Ebrd'den Türkiye'nin Süt Ürünleri Sektörüne 10 Milyon Avro Finansman - Son Dakika

Ebrd'den Türkiye'nin Süt Ürünleri Sektörüne 10 Milyon Avro Finansman

14.09.2015 16:46
Ebrd'den Türkiye'nin Süt Ürünleri Sektörüne 10 Milyon Avro Finansman, System.String[]

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nca (EBRD), Kay markasıyla bilinen süt ürünleri üreticisi Mar Tüketim Maddeleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Şirketi'ne 10 milyon avro kredi verilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nca (EBRD), Kay markasıyla bilinen süt ürünleri üreticisi Mar Tüketim Maddeleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Şirketi'ne 10 milyon avro kredi verilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Merkezi Londra'da bulunan EBRD tarafından yapılan açıklamada, şirkete 10 milyon avro değerinde kredi verilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı, finansmanın şirketin üretim kapasitesinin artırılmasına, lojistik yönetimini iyileştirilmesine, su ve enerji kaynaklarını daha işlevsel şekilde yönetebilmesine katkıda bulunacağı kaydedildi.

EBRD Türkiye Direktörü Jean-Patrick Marquet, konuya ilişkin açıklamasında "Finansmanımız Kay'ın daha güçlü ve etkili bir pazar oyuncusu olmasını sağlayacak. Aynı zamanda bu durum Türkiye'nin süt ürünleri sektöründe rekabeti artırırken, şirketin tedarikçileri ve dağıtımcıları arasındaki ilişkiyi güçlendirecek, müşterilere daha da kaliteli ürünleri sunmasını sağlayacak" ifadelerini kullandı.

Kay Genel Müdürü Ergün Ayhan ise "EBRD'nin desteğiyle yeni tesisimizde ticari üretimi başlatacağız. Ayrıca bu yatırımla taze keçi sütünü tesisimizin yakınındaki keçi çiftliğimizde üretip paketleyebileceğiz" bilgilerini verdi.

Açıklamada, EBRD'nin Türkiye'de bu zamana kadar farklı sektörlerde 160 projeye yaklaşık 6 milyar avro değerinde yatırım yaptığı kaydedildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ebrd'den Türkiye'nin Süt Ürünleri Sektörüne 10 Milyon Avro Finansman - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan 'kan sulandırıcı ilaç' haberlerine yalanlama Beşiktaş, Kasımpaşa maçında 2016'daki patlamada şehit olan vatandaşlarımızı andı Son Dakika: Türkiye'de 4 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 32 bin 736 yeni vaka tespit edildi Venezuela Devlet Başkanı Maduro: ABD, eşime benden boşanması için teklif yaptı Ankara'da dağlık arazide insana ait kesik baş bulundu Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katilin cenazesi morgda kaldı Tek bir koronavirüs vakasının görülmediği Kuzey Kore'den skandal önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar