerinde otomobil yan sanayi malzemeleri üretimi yapan firmada meydana geldi. Forklift ile ürün taşınırken malzemelerin devrilmesi sonucu Ahmet Sancak ağır yaralandı ve kurtarılamadı. Mithat Derici'nin ise sağlık durumu iyi. İnceleme başlatıldı.

 • Düzce'de Forklift Kazası: 1 İşçi Hayatını Kaybetti, 1 İşçi Yaralandı
  22 Oca Düzce'de Forklift Kazası: 1 İşçi Hayatını Kaybetti, 1 İşçi Yaralandı

  Düzce'de bir iş yerinde meydana gelen forklift kazasında, forkliftteki malzemelerin devrilmesi sonucu 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi ise yaralandı. Kazanın yaşandığı fabrikada inceleme başlatıldı.

 • Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi'nde Dekanlık Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi
  20 Oca Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi'nde Dekanlık Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi'nde dekanlık devir teslim töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu'na teşekkür ederken, Prof. Dr. Abdurrahim Aydın'a yeni görevinde başarılar diledi.

 • Düzce Belediyesi 58 mahallede asfalt bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor
  19 Oca Düzce Belediyesi 58 mahallede asfalt bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor

  Düzce Belediyesi, merkeze bağlı 58 mahallede asfalt bakım, onarım ve serim çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bozuk yolları asfalt kazıma, serim, yama ve dolgu çalışmalarıyla yeniliyor. Ayrıca Türk Kızılay gönüllüleri, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde maske dağıtarak hijyenin önemine dikkat çekti.

 • GE Projesi'nde İhtiyaç Analizi Sunumu Yapıldı
  19 Oca GE Projesi'nde İhtiyaç Analizi Sunumu Yapıldı

  GE Projesi'ndeki ilk aşama olan ihtiyaç analizi belirme kısmı, danışman firma tarafından tamamlanarak düzenlenen etkinlikle yararlanıcı firmalara sunumu yapıldı. Düzce TSO Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, danışman firma temsilcileri ile otomotiv sanayi sektörü atılım kümesi UR-GE Projesi yararlanıcısı firmaların katıldığı etkinlikte konuşma yaptı. Üniversite öğrencileri de toplantıya katılım sağladı ve projelerini paylaşarak sponsorluk beklediklerini belirttiler.

 • Genç Kızılay Gönüllüleri ve Düzce Kızılay Kadın Kolları, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde maske dağıtımı yaptı
  19 Oca Genç Kızılay Gönüllüleri ve Düzce Kızılay Kadın Kolları, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde maske dağıtımı yaptı

  Hijyen Haftası dolayısıyla Genç Kızılay Gönüllüleri ve Düzce Kızılay Kadın Kolları, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde maske dağıtımı yaptı. Türk Kızılay gönüllüleri, hastane çalışanları ve hasta yakınlarına maske hediye ederek hijyen farkındalığı oluşturmayı amaçladı.

 • Prof. Dr. Mustafa Koç: Çocuklara Tatil Kavramı Aşılanmamalı
  18 Oca Prof. Dr. Mustafa Koç: Çocuklara Tatil Kavramı Aşılanmamalı

  Düzce Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Koç, yarıyıl tatilinde çocuğa 'tatil' kavramının aşılanmaması gerektiğini, aksi halde okul başladığında ayak uydurmanın zor olacağını belirterek, bu dönemin ailece kitap okuyarak geçirilmesini önerdi. Koç, çocukların tatil döneminde konfora alışmaması gerektiğini vurgulayarak, ailelerin çocuklarıyla zaman geçirmesini ve kitap okumalarını önerdi. Ayrıca, çocuk psikolojisinde ödüllendirme ve cezalandırmanın önemine değinen Koç, çocukların başarma ve yeterlilik duygusunu yaşamasının en önemli ödül olduğunu belirtti.

 • Doç. Dr. Yusuf Parlak, Türk el sanatları eserlerini deforme olmadan gelecek nesillere aktarıyor
  17 Oca Doç. Dr. Yusuf Parlak, Türk el sanatları eserlerini deforme olmadan gelecek nesillere aktarıyor

  Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı ve Düzce Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yusuf Parlak, lifli bitkilerden kağıt üreterek Türk el sanatları eserlerini gelecek nesillere aktarıyor. Parlak, el yapımı kağıtların kullanıldığı eserlerin bozulmadan bugüne ulaştığını ve bu kağıtların asit ve kimyasal içermediğini belirtti.

 • Düzce Belediyesi Öğrencilere Moral Desteği Verdi
  16 Oca Düzce Belediyesi Öğrencilere Moral Desteği Verdi

  Düzce Belediyesi, final haftasına giren öğrencilere sınavlar öncesinde moral desteği vererek anne eli yemek ikram etti.

 • Düzce Belediyesi Personellerine Etkili İletişim Eğitimi Verildi
  16 Oca Düzce Belediyesi Personellerine Etkili İletişim Eğitimi Verildi

  Düzce Belediyesi, vatandaşlarla bire bir iletişim halinde olan personellerine yönelik hizmet içi eğitim programı dahilinde 'Etkili İletişimde Diksiyon ve Beden Dili' eğitimi verdi. Eğitimde, vatandaşlarla iletişim esnasında yapılması gerekenler, konuşma üslubu ve hitabet gibi konular ele alındı.

 • Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Herbaryumu ve Doldurulmuş Hayvan Müzesi'ni Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu öğrencileri ziyaret etti
  16 Oca Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Herbaryumu ve Doldurulmuş Hayvan Müzesi'ni Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu öğrencileri ziyaret etti

  Nejdet Bıçakçıoğlu İlkokulu öğrencileri, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Herbaryumu, Doldurulmuş Hayvan Müzesi ve Entomoloji Anabilim Dalı Sergisi'ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğrencilere bitkilerin kurutulması ve depolanması aşamaları, bitkilerin hayatımızdaki yeri ve önemi gibi konularda bilgiler verildi.

 • Düzce Efteni Gölü Kuş Cenneti'nde 2 bin 111 kuş kaydedildi
  15 Oca Düzce Efteni Gölü Kuş Cenneti'nde 2 bin 111 kuş kaydedildi

  Düzce Üniversitesi Yaban Hayatı ve Ekolojisi Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akif Keten'in katılımıyla yapılan sayımda, Efteni Gölü Kuş Cenneti'nde 22 farklı türden toplamda 2 bin 111 kuş kaydedildi. Sakarmeke, yeşilbaş, kaşık gaga, çamurcun, fiyu ve küçük karabatak gibi türlerin yanı sıra, bölgede ilk defa ak kuyruklu kartal da gözlemlendi.

 • Düzce'de hafif ticari araç tıra arkadan çarpıp savruldu, 1 kişi öldü
  14 Oca Düzce'de hafif ticari araç tıra arkadan çarpıp savruldu, 1 kişi öldü

  Düzce'de meydana gelen trafik kazasında hafif ticari araç, tıra arkadan çarparak bariyerlere çarparak devrildi. Kazada araçta bulunan 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralandı. Olay yerine polis, sağlık, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kazanın sebebiyle ilgili inceleme başlatıldı.

 • Tıra arkadan çarpan ticari araç hurda yığınına döndü: 1 ölü, 1 yaralı
  14 Oca Tıra arkadan çarpan ticari araç hurda yığınına döndü: 1 ölü, 1 yaralı

  Düzce'de meydana gelen trafik kazasında, hafif ticari araç tıra arkadan çarparak hurda yığınına döndü. Kazada araçta bulunan 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralandı. Kaza sonucunda trafik bir süreliğine tek şeritten ilerlerken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • DÜZCE'de Gürültü Nedeniyle Çıkan Kavgada 3 Kişi Yaralandı, 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
  14 Oca DÜZCE'de Gürültü Nedeniyle Çıkan Kavgada 3 Kişi Yaralandı, 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  DÜZCE'de, komşular arasında çıkan bıçak ve tornavidalı kavgada 3 kişi yaralandı. Olayın sebebi olarak gürültü gösterildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, 2 şüpheli gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Düzce'de komşu kavgası: 3 kişi yaralandı, 2 şüpheli gözaltına alındı
  13 Oca Düzce'de komşu kavgası: 3 kişi yaralandı, 2 şüpheli gözaltına alındı

  Düzce'de komşular arasında çıkan gürültü nedeniyle çıkan kavgada 3 kişi yaralandı. Olayda bir kadın ve bir erkek bıçakla yaralanırken, bir kişi de tornavida ile yaralandı. İki şüpheli gözaltına alındı.

 • Düzce'de komşular arasında çıkan kavgada 3 kişi yaralandı
  13 Oca Düzce'de komşular arasında çıkan kavgada 3 kişi yaralandı

  Düzce'de Konuralp bölgesinde bir sitede yaşayan U.B, komşularıyla gürültü yüzünden tartıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce U.B, iki kişiyi tornavidayla yaraladı ve kendisi de bıçakla yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, şüpheli gözaltına alındı. Yaralıların sağlık durumları iyi.

 • Düzce Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitimi Merkezi, Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde 'Gençlerde Merhamet Bilinci' semineri düzenledi
  12 Oca Düzce Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitimi Merkezi, Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde 'Gençlerde Merhamet Bilinci' semineri düzenledi

  Düzce Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde 'Gençlerde Merhamet Bilinci' adlı bir seminer düzenledi. Seminere yaklaşık 200 kişilik öğrenci grubu katıldı. Seminerde merhametin önemi, gençlerde merhamet bilincinin gelişimi ve dijital oyunların merhameti engelleme etkisi gibi konular ele alındı.

 • Düzce Belediyesi, Regaip Kandili'nde Hayati İnanç'ı Düzcelilerle buluşturdu
  12 Oca Düzce Belediyesi, Regaip Kandili'nde Hayati İnanç'ı Düzcelilerle buluşturdu

  Düzce Belediyesi, üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili vesilesiyle düzenlediği özel programda yazar Hayati İnanç'ı Düzcelilerle bir araya getirdi. Programda, Hayati İnanç, 'İki Cihan Serveri' başlığı altında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'ın hayatından kesitler paylaştı. Vali Selçuk Aslan, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir de programa katıldı.

 • Düzce Üniversitesi öğrencileri sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi
  12 Oca Düzce Üniversitesi öğrencileri sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi

  Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü öğrencileri, Prof. Dr. Öznur Bozkurt rehberliğinde, örnek sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. Öğrenciler, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak atık toplama, huzurevi ziyaretleri, çocuklarla etkinlikler gerçekleştirme gibi faaliyetleri başarıyla gerçekleştirdi. Projelerde öğrencilerin becerileri de gelişti.

 • Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Öğretimin 178. Yılı Kutlama Töreni Gerçekleştirildi
  11 Oca Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Öğretimin 178. Yılı Kutlama Töreni Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen "Ziraat Fakültesi Tarımsal Öğretimin 178. Yılı Kutlama Töreni" Cumhuriyet Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa Düzce Belediye Başkanı, üniversite rektörü, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, protokol üyeleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Törende tarımın stratejik önemi, tarım eğitimi ve akreditasyon konuları ele alındı.

 • DÜTAGAM, tıbbi mantar hasadında Reishi mantarına yoğun ilgi gördü
  11 Oca DÜTAGAM, tıbbi mantar hasadında Reishi mantarına yoğun ilgi gördü

  Düzce Üniversitesi Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTAGAM), her yıl ürettiği tıbbi mantarlardan bu yıl en yoğun ilgi görenin Reishi mantarı olduğunu açıkladı. DÜTAGAM Müdürü Doç. Dr. Çağlar Akçay, merkezin ürettiği mantarların farklı tarımsal atıklardan elde edildiğini ve sağlık açısından birçok faydası bulunan Reishi mantarının perakende fiyatının 7-8 bin Türk Lirası olduğunu belirtti. Merkezin amacının bölge halkının kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu vurguladı.

 • Düzce'de yaşanabilir çevre ve etkili ulaşım ağı
  08 Oca Düzce'de yaşanabilir çevre ve etkili ulaşım ağı

  Düzce'nin uzun yıllar öngörülen kent içi ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi projelerine rehberlik edecek "Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi"nin açılışı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

 • Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahilde erkek cesedi bulundu
  07 Oca Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahilde erkek cesedi bulundu

  Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sahilde erkek cesedi bulundu. İhbar üzerine bölgeye Sahil Güvenlik, emniyet ve jandarma ekipleri sevk edildi. Cesedin İlker Er'e ait olduğu belirlendi. Kesin ölüm nedeni otopsiyle belirlenecek.

 • Düzce'de bir kadın evinde ölü bulundu
  06 Oca Düzce'de bir kadın evinde ölü bulundu

  Düzce'de yaşayan Semiha Asan'dan uzun süredir haber alamayan yakınları, evine geldiklerinde yaşlı kadını hareketsiz halde buldu. Yapılan incelemede Asan'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Ceset, ölüm sebebinin belirlenmesi için adli tıp morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Yedigöller Milli Parkı'nda İnsan Etkisiyle İlgili Bilimsel Çalışma Yapıldı
  06 Oca Yedigöller Milli Parkı'nda İnsan Etkisiyle İlgili Bilimsel Çalışma Yapıldı

  Bolu'nun doğa harikası Yedigöller Milli Parkı'nda yapılan araştırmada, insanların doğaya etkisiyle ilgili bilimsel çalışma yapıldığı ve doğada tahribatların görüldüğü ifade edildi. Araştırmada, yoğun tatilci sayısının milli parkın doğasını olumsuz etkilediği ortaya konuldu. Ayrıca, kampçılık ve balıkçılık gibi aktivitelerin sulak yaşamı bozduğu belirtildi.

 • Yedigöller Milli Parkı'nda İnsan Faaliyetleri Doğal Dengesini Bozuyor
  06 Oca Yedigöller Milli Parkı'nda İnsan Faaliyetleri Doğal Dengesini Bozuyor

  Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi'nden 5 akademisyenin yaptığı araştırmaya göre, Yedigöller Milli Parkı'ndaki insan faaliyetleri doğal dengeyi bozuyor. Araştırmada, konaklama yapıları ve asfalt yolun göllerin bulunduğu koruma alanında büyük bozulmalara ve tahribatlara neden olduğu belirtiliyor. Ayrıca, milli parkta yapılan aktivitelerin artması sulak yaşamın bozulmasını da beraberinde getiriyor.

 • Düzce Üniversitesi Rektörü Uluslararası Öğrencilerle Buluştu
  04 Oca Düzce Üniversitesi Rektörü Uluslararası Öğrencilerle Buluştu

  Düzce Üniversitesi Uluslararası Ofis Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Rektör Nedim Sözbir, uluslararası öğrencilere hitaben ülkelerine döndüklerinde ülkelerinin gönüllü elçileri olacaklarını söyledi. Programda, öğrencilerin talepleri, beklentileri, fikirleri ve çözüm önerileri görüşüldü.

 • Alzheimer hastası Düzce'de bulundu
  03 Oca Alzheimer hastası Düzce'de bulundu

  Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde kaybolan alzheimer hastası Uğurlu Kırmızıtaş, AFAD ve diğer arama kurtarma ekipleri tarafından evinden 20 kilometre uzaklıkta bulundu. Sağlık durumu kontrol edildikten sonra ailesine teslim edildi.

 • Arı Zehri, Beyindeki Tümörlü Hücreleri Yok Ediyor
  03 Oca Arı Zehri, Beyindeki Tümörlü Hücreleri Yok Ediyor

  Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi'nde yapılan bir çalışma, arı zehrinin beyindeki tümörlü hücreleri yok ettiğini gösterdi. Arı zehri, kanserli hücrelere etkili bir tedavi yöntemi olabilir.

 • Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar, Düzce Üniversitesi'ni ziyaret etti
  02 Oca Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar, Düzce Üniversitesi'ni ziyaret etti

  Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Çağlar ve beraberindeki heyet, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir'i ziyaret etti. Ziyarette eğitim-öğretim hizmetleri, akademik faaliyetler, bilimsel araştırmalar, bölgesel kalkınma ve iş birliği imkanları gibi konular üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimiyle sona erdi.

 • Düzce'de üst geçidin altında yaralı bulunan genç hayatını kaybetti
  02 Oca Düzce'de üst geçidin altında yaralı bulunan genç hayatını kaybetti

  Düzce'de Kuzey Çevre Yolu'ndaki Muncurlu üst geçidinin altında yaralı bir genç bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri ve sağlık personeli müdahale etti. Ancak yaralı genç, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Düzce'de Yol Kenarında Yaralı Bulunan Kişi Hayatını Kaybetti
  02 Oca Düzce'de Yol Kenarında Yaralı Bulunan Kişi Hayatını Kaybetti

  Düzce'de yol kenarında başından yaralı bulunan Ramazan Doğan (25) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Doğan'a araç çarptığı ihtimali üzerinde durulurken, jandarmanın olayla ilgili soruşturması sürüyor. Olay, saat 07.30 sıralarında Kuzey Çevre Yolu Muncurlu Sapağı mevkisinde meydana geldi. Yol kenarında kanlar içinde hareketsiz yatan kişiyi görenler, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. İsminin Ramazan Doğan olduğu belirlenen kişi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası Düzce Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Başına darbe aldığı tespit edilen Doğan, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Araç çarptığı üzerinde durulan Ramazan Doğan'ın cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsiye gönderildi. Jandarma olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

 • Düzce'de bisikletli ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı
  02 Oca Düzce'de bisikletli ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı

  Düzce kent merkezinde Eski Bolu Caddesi üzerinde şerit değiştiren bir bisikletli ile motosiklet çarpıştı. Kazada her iki araç sürücüsü savrulurken 2 kişi yaralandı. Kaza anı bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Düzce'de devrilen ağacın altında kalan kadın hayatını kaybetti
  30 Ara Düzce'de devrilen ağacın altında kalan kadın hayatını kaybetti

  Düzce'nin Yığılca ilçesine bağlı Yeniyer köyünde meyve ağacı kesimi sırasında devrilen ağacın altında kalan Adile Arıkan hayatını kaybetti. Olayda yaralanan diğer kişinin ise sağlık durumu iyi olduğu belirtildi.

 • Müslüman Bilim İnsanlarının Bilim Tarihine Etkisi Programı Düzce Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi
  29 Ara Müslüman Bilim İnsanlarının Bilim Tarihine Etkisi Programı Düzce Üniversitesi'nde Gerçekleştirildi

  Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Müslüman Bilim İnsanlarının Bilim Tarihine Etkisi' adlı program, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Furat Akdemir'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, İslam medeniyetinin bilim merkezi olduğunu vurgulayarak, TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Talip Alp ise İslam medeniyetinin bilim ve medeniyetle ilgili önemli katkılarını anlattı.

 • Türkiye'de yapılan mağara dalışları programı düzenlendi
  29 Ara Türkiye'de yapılan mağara dalışları programı düzenlendi

  Düzce Üniversitesi Su Altı Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Su Altı Topluluğu tarafından düzenlenen Türkiye'de yapılan mağara dalışları adlı program, Kutadgu Bilig Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa, Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sezen Sivrikaya Özak, Su Altı Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Bilir ile akademik personel ve öğrenciler katıldı. Programda, İstanbul Üniversitesi'nden Öğretim Görevlisi Ali Hakan Eğilmez, yeraltı yapılarının altında kalmış binalara yapılan dalışlar hakkında bilgiler paylaştı. Ayrıca, mağara, göl veya deniz dalgıçlığı, hazırlıklar ve dalışlarda yaşanan kazalarla ilgili deneyimlerini aktaran Eğilmez, Türkiye ve dünyadaki mağara dalışlarından örnekler verdi. Programın sonunda Ali Hakan Eğilmez'e plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.

 • DÜ Öğrenci Toplulukları Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüdü
  28 Ara DÜ Öğrenci Toplulukları Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüdü

  Düzce Üniversitesi (DÜ) öğrenci toplulukları, 'Teröre Karşı Omuz Omuza' yürüyüşü düzenledi. Rektörlük önünde toplanan öğrenciler, Türk bayrakları ve birlik mesajı içeren pankartlar eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na sloganlar eşliğinde yürüdü. DÜ Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ve diğer üniversite yetkililerinin de katıldığı yürüyüşte şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı ile Kur'an-ı Kerim okundu.

 • Düzce Üniversitesi Öğrenci Topluluklarından 'Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüyüşü'
  28 Ara Düzce Üniversitesi Öğrenci Topluluklarından 'Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüyüşü'

  "Teröre Karşı Omuz Omuza Yürüyüşü"ne Düzce Üniversitesi yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Yürüyüşte, Türk bayraklarıyla sloganlar eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na kadar yüründü. Öğrenciler, teröre geçit vermeyeceklerini vurguladılar.

 • Düzce Üniversitesi'nde Açık Kampüs etkinliği düzenlendi
  28 Ara Düzce Üniversitesi'nde Açık Kampüs etkinliği düzenlendi

  Düzce Üniversitesi, her ayın son Çarşamba günü düzenlediği Açık Kampüs etkinliğine Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini konuk etti. Öğrenciler, üniversitenin fakültelerini ve bölümlerini gezerek eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 • Düzce Üniversitesi'nde Değerler ve Dini Değerler Sergisi Düzenlendi
  28 Ara Düzce Üniversitesi'nde Değerler ve Dini Değerler Sergisi Düzenlendi

  Düzce Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Eğitimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen panel ve sergide, farklı açılardan değerler ve dini değerler konusu ele alındı. Panelde konuşmacılar, doğruluk, dürüstlük ve manevi değerler hakkında bilgi verdi. Sergide ise 100'den fazla proje sergilendi.

 • Düzce Üniversitesi'nde Filistinli Öğrencilerin Sorunları Görüşüldü
  28 Ara Düzce Üniversitesi'nde Filistinli Öğrencilerin Sorunları Görüşüldü

  Düzce Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından düzenlenen toplantıda, Filistinli öğrencilerin sorunları, istekleri ve beklentileri görüşüldü. Toplantıda çözüm önerileri sunuldu ve öğrencilere destek sağlanacağı belirtildi.

 • Düzce'de silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti
  27 Ara Düzce'de silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti

  Düzce'nin Hamidiye Mahallesi'nde otomobilini park eden Resul Kaplan, aracından indiği sırada kimliği belirsiz kişi veya kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Başından vurulan Kaplan, hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

 • 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
  27 Ara 100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri sahiplerini buldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "100. Yıl TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri"ne layık görülen bilim insanlarına ödüllerini törenle takdim etti.

 • Düzce Üniversitesi'nde Filistin Meselesi Paneli Düzenlendi
  27 Ara Düzce Üniversitesi'nde Filistin Meselesi Paneli Düzenlendi

  Düzce Üniversitesi Dil Tarih ve Kültürel Zenginlikleri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından "Tarihten Günümüze Filistin Meselesi ve Filistinliler" başlıklı panel düzenlendi. Panelde Filistinli öğrenciler "Filistin'de nefes alamaz durumdayız" dediler.

 • DÜZCE'de, çöp kamyonunun devrildiği kazada, 2 işçi yaralandı
  26 Ara DÜZCE'de, çöp kamyonunun devrildiği kazada, 2 işçi yaralandı

  Düzce'de Yığılca ilçesinde meydana gelen kazada, çöp kamyonu geri manevra yaparken şarampole devrildi. Kazada çöp kamyonunun sürücüsü ve temizlik görevlisi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Düzce'de çöp kamyonu devrildi: 2 işçi yaralandı
  26 Ara Düzce'de çöp kamyonu devrildi: 2 işçi yaralandı

  Düzce'de, çöp kamyonunun geri manevra yaparken şarampole devrilmesi sonucu 2 işçi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Düzce'de Otomobil Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı
  25 Ara Düzce'de Otomobil Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı

  Düzce'de meydana gelen trafik kazasında, bir otomobil bariyere çarptı. Kazada sürücü yaralanırken, otomobilde bulunan Taha Yasin Sakaryalı hayatını kaybetti. Sakaryalı'nın amatör spor kulübünde kalecilik yaptığı belirtildi.

Advertisement