Ekvador'da hapishanelerde isyan çıktı! En az 50 mahkum yaşamını yitirdi - Son Dakika

Ekvador'da hapishanelerde isyan çıktı! En az 50 mahkum yaşamını yitirdi

23.02.2021 22:47

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 3 ayrı kentteki cezaevlerinde isyan çıktığı ve polisin müdahalesi sonucu en az 50 mahkumun öldüğü bildirildi. Ekvador Devlet Başkanı Moreno, isyanların "suç örgütleri" tarafından birkaç cezaevinde eşzamanlı olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 3 farklı kentte bulunan hapishanede isyan çıktı. Ulusal Polis tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, isyanların Guayas, Azuay ve Cotopaxi kentlerinde bulunan hapishanelerde çıktığı ve isyan sonucu en az 50 mahkumun hayatını kaybettiği aktarıldı. Cotopaxi hapishanesinde şiddetli çatışmaların yaşandığı rapor edilirken, Polis, durumu kontrol altına almak için hapishanelere ek kuvvetler yerleştirdi.

SUÇ ÖRGÜTLERİ ORGANİZE ETTİ

Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, isyanların "suç örgütleri" tarafından birkaç cezaevinde eşzamanlı olarak gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ekvador'da hapishanelerde isyan çıktı! En az 50 mahkum yaşamını yitirdi
Ekvador'da hapishanelerde isyan çıktı! En az 50 mahkum yaşamını yitirdi

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Ekvador'da hapishanelerde isyan çıktı! En az 50 mahkum yaşamını yitirdi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan "İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız" başlıklı 8 maddelik liste Caner Erkin'in ardından Ozan Tufan'ın kadro dışı kalmasına Avrupa'ya transferi engel oldu Selçuk Bayraktar'a iftira atan gazeteci 15 bin lira tazminat ödeyecek Numan Kurtulmuş'tan seçim barajıyla ilgili önemli açıklama: Türkiye demokrasisi için faydalı olacağını düşünüyorum Oyuncu Merve Dizdar'dan kendisini tiye alan eşi Gürhan Altundaşar'a cevap: Sen kocamsın ayıp F.Bahçe'nin Boupendza için Hatayspor'la anlaştığı iddia edildi Son Dakika: Ziraat Bankası, takipteki borcu 1 milyon TL'yi geçmeyen müşterilerine yeni ödeme imkanı sağladı Grup toplantısında dikkat çeken detay! Yavuz Ağıralioğlu, Meral Akşener'in HDP'li vekillerle ilgili sözlerini alkışlamadı