Son Dakika Haberleri: Tunca Nehri Kırmızı Alarm Seviyesine Yükseldi! Er Meydanı Sular Altında Kaldı

Tunca Nehri Kırmızı Alarm Seviyesine Yükseldi! Er Meydanı Sular Altında Kaldı

5 ay önce

Edirne'de Tunca Nehri'nin debisi kırmızı alarm seviyesine yükseldi. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Er Meydanı tamamen sular altında kaldı.

Edirne'de Tunca Nehri'nin debisi 'kırmızı alarm' seviyesine yükseldi. Nehir, yatağından tamamen taşarak Kırkpınar Er Meydanı'nı suyla kapladı. Bölgeye yaya ve araç geçişi sağlanamıyor.

ER MEYDANI TAMAMEN SULAR ALTINDA KALDI

Edirne'de ve Bulgaristan'da etkili olan yağmur ve kar sularının erimesiyle birlikte Tunca Nehri'nin debisi hızla yükselmeye devam ediyor. Tunca Nehri'nde 'turuncu' olan alarm durumu 'kırmızı'ya geçti. Nehrin taşması sonucu tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Er Meydanı tamamen sular altında kaldı.

TUNCA'DA YENİDEN KIRMIZI ALARM

Değirmenyeni ölçüm istasyonunda bugün saat 10.00 itibariyle nehrin debisinin 197 metreküp/saniye seviyelere ulaşması ile birlikte taşkın riski maksimum seviyelere çıktı. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tarihi Kanuni, Fatih ve Saraçhane Köprüleri'ni yaya ve araç trafiğine kapattı.

MERİÇ NEHRİNİN DEBİSİNDE DE ARTIŞ YAŞANDI

Öte yandan, Meriç Nehri'nin debisinde de artış yaşandı. Kirişhane Ölçüm İstasyonu'ndaki son verilere göre nehrin debisi 766 metreküp/saniye seviyelerine ulaşarak, sarı alarm durumuna geçti.


YORUMLAR


Aşk Adası'nda Ağızları Açık Bırakan Olay! Kameralarla Dolu Villanın Banyosunda İlişkiye Girdiler MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Bedelli Askerlik Açıklaması: 28 Güne Ne Gerek Vardır?

Uzun Dönem Askerlerin, Bedelli Askerlik Yapacaklara Söylediği Sözler Sosyal Medyada Olay Oldu